Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Dlaczego JOWy - część druga

2015-07-31 19:46
35 dni do referendum. To z jednej strony bardzo mało, a z drugiej strony na tyle dużo, by jeszcze bardziej energicznie zaangażować się w propagowanie idei JOWów. Receptą na sukces jest "zrozumienie". Tylko to daje nadzieję, że Polacy wezmą masowo udział w referendum i będzie ono ważne, by otworzyć drogę do zmian w ordynacji wyborczej.

Ostatnio poruszałem ważną kwestię zmiany mentalności Polaków. Bez tego same Jednomandatowe Okręgi Wyborcze nie uzdrowią polskiej polityki i naiwnością jest wierzyć, że sam fakt wprowadzenia JOWów wszystko zmieni na lepsze. Dzisiaj jednak chciałbym naświetlić główne zalety Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Jeżeli Polskę podzielimy na 460 mniejszych okręgów wyborczych, to z wyliczeń Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych wynika, że każdy okręg będzie liczył około 67 tysięcy uprawnionych do głosowania. Patrząc na wyniki frekwencji w poszczególnych wyborach wychodzi na to, że w każdym takim okręgu grupa mniej więcej 33 tysięcy obywateli będzie wybierała jednego posła. Jednego swojego reprezentanta. Tak właśnie - reprezentanta, bo posłowie to nasi reprezentanci w sejmie, realizujący zasadę demokracji pośredniej. Czy dzisiaj możemy o posłach powiedzieć: "tak, to nasi reprezentanci". Raczej to wywołuje ironiczny śmiech. No ale co tu się dziwić, skoro jak na tacy widać, że w żaden sposób nie reprezentują oni grupy wyborców z danego obszaru, z którego uzyskali oni swój mandat poselski.

Dlaczego tak się dzieję, że poseł nie równa się reprezentant grupy z danego okręgu wyborczego? Przy obecnej ordynacji wyborczej ludzie głosują w wyborach parlamentarnych na szyldy partyjne. Generalnie są im znane "jedynki" z poszczególnych list, ponieważ z reguły są to postacie znane medialnie i albo zajmują wysokie stanowiska partyjne, albo są desygnowani i namaszczeni przez jakąś partię polityczną, by robić jako tzw. "lokomotywy wyborcze", na których plecach można wprowadzić innych, nikomu nic nie mówiących po nazwiskach, przyszłych posłów. Gdzie jest tu więc ta reprezentacja, skoro wyborcy w danym okręgu, nawet nie potrafią wymienić z imienia i nazwiska posłów, którzy uzyskali mandat, paradoksalnie w wyniku ich głosów. Taka sytuacja zabija zasadę reprezentacji w demokracji pośredniej.

Zdecydowanie mogą odmienić ten stan rzeczy JOW-y. Nie ma ryzyka, że jakiś nieproszony intruz zasiądzie w ławach poselskich, tylko dlatego, że pociągnęła go mocno w górę "lokomotywa wyborcza". Pozwala to więc na większą weryfikację osób, na które oddajemy swój cenny głos przy urnach wyborczych. To w dużej mierze daje mechanizm kontrolny nad całą klasą polityczną. JOWy to wybór jednego posła = reprezentanta. Wyborcy w dużej mierze będą potrafili wymienić z imienia i nazwiska większość posłów zasiadających w ławach poselskich, ponieważ świadomie oddadzą na nich głos. Oczywiście muszą być wprowadzone kolejne mechanizmy kontrolne i rozliczeniowe naszych reprezentantów, by miesiąc, czy trzy miesiące po wyborach, nadal będziemy mogli powiedzieć - tak to nasi reprezentanci. Dzisiaj wygląda to przykro i blado na tle krajów, w których posłowie są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. No bo czy można nazwać reprezentantami osoby, które pojawiają się na obszarze, z którego uzyskały mandat poselski, tylko po to, by zrobić jakiś manewr pod publiczkę? Nie musimy daleko szukać, bo wiemy jak wygląda nasza lokalna reprezentacja, gdzie pewna Pani chętnie zagląda na festyny parafialne, by się jedynie pokazać jak największej rzeszy parafian.. ehm znaczy... wyborców, a znowu inna Pani lubi się pojawiać w sytuacjach zapalnych nawet na spotkaniach wspólnot mieszkaniowych, chociażby z ulicy Osiedle Robotnicze, a innym razem by pokazać ludzką twarz posła Okręgu Legnicko-Jeleniogórskiego zorganizuje sobie wycieczkę na Kilimandżaro jako gest dobroci dla wszystkich dzieci.

JOWy zablokują także "efekt fali popularności". Dobrze wszyscy wiemy, że niemal w każdych wyborach parlamentarnych pojawiają się jakieś twory polityczne niesione falą popularności charyzmatycznego lidera. Tak było w przypadku Samoobrony, Ruchu Palikota czy teraz Ruchu Pawła Kukiza (Kukiz'15). Dzięki takim ludziom jak Andrzej Lepper, Janusz Palikot weszło do sejmu wielu posłów, którzy nie mieliby żadnej realnej szansy na sukces w wyborach w okręgach jednomandatowych. W tych przypadkach "jedynki" wcale nie musiały być osobami znanymi medialnie, ponieważ współgrał "efekt fali". W ten sposób mandaty poselskie uzyskały takie persony, o których nie tylko nikt wcześniej nie słyszał, ale też nikt rozsądny, wiedząc co one sobą reprezentują, świadomie nie oddałby na nich własnego głosu. A później gdy fala wprowadziła takie osoby w ławy poselskie niczym tsunami, wielu zachodziło w głowę "Who the fu.. is (przykładowy) Henryk Kmiecik??

No i na koniec. JOWy wyeliminują także posłów "sprzedawanych w promocji". Popularne partie polityczne często wystawiają swoich pupili na "jedynkach wyborczych" wykorzystując obecny system, jako pewniak do przepchania różnych politycznych cwaniaków, politycznych przebierańców (po transferach) oraz speców od obrzydzania nam polityki. Ludzie głosujący na szyldy i tak wręczą im głos dający gwarancje, chcąc nie chcąc (z naciskiem na nie chcąc) powrotu do sejmu w kolejnej kadencji. To właśnie tacy ludzie najbardziej boją się zmiany w ordynacji wyborczej, ponieważ dla nich może się skończyć "skok na pewniaka do sejmu kolejnej kadencji", gdyż przy JOWach łatwiej będzie ukarać (rozliczyć) ich działalność z poprzedniej kadencji.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze mają więc dużo zalet weryfikacyjnych klasy politycznej i naszych przyszłych reprezentantów w Sejmie RP. JOW-y to także eliminacja niechcianych w sejmie lokomotyw wyborczych oraz anonimów, które kolokwialnie mówiąc "wlazły na garbach" znanych polityków i znanych szyldów partyjnych. I całkiem na koniec: JOWy to także "świadomy wybór". A co jeszcze... o tym w kolejnych artykułach.

Komentarze

kuki @ 188.146.96.*

wysłany: 2015-07-31 20:27

JOWy to pomysł chu JOWY

[Sylar: ehm, może jakaś argumentacja, dlaczego ?]

wydojony przez obecną władzę @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-07-31 21:19

Im więcej wiem o jowach tym bardziej podobają mi się.Spotkałem Polaka z Australii bardzo jest zadowolony właśnie z takiego jowowskiego głosowania demokracja we własnym gniazdku.Nie możemy do nieskończoności powielać oszukańczy system wyborczy.Jak sąsiad dobry to głosuję na niego a nie na" chmurkę" co niby ma pilnować mojego podwórka !

[Sylar: wiedza jest kluczem do celu. Niestety społeczeństwo, które w dużej mierze nie interesuje się polityką, nie ma zielonego pojęcia czym w rzeczywistości są JOWy. Stąd tak ważna jest kampania informacyjna, bo bez nie mało kto potrafić będzie wymienić zalety nowej ordynacji wyborczej.]

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-07-31 22:03

http://www.wprost.pl/ar/507929/Kaminski-dla-Wprost-Ulomna-debata-o-JOW-ach/

[Sylar: no tak. JOWy to także głównie zmiana jakościowa w silnych i obecnie istniejących partiach politycznych.]

to tak @ 83.30.149.*

wysłany: 2015-08-01 10:23

jak pijany trzyma się płota.Przecież joby utrwalają zabetonowanie Sejmu i S enatu.Ale do do jobow nie dociera.

[Sylar: Zabetonowanie czym, skoro ma się w ręku odrzucenie (oderwanie od koryta) każdego gnoja ? Dlaczego z automatu przewidujemy, że w każdym z tych jednomandatowych okręgów zostanie wybrany poseł z PO lub PiS ? Ludzie będę posiadali mechanizm weryfikacji nazwisk, które te partie podrzucą im na tacy. Dzisiaj takiego mechanizmu nie ma, bo dostajemy w okręgu posłów z wielopaku jak od "Żabki".]

to tak @ 83.30.149.*

wysłany: 2015-08-01 10:50

Utopia.Dostanie pan Nobla jak przekona 50 nie chodzących do urn aby zagłosowali na niezależnych.Ida do urn ci , którzy maja interes i cel światopoglądowy ,polityczny czy obywatelski.A te cele może zapewnić im partia ,która w końcu i tak nie spełni obietnic.Tak tez jest w wyborach prezydenckich.Czyli zyjemy w paranoi politycznej i jest nas za dużo aby głosować skorupkami od jajek. No i cz asy nie te aby Marszalek mógł towarzychu kury szczać prowadzać.Nazwali by go ŁUKAszenką ,który teraz wraca do łask i w tym coś jest.

[Sylar: Nie wierzę, że się uda przekonać tych, którzy do tej pory nie chodzili na wybory (nie w najbliższych latach), dlatego opieram statystyki na liczbach obecnie głosujących. Biorąc udział w obwodowych komisjach wyborczych widziałem jak ludzie w Polsce głosują. Babcie idące do lokalu rozmawiające: "pamiętaj Zośka lista nr (przykładowo) 4 pozycja nr 1 (a tam jakiś kandydat PiS, PO)". Ci ludzie nie mają żadnego interesu - tylko zryte berety przez polskie media. W wyborach samorządowych już prędzej można się doszukać jakiegoś interesu jednostki, bo dany radny załatwił (lub załatwi) komuś pracę itp. W wyborach do sejmu, większość głosujących nie wie na kogo głosuje z nazwiska, lub oddaje głos na znaną medialnie twarz, która ma przeważnie "jedynkę" na liście. Tak to działa.]

Jasnowidz @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-01 16:33

Ja wierze w JOW-y . I zagłosuje za !!! Sylar jak się coś ,robi na rzecz zmiany trzeba w to mocno wierzyć ,pozdrawiam.

[Sylar: ja wierzę, ale od samej wiary jeszcze się zmiany nigdy nie dokonały. Jeżeli ludzie nie zdecydują się na pierwszy krok (a referendum dostali w prezencie) to będzie ciężko, na drodze pokojowej, cokolwiek w tym kraju zmienić.]

Miracle @ 109.243.79.*

wysłany: 2015-08-01 16:54

Nie jestem nadal przekonana w pełni do samych JOW-ów, ale nie rozumiem tych ludzi, którzy z góry skazują pomysł na porażkę. Tak Wam dobrze w obecnej Polsce, że boicie się czegokolwiek zmieniać, że będzie gorzej ? Nawet jeśli to będzie eksperyment nieudany który nie wiele zmieni, to żadna strata, ale gorzej dla polskiej demokracji już być przecież nie może.

[Sylar: nie dziwie się sceptykom, lub quasi-sceptykom. Jednak ja ciągle podkreślam, że same JOWy Polski nie zmienią. Musi iść za tym szereg innych reform ustrojowych. Jednak to pierwszy krok, więc zachęcam do wzięcia udziały w referendum i oddania głosu na tak, mimo wątpliwości.]

rumcajs @ 83.30.135.*

wysłany: 2015-08-01 17:53

Zasadniczą kwestią nie są same JOW-y tylko sposób podejścia do tematu: kim jest poseł. Czy ma być (tak jest dzisiaj) przedstawicielem całego społeczeństwa? Czy ma być - zgodnie z zaprezentowaną przez autora bloga (w tym i poprzednim wywodzie) reprezentantem wąskiej grupy, z której się wywodzi (czyli ma, jak to ujął autor, lobbować na ich rzecz w sprawach lokalnych i ma mieć gdzieś kraj jako całość, bo przecież posłowi z Jeleniej Góry mieszkaniec - czytaj: wyborca Białegostoku jest niepotrzebny do niczego)? Dzisiaj głównym zadaniem posła jest stanowienie prawa. Wszak w sejmie uchwala się ustawy tzw. ogólnoustrojowe, czyli dla całego kraju, dla wszystkich mieszkańców). Posłów mamy 460. Powiatów 380. Czyli najpewniej, gdyby przyjąć zasadę proporcjonalności pod względem liczby ludności, pozostawiając jednocześnie tą samą liczbę posłów, niektóre powiaty (np. duże miasta – powiaty grodzkie) miałyby po kilku reprezentantów, inne po jednym, jeszcze inne musiałyby być połączone w grupy - po dwa-trzy, żeby swojego reprezentanta otrzymać. Tak czy inaczej, nawet regionalności żadną miarą uzyskać się tu nie da. Owszem system ten "polityków zmusza do konkretnych działań na rzecz swojego okręgu" czego przykładem może być budowa nowego dworca kolejowego (nieopodal istniejącego już w tym samym miasteczku – wszyscy chyba wiedzą o jaki dworzec i jakiego posła chodzi), na którym praktycznie żaden pociąg się nie zatrzymuje. Ale dworzec jest i lansować się można. Jak najbardziej. Tylko czy akurat poseł, mający konkretne konstytucyjne zadania w naszym państwie, ma się takim "lobbowaniem" i "załatwianiem" pojedynczych spraw zajmować? Ma, jak najbardziej. Ale ma to być działalność zupełnie drugo- a nawet trzeciorzędna. Ręczne sterowanie nie wychodzi na dobre zazwyczaj nikomu na dłuższą metę. A w szczególności nie wyjdzie nam, zwykłym mieszkańcom. Bo to nie jest proste wyjęcie jednego klocka z układanki i zastąpienie go innym. Bez przekonstruowania całej budowli może się ona zawalić szybciej niż nawet sceptycy myślą. I wcale nie scena polityczna musi się przewrócić. Gorzej, jak przewróci się gospodarka. Jak przewróci się Państwo. Jeżeli poseł będzie chciał się przypodobać swoim wyborcom, to w budżecie państwa będziemy mieć koncert fajerwerków. I państwo (rząd) nie będzie zajmowało się sprawami ogólnokrajowymi, tylko czy w danym powiecie wybudować np. boisko szkolne, basen, kawałek drogi powiatowej, nowe przejście dla pieszych, itp. Ktoś powie: przecież to są zadania gminy, powiatu, no – nawet sejmiku, jeżeli skala przedsięwzięcia jest duża. Otóż nie. Teraz (jeżeli JOW-y wejdą w życie) budżet państwa będzie zbiorem pojedynczych przedsięwzięć, którymi posłowie będą musieli się pochwalić, żeby być wybranymi na kolejną kadencję. Żeby nikt ich nie nazywał, tak jak autor, „gnojami”. Zgodnie z obecnie funkcjonującym porządkiem prawnym mamy podział na władzę ustawodawczą (Sejm, Senat), wykonawczą (rząd) i sądowniczą. Żeby stworzyć rząd musi powstać większość, popierająca tenże. A więc jeżeli powstanie jakaś większość (pewnie będzie to grupa posłów z jakiejś partii politycznej – jednej bądź dwóch oraz paru – jeżeli się dostaną, niezależnych) to i tak ona będzie rozdawać karty. A pozostali i tak będą opozycją. I oni nic nie zrobią również lokalnie, bo nie będą mieli nic do powiedzenia. A jak będą chcieli cokolwiek zrobić, to będą musieli robić wszystko co większość każe. Osobiście nie jestem przeciwko JOW-om jako takim. Ale jestem przeciwko filozofii ich funkcjonowania, jaka jest wszem i wobec prezentowana. Jeżeli ma więc być tak: najpierw coś rozwalmy a później będziemy się zastanawiać jak ma być dalej, to ja już wolę to co jest. Bo do doskonałości może i daleko, ale nieprzygotowane rewolucje zbierają swoje żniwo, najczęściej tam, gdzie ludzie są najmniej winni.

[Sylar: a czy ja gdziekolwiek napisałem, że JOWy odbiorą główne uprawnienia ustawodawcze posłom ? Reprezentowanie nie równa się lobbowanie na ich rzecz. Poseł może się wykazać zabieganiem o zmianę przepisów na korzystniejsze dla całego narodu i tym samym otrzymuje "bonus" w swoim okręgu, bo przecież żaden okręg nie jest samotną wyspą. Poza tym chciałbym zauważyć, że jeśli szkodliwe jest moje filozofowanie na temat JOWów i ich funkcjonowania, to tak samo szkodliwe może być Pana przytaczanie mitów, że posłowie tworzą prawo. Przepisy prawne są tworzone przez ekspertów z danej dziedziny, którzy nie są posłami. Sam brałem udział w nowelizacji dwóch ustaw, a nigdy nie byłem posłem. Problem taki, że całe sito legislacyjne jest delikatnie mówiąc porypane, bo to co robią eksperci na dole, to ostatecznie parlamentarzyści tak później zniekształcą w komisjach i podkomisjach, że ostateczne projekty prawne nie mają nic wspólnego z tym co pierwotnie wytworzyli eksperci. Posłowie przy obecnej klasie (bez weryfikacji ich umiejętności) bardziej szkodzą niż pomagają. JOWy mogą to zmienić, bo oczyszczą klasę polityczną pod względem także jakościowym. Większość posłów to dzisiaj bezmózgie maszynki do głosowania i bez znaczenia czy robią to automatycznie w komisjach czy na sali plenarnej. Nie ująłem w tym wątku tej zmiany jakościowej, ale miałem to zamiar zrobić w kolejnej części.

Poza tym nie zgadzam się z takim "krajobrazem po bitwie". Poseł nie będzie mógł dalej wchodzić w kompetencje radnych sejmiku wojewódzkiego, czy radnych powiatowych lub gminnych. Nie takie sztuczki jak przytoczony poseł, mam na myśli pisząc w temacie o "reprezentowaniu". Jednak nie da się ukryć, że jeśli zostanie w takim kształcie jak teraz samorząd terytorialny, to niektórzy posłowie pójdą tą drogą, by zapunktować w swoim okręgu.]

Zyzio @ 94.254.133.*

wysłany: 2015-08-01 18:25

Dlaczego JOWy ? A dlatego by oddać władzę obywatelom. Dlatego by naród na powrót stał się suwerenem. Dlatego właśnie JOWy.

[Sylar: no jest to pierwszy krok. Chociaż naród realnie stałby się suwerenem przy demokracji bezpośredniej. Jednak wymarzony do naśladowania model szwajcarski na długie lata w Polce nie jest możliwy do wprowadzenia.]

Lex @ 109.243.38.*

wysłany: 2015-08-01 20:02

JOWy to szansa na dużą zmianę. Nie uważam tak jak przedmówca rumcajs, że zwolennicy JOWów chcą rozwalić system, a później będą się zastanawiać co dalej. Wprowadzenie JOWów wymusi zmianę funkcjonowania obecnych partii, a to już duży plus. Ludzie interesujący się polityką czynnie, nie odwrócą się od partii. Za to partie będą musiały stawiać na jakościowych kandydatów, by ich przepchać ich w każdym okręgu. Nawet o taką zmianę warto powalczyć.

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-01 23:42

Panie .P..K Dlaczego ?JOW. ? Obłuda , okłamywanie ,socjotechnika, i cała reszta propagandy ,nie ma racji bytu!!! Czas na czystą demokracje ,Ta brudna zakłamuje rzeczywistość przez ,8lat.

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-01 23:51

Panie .Kucharski .Pawle! Młodzi używają mojego IP. Nie ukrywam, często mylony jestem ,bo używają tych nicków. Zamknie Pan wszystkich i ich rodziny?.

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-01 23:54

Panie Pawle sprawdziłem :) .zanim sie wpis ukazał juz miałem zażalenie ludzi bliskich , mi u Pana na portalu .:)

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-01 23:57

Jestem mistrzem ,i zawsze nim byłam;)

Dymam Komunistów @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-02 00:00

Duch Gór ,chyba mnie zabiją !bo zniszczyć nie mogą. !

Albo obiecam! @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-02 00:02

Jutro zmienie , nicka i IP i ?

Duch Gôr @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-02 00:15

Panie Pawle Zwierciadło ,dobra i zła co wygrało?

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-02 00:56

Panie Pawle K . Nie musi Pan blokować mojego wpisu, o Policjantach, tych nie brakuje w mojej rodzinie, nie to żebym nieznał ludzi !ze służb! Ludzi sterowanych, ludzi z układu , i w imię intencji!ci ludzie wie Pan co mi mogà! Ja mam wiedzę i zawleczkę ,a Pan ma prawdę , w wiedzy mojej , jeszcze istnieje ?bezpiecznik!

WYPIER...! DUCHU GÓR @ 94.254.132.*

wysłany: 2015-08-02 10:07

Weźcie wyje...cie tego kretyna co zaśmieca wasze blogi. No chyba się da, skoro IP jest widoczne. Czego nic w tej sprawie nie robicie, a idiota dalej wam spamuje jakimiś głupotami.

soclib @ 159.205.2.*

wysłany: 2015-08-02 15:43

Szanowny panie ;JOWy nic nie zmienią ,może ciut.
Chcąc zmienić ,uzdrowić kraj potrzeba wyprowadzić związki zawodowe z zakladow pracy i przestać finansować ,znieść dotacje na KRK ,pracownicy-robotnicy powinni zrzeszać się w partiach politycznych o0 zabarwieniu socjalistycznym.

Wówczas tam będzie się tworzył ruch społeczny który wyłoni kandydatów do władz w mieście czy sejmie.

Teraz jest tzw. tumiwisizm,lub spychotechnika ,wygodnictwo.
Ugrupowania "narodowościowe" wręcz faszyzujące mają swoje tuby na ambonach lub tV Trwam ,radyjko ojdyra. Dlatego w Europie uważają Polskę jako skamielinę ,średniowiecze .Nadal będziemy wykorzystywani do gierek politycznych czy wyzysku ekonomicznego.

[Sylar: jest pewna grupa osób w Polsce, która promuje ideę pozazakładowych związków zawodowych. Pomysł ciekawy, ale by zmienić ustawę o związkach zawodowych trzeba stanowić polityczną siłę, a z tym już gorzej, bo żadna czołowa partia nie ma zamiaru nic w tej kwestii zmieniać.]

to tak @ 83.7.234.*

wysłany: 2015-08-02 16:36

mY tu gadu gadu a może pokumamy co będzie.To co robi dziś PIS z Episkopatem spowoduje syndrom prezydenta Komorowskiego .Czyli wysokie notowania a potem przegrana.Dlatego ,wybory okaża się sfałszowane i prezes będzie siedział tam gdzie mu wygodnie.Bez ciężkiej pracy ,,z długim spankiem ,i atakiem na wszystko to co się rusza.Miller będzie wtórował jako wydmuszka wyborcza.Wszystko wroci do normy a pan Kukiz aby zbierać publikę na swoje występy wymyśli nowe mobilne hasło.

[Sylar: heh, no wszystko jest możliwe. bo do wyborów jeszcze prawie trzy miesiące.]

Egzorcysta @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-03 00:08

Straszne to co się, dzieje z tym krajem ,czas jesienią pozbyć się chamów .

Egzorcysta @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-03 08:26

Niektórzy to by pomyśleli ,że Duch Gór , spamuje ,albo nie lubi POlicjantów , o to dowód na zakłamywanie ,Pan Kucharski,P,zablokował wpis ,historie pewnego chłopaka , i jego losu oraz roli systemu ,więc sam Pan widzi Panie.P.K, jak opublikuje ,Pan wpis inni też ujrzą ,ale ujrzą też prawdę o POpieranym przez Pana systemie,pozdrawiam serdecznie .✅Werte.

Wo-JOW-nik:) @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-08-03 18:47

Obalić trzeba kacyków, referendum jest ważne !można podać wiele argumętów ,ale trwać w zakłamaniu , ale to destrukcja jaka istnieje od 89.IP zachciało się komuś szukać :)

Wo-JOW-nik:) @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-08-03 19:15

Łowców Ducha Gór nie brakuje...zniszczyli mu kacyki życie ,lecz Ducha nie zdołali zniszczyć ,jego legenda żyje ,współcześnie tworzy system, zło dobrem zwycięża, kłamstwo prawdą, i żyje we własnym świecie,krainie marzeń ,gdzie nie ma przykrych zdażeń.

Duch Gór🗻 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-04 20:34

👻 Prezydenta ...wybrałem i wygrał,jak podniesie kwotę wolną od podatku ,to ludzie bedą bogatsi,będzie ich stać na wiecej, bedą wiecej kupować ,więc i państwo będzie miało więcej .✌️

Duch Gór 🗻 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-04 21:33

Konkurencja się denerwuje,aparatczyki blokują na Jelonka.com.Platforma pada , nerwy puszczają,sen z powiek gość zabiera , propaganda nie działa,straszenie też nie, inwigilacja lipna dron im wpadł w zarośla za pare tyś ale pod spędzony dzień,sztukę wystawili do przeczytania,:) dramat , wszelkie próby spełzają na niczym, nawet to ,że ze stołecznej gościa poznałem,z wojska też , przyjąć zaproszenie czy nie? Odp: brzmi nie .,jakie ktoś ma intencje ? Całe społeczeństwo wie że , ostatnie 8 lat rządów to obłuda ,kturą czas zmienić ✌️Oglądałem ostatnio ,sztukę pt:Lewiatan. Za jaką cenę, i z jakimi skutkami kosztują decyzje ,aparatczyków . łzy i smutek same sie cisną niektórym politykom ... Dopiero kilka lat minęło , od opisów szargany zlepek układa się w całość , i tego nigdy nie poskładają,:) Panie Kazimierzu .P. Nigdy nie powiedziałem,że ktoś był ofiarom, napisałem jak oprawca ofiary , przecież w Polsce wszystko jest polityczne, ofiara i jej rodzic byli nękani , usunoł Pan wpis. Serdecznie pozdrawiam ...

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-04 21:39

W drodze do kościoła 💒 pomodlę się za grzeszników co przeklinają;) wyzywają:) etc.

[Sylar: ewidentnie nudzi Ci się gościu, prawda ? Chyba rzeczywiście zacznę blokować twoją działalność spamerską, bo to już przekracza wszelkie normy, a ja nie chcę by jakiś oszołom odstraszał normalnych czytelników mojego bloga.]

Duch GÓR @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-05 00:26

:):) teraz ukazujesz swoją religie i swoją kulturę ,jak oni Cie na księdza wybrali:)?

Uwierz mam dobre serce @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-05 00:48

Sylar chciałeś mi ubliżyć ?

[Sylar: Nie, chciałem ograniczyć pisanie nie na temat. Poza tym nie jest normalne pisanie do Kucharskiego na obcych blogach, prawda ? Nie razi mnie ilość postów pisanych jeden po drugim metodą trollerską, jednak uczulam na pisanie na temat, a najlepiej na włączanie się do dyskusji, a nie tworzenie swoistych monologów. Wtedy nie będę miał pretensji i inni nie będą apelować, by coś w temacie popularnego spamera zrobić. Mam nadzieję, że się rozumiemy.]

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-05 09:53

Dzień dobry .Panie Kondradzie.wracąc do tematu,JOW to dobry pomysł,życzę miłego dnia,pozdrawiam.

[Sylar: o nareszcie, pierwszy post nawiązujący do głównego wątku dyskusji. Czy to zwiastuje poprawę ?]

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-05 17:55

Spokojnie doczytać:

http://pressmania.pl/?p=17446

[Sylar: akurat nie utożsamiałbym zmielonych głosów pod referendum bezpośrednio z JOWami. Taka sytuacja może się powtarzać, nawet przy zmianie ordynacji wyborczej. Oczywiście partyjny poseł dwa razy się wtedy zastanowi nad odwaleniem projektu obywatelskiego, co nie oznacza, że mimo wszystko zaryzykuje działając po linii partii. Nam dodatkowo szczególnie potrzebna jest zmiana mechanizmów rządzących referendami, ale tak jak pisałem wcześniej JOWy to pierwszy krok ku szerszym zmianom.]

Lex @ 46.113.133.*

wysłany: 2015-08-05 19:19

Panie Konradzie, jeśli mogę coś zasugerować. Rzadko się wypowiadam na blogach, bo jestem typowym czytelnikiem, niż dyskutantem. Pana blog czytam regularnie. Zarówno artykuły, jak i komentarze pod nimi umieszczone. Muszę przyznać, że nie tylko @94.254.132 razi i denerwuje postępowanie użytkownika z Wielkiej Brytanii. On nigdy, albo bardzo rzadko pisze na temat. Spamowanie ma widocznie we krwi. Oczywiście walka z kimś takim to walka z wiatrakami. Sugeruję jednak zastępowania jego wpisów, jednym krótkim słowem SPAM. My wszyscy będziemy wiedzieć o co chodzi i którego użytkownika dotyczy zamiana komentarza. Zapewniam, że to żadna cenzura i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie Panu zarzucał cenzurowania tektów, bo wycinanie Spamu, a niewygodnych dla autora tekstów, to zdecydowanie duża różnica. Jedno słowo SPAM i będzie nam wszystkim czytało lepiej. Pozdrawiam.

[Sylar: tak, myślę, że wyjaśniłem sobie kilka spraw z przytoczonym spamerem. Następnym razem zastosuję proponowaną taktykę zamiany komentarzy, jako swoisty filtr anty-spamowy. Mam jednak nadzieję, że nie będę do tego zmuszony.]

Duch Gór @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-08-05 23:44

Panie . Kondradzie na codzień, jestem szanowanym obywatelem , o wysokiej kulturze co pozwala mi przebywać ,pośród poważnych ludzi obecnie ,wykonuje projekt dla pewnej Pani ,jej mąż jest politykiem i udziela się politycznie, pracuje nieraz do 4,5 rano,nie ukrywam ,że wielu tych ludzi chciało ,abym zabrał ich do kraju! Odpowiadam ,że nie mogę ,nie mam do czego ! A nie wszystko co piękne jest cudowne, ale miłe jest to jak na codzień ludzie mówią ci ,że jestes mądry zapraszają na przyjęcia gdzie bywa 200 osób , nie ukrywam ,że wielu znajomych wie udostępniając nośniki internetowe! Internet traktuje trochę jako zabawę, wiele wpisów jest kierowanych nie do wszystkich , tylko do ludzi którzy wiedzą jaką wiedzę posiadam , jest to swoisty przekaz , sami czytelnicy widzieli wiele wpisów i nikt nie zaprzeczył . Mówiąc ,że zatrudniła mnie platforma , odpowiem tak zwruciłem się do prawnika Wice prezydenta Pana Papaja. Na blogu publicznie , o dewaluacji z roku 70 na dziś robiąc dewaluację , czy powinno się przeprowadzić dewaluację dokumetów czy płacić podwójnie ? Wolał zamknąć bloga ! Niż odp : Jako prawnik! Przekręt na ponad 100.000tys rachunek odemnie to setki milionów , skutkujące zmianami prawa i konwencji, poprzedzającymi kontrolami, używałem tylko internetu! Pan Kucharski otrzymał , jedną wrzutkę ,nie ukrywam , niektórzy mają ubaw po pachy , niektórzy proszą abym nie pisał ! Ale jak bym nie pisał to bolszewicy by się cieszyli ,że ludziom jest źle , a tak coś sie dzieje.

[Sylar: nie przeczę, że ma Pan informację na różne tematy, które bulwersują opinię publiczną. To oczywiście trzeba nagłaśniać, jednak nie w sposób, który odstrasza innych od wzięcia udziału w dyskusjach toczących się na całkiem inne tematy. Jeśli będę w artykułach atakował "władzę", za ich ku...ski styl prowadzenia polityki - to tego typu posty pasują do całokształtu dyskusji i nie będę miał nic przeciwko masowemu zalewaniu komentarzami. Jeśli natomiast piszę o politycy zagranicznej lub na tematy społeczne, dajmy na to tak jak teraz o JOW-ach, to takie posty jak pańskie to typowy Spam i będę musiał stosować filtr antyspamowy. Myślę, że się rozumiemy i nie musimy wracać do tego tematu w przyszłości. Pozdrawiam.]

Jasnowidz @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-07 10:28

Każdy krok który prowadzi do zmiany jest dobry,nie ukrywam wpinałem się do internetu na jednym z lotnisk w Niemczech ,wrzucając trochę wpisów ,dawali dostęp do internetu na podstawie meila , weszłem w sieci otwarte Wi -Fi przeczytałem dane użytkowników ,stworzyłem @poczte i dostawałem dostęp , rok po tem zmieniono to ,to pisanie i zabawa, przerasta mnie ,Ludzie zasługują na to minimum egzystencji.Nie jestem politykiem , tylko do domu mi wchodzono niszcząc życie,i sugerując że wszystko to wina polityków , wiesz Kondradzie , zapłaciłem za jedną ze spraw w sadzie 20.000tys biegli, prawnik etc. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że płace za niszczenie swoich marzeń , po tem zapłaciłem , drugie 20.000 żeby sie pośmiać z aparatczyków . Nie żeby nie , wiedzieli kto pisze , wiedzą ! Ale ja nigdy nie użyłem , nazwiska , etc. Nie żebym spamował , ale ten uśmiech na mojej buzi , że może jutro , beton się skruszy , padną nazwiska , imiona , opisy konkretne, to jest piękne , jedna emerytka to poszła charytatywnie do szpitala pracować , czytam jej artykuły w wielkim mieście , w słowach strach , ale nie mogę wszystkiego opisać , chce żeby dzień niepewności trwał , dziś ja jestem Sędziom . :) ja mam uśmiech oni nie .

[Sylar: przyjdzie czas, że przestępcy rujnujący nasz kraj oraz życie naszych obywateli trafią raz na zawsze do pierdli...ehm...znaczy więzień i kolonii karnych (których jeszcze nie ma). To długa i ciężka droga, ale do tego dojdzie jeśli się znajdą ludzie chętni do walki ramię w ramię przeciwko nim. Czy cokolwiek można zrobić uciekając do UK... hmmm wątpię ;) choć z autopsji wiem, że można wpływać na to co się dzieję w innym kraju, w którym się nie mieszka, jednak jest to trudniejsze niż funkcjonowanie w danym miejscu. Od samych komentarzy na forach, włos im z głowy nie spadnie - zapewniam.]

Drugi pilot F16 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-07 16:40

Doopy ze stołków , poleciały i jeszcze polecą .:)pozdrawiam

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: