Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Dlaczego JOWy - część trzecia

2015-08-12 01:16
Za miesiąc odbędzie się referendum ogólnokrajowe, którego tematem przewodnim będą JOWy. Politycy natomiast prawej czy lewej strony, prześcigają się jakie jeszcze można dopisać pytania do rozpisanego na 6 września referendum. To co miało się stać sprawą nadrzędną dla - wymuszającego na prezydencie rozpisanie referendum - Pawła Kukiza, zostało zepchnięte na całkowity margines medialny. Wielu zapomina, że taka szansa na zmianę polskiej sceny politycznej może już w najbliższej dekadzie nie nastąpić.

Ostatnio skupiałem się na zaletach JOWów płynących z możliwości weryfikacji wyborczej kandydatów, kładąc nacisk na kandydatów bezpartyjnych. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to jednak szczególnie szansa na oczyszczenie obecnie istniejących partii politycznych. W samych JOWach nie chodzi o to, by zburzyć system partyjny, jednak mogę one wprowadzić realny mechanizm weryfikacji wystawianych przez partię kandydatów.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze = zmiana w jakości. Jakości postrzeganej indywidualnie, tj. lepszy dobór odpowiednio przygotowanych do rządzenia kandydatów na posłów, a także jakości postrzeganej w skali ogólnokrajowej, ponieważ ta sama partia będzie miała dokładnie taki sam dylemat przedwyborczy w każdym z 460 okręgów wyborczych. Podam to na przykładzie PO (i jest to tylko przykład, a nie pastwienie się nad partią władzy): bohaterowie afery taśmowej w przypadku JOWów nie mieliby żadnych szans na reelekcję, czyli powrót do sejmu kolejnej kadencji. Partia władzy nie zaryzykowałaby z desygnowaniem któregokolwiek ze skompromitowanych polityków, nawet biorąc pod uwagę nie tak duże ryzyko, bo jedynie utratę mandatu w jednym, dwóch, czy trzech okręgach. Przy dzisiejszej ordynacji wyborczej, Pani Premier Ewa Kopacz, jedynie interweniowała w kwestii roszady na listach wyborczych, aby tzw. bohaterowie afery podsłuchowej nie byli zbytnio eksponowani, to znaczy, by na wszelki wypadek nie mieli "jedynek" na listach wyborczych. Jednak "dwójka" już nikogo nie zrazi, a lokomotywa wyborcza zrobi swoje i tak zaciągnie ich ponownie w ławy sejmowe. Przy JOWach wybór padłby, na którąś z obecnych "jedynek" zamykając drogę do sejmu pozostałym skompromitowanych politykom.

To był przykład wymuszonej przez JOWy zmiany jakościowej. Ponieważ tak właśnie mogą i powinny działać Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w stosunku do obecnie funkcjonujących partii politycznych. Należy także pamiętać, że to oznacza mniejsze prawdopodobieństwo zdobycia mandatów przez bezmózgie, wcinające sałatki na sali plenarnej bździągwy, ponieważ pomimo popularności takowych kandydatów, jest większe prawdopodobieństwo, że zostaną oni odstawieni na boczny tor przy jednomandatowych okręgach wyborczych.

Kolejną zaletą jest regionalizacja kandydatów. Oczywiście same JOWy nie wymuszą kandydowania w miejscu, w którym dany kandydat zamieszkuje, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo, że spadochroniarze z odległych regionów Polski, będą mieli mniejsze szanse na zdobycie mandatu, stając w szranki z miejscowymi weteranami. Oczywiście trochę uogólniam i spłycam temat, ponieważ nie jest to żadna gwarancja, bo gdyby zechciał kandydować w Jeleniej Górze, dajmy na to, taki Jarosław Kaczyński, to wygra on z każdym, nawet wielce wybitnym miejscowym politykiem. Sprawa może wyglądać inaczej dopiero w przypadkach kandydatów lżejszej wagi, bo przykładowo Krakowianie, mimo że wysoko ceniący w większości polityków Platformy, niekoniecznie oddaliby głos na obcą ich ziemi, byłą radną Warszawy, Małgorzatę Kidawę-Błońską mając do wyboru startujących w tym samym wyścigu innych kandydatów bezpośrednio związanych z Miastem Krakowem. W takich przypadkach przytoczona przeze mnie blokada dla spadochroniarzy może się jak najbardziej sprawdzać.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, to także swoista blokada dla politycznych zdrajców, przebierańców i różnej maści bezideowych cwaniaków. Ciężej byłoby przy JOWach ukryć i gdzieś cichaczem przepchać takich transferowanych cwaniaczków pokroju Misia Kamińskiego czy Pierwszej zdrajczyni partyjnych ideałów III RP Kluzik-Roztkowskiej. Ponownie nie jest to żadna gwarancja, ale partia wystawiająca w okręgu (jakimkolwiek) takie persony zastanowi się nie raz, nie dwa, lecz dziesięć razy, czy to będzie rzeczywiście dobry pomysł.

JOWy dają nam szansę na oczyszczenie jakościowe obecnych partii politycznych, co nawet w przypadku zrujnowania marzeń Pawła Kukiza, może na nowo zdefiniować działalność polityczną polskich obywateli. To może być krok w dobrą stronę (dla takiego Kukiza - w złą), ponieważ oczyszczenie obecnych partii politycznych może przyciągnąć do nich nowy narybek, dlatego, że zmiana jakościowa może obudzić w Polakach chęć do czynnego zaangażowania się w politykę, a w tym przypadku także działalność partyjną. Dlatego też, nieważne w jaką stronę spojrzymy, to JOWy, to dają one nadzieję na realną zmianę w polskiej polityce, której oddziaływanie ma przecież tak wielki wpływ na każdego z nas.

Komentarze

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-12 07:40

Wkleję mój tekst i tutaj (pasuje do tematu).

ZAAKCENTUJĘ tylko (może parę osób nie zwróciło uwagi) że obecne partie polityczne to tylko promile społeczeństwa a szum robiony jest taki jak za PZPR (identyczna sytuacja):

-------------------------------------------------Sam JOW nic nie zmieni (choć to dobry początek...). Trzeba zmian systemowych.

Obecnie poseł ma prawnie tzw. "mandat wolny" i jak widać w ostatnich czasach w pełni to wykorzystuje (źle).

W sumie (dla mnie) już taki kandydat zachowuje się jak typowy oszust, który tylko raz na 4 lata zaoferuje wszystko, by po wygranych wyborach pokazać (już chyba wszyscy widzą) często środkowy palec.

W Konstytucji stoi: "Nie wiążą ich instrukcje wyborców." !!!!

Więc mamy folwark.

Teraz (dla przykładu) przerzuca się np.Schetynę - niech na-ściemnia w innym rejonie kraju i obieca wszystko (ciekawe jak tam będzie biuro funkcjonować), bo chodzi tylko o wybór. Potem będzie "środkowy palec".

Wg wyliczeń partie polityczne nic nie znaczą (chyba 3 promile mieszkańców kraju) a wychodzą obecnie nawet z muszli klozetowej z propagandą.

Nie oddadzą władzy bez walki, bo często jest to ich sposób na życie.
Jedyny sposób!

Nadzieja w zmianie pokoleniowej - czyli ludziach co mają gdzieś 1989 (nie interesuje ich medal za spanie na styropianie).

Mam nadzieję na "nowe" (a przyjdzie kiedyś) przez tę POGARDĘ pokazywaną jak zapomną : kamery/mikrofony wyłączyć.

Świetny obraz tego co się dzieje faktycznie (główne media milczą) daje FB. To jest moja codzienna prasa "od lewicy do prawicy". To z FB cytuję większość, bo są wśród znajomych także i politycy z 1wszych stron (mają też swój interes).

Poniższy cytat (o czym główne media znowu milczą) też znalazłem na FB od znajomych (sprawdzone) i ratunkiem jest tylko zmiana systemu rządzenia:

http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/7194/60/c/miliardy-zlotych-sa-drenowane-z-polskiej-gospodarki-za-granice.html


Na koniec dodam że wystarczy (i poprzednicy to już opisali) zastosować faktycznie zasadę (jak ja kocham stare mądrości ludzi) = "Nie ma ludzi niezastąpionych" i wszystko staje się prostsze. ;)

Czytelnik @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-12 08:39

Jak człowiek sobie tak pomyśli 40 000 000 milionów ludzi bo tyle liczy Polska .
Koszt referendum w sprawie JOW i nie tylko ,pytań powinno być więcej to -koszt 100 000 000 milionów złoty jak tak człowiek se podzieli to wartość głosu oddanego w referendum na jednego człowieka wynosi 0,25 . Propaganda mówi że boi się referendum.

otoja @ 178.37.179.*

wysłany: 2015-08-12 09:18

skont se wziełeś te 40 milionow?

Czytelnik @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-12 09:41

Z propagandy pisanej na portalach;) otoja odlicz tylko młodzież do 18 roku życia,dzieci , etc, napisz jakie! Pytania są w referendum, a o jakie chcą by było , rozszeżone , bo to referendum , nie tylko dotyczy JOW . Dobra nie mam czasu, miłego dnia życzę , mieszkańcom.

Czytelnik @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-12 13:51

Czytając bloga Pana Pawła .K. Odnoszę wrażenie , że straszenie PIS już nie działa, teraz straszenie kościołem nie wychodzi zabardzo, inny rozmówca , życzy zdrowia mieszkańcom jak by wiedział o jakieś epidemi , co od 25 lat daje się we znaki i przekłada na życie społeczne, żadnej merytorycznej dyskusji , ukazuje się obraz , obłudy ,czy i oby te same mechanizmy zadziałają , Pan Bronisław też był pewien ! A tu Panie Bronek z krzesła wysadził Pana Jelonek! Nie trzeba było sobie robić kampani wyborczej na podstawie jego życiorysu ! O miłości , marzeniach, chęciach etc.ja chciał bym życzyć mieszkańcom rozsądku, wzięcia udziału w referendum , i trafnego wyboru👍.

Miracle @ 46.113.226.*

wysłany: 2015-08-12 16:17

do @Czytelnik:
Nawet propaganda internetowa nie głosi już od dawna, że Polska liczy tyle ile napisałeś. Opierając się na statystykach, to mamy 38 milionów i nawet hardcorowi propagandyści twierdzą, że maxymalnie za granicę wybyło 3 miliony rodaków. Tak więc propaganda sukcesu mówi o liczbie 35 milionów. Nie przekłada się to jednak na koszta wyborów czy referendum, bo przygotowują taką ilość kart, jaka jest liczba zarejestrowanych wyborców. Cała gromada emigrantów jeśli się nie wymeldowywała to stale tam figuruję (podobnie liczy się parafian w kościołach, bo przecież mało który ateista złożył akt apostazji.
Statystyki w Polsce to jedna wielka kpina!

jozin @ 90.192.154.*

wysłany: 2015-08-12 17:07

Statystyki byby zawsze zakłamane.

korzeń @ 83.30.144.*

wysłany: 2015-08-12 18:44

A Kukiz to może nie startował z innego okręgu (do sejmiku) niż mieszka? Jest z opolskiego, a kandydował z dolnośląskiego. Ot, taka mała obłuda. Nawet się chyba na wybory przemeldowywał?
Tak to jest, że różnego rodzaju cwaniaczki zawsze znajdą rozwiązanie. Czy będą JOW-y czy też nie. A ciemny naród, jak to imć K. powiedział wszystko kupi.

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-12 20:24

By Kukiza ocenić - pierw musi się dostać do sejmu.

Jak się dostać do sejmu w myśl starej ordynacji?
(można tylko metodę określoną w ustawach zastosować - nic ponadto).

Kwestia , jak się dostanie - na ile siły będzie by właśnie zrobić to co chce (czyli zgodnie z opisem poprzednika przestać sztuczki stosować) ?

Wtedy go ocenić !

Zacytuję "z JOW" (co właśnie obecnie nie jest możliwe):

System postulowany przez Ruch Obywatelski na rzecz JOW
• Małe okręgi wyborcze – średnio 83 tysiące mieszkańców.
• W celu rejestracji kandydat musi zebrać
tylko 10 podpisów.
• Równa liczba wymaganych podpisów
poparcia dla kandydatów partyjnych
i bezpartyjnych, tj. 10.
• Równy czas kampanii wyborczej dla
kandydatów partyjnych i bezpartyjnych.
• Równy limit wydatków dla kandydatów
partyjnych i bezpartyjnych.

i ostrzeżenie (sporo osób to widzi):

Od „upadku komunizmu” minęło ponad 25 lat. To wystarczający
okres, by „dać sobie czas” – jakkolwiek taką potrzebę tłumaczyć.
Dziś nastał czas na natychmiastową zmianę przede wszystkim
dlatego, że kolejni ludzie pojawiający się w polityce nie wnoszą
żadnej jakościowej poprawy, a kolejne rządy są coraz bardziej
oderwane nie tylko od rzeczywistości, ale również od oczekiwań,
potrzeb, możliwości i aspiracji Polaków. Tendencja jest niekorzystna i najmniejsze opóźnienie oznacza kolejny krok w tył
w drodze do obywatelskiej Polski na miarę XXI wieku.

Dla mnie osobiście każda zmiana, która prowadzi do upodmiotowienia obywatela (nie tylko raz na 4ry lata) jest dobra.

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-12 20:35

O co chodzi w upodmiotowieniu?

Ano dzisiejszy dzień dał znowu przykład chyba w TVN Fakty (czyli o to by nigdy takich cyrków nie było i tacy ludzie zniknęli na zawsze z urzędów itp.):

http://www.jarocinska.pl/artykuly/jarocin-burmistrz-wciaz-chce-ubezwlasnowolnic-kilk,43608.htm

Duch Gór @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-13 00:04

Do:Miracle. Generalnie , statystyki kościoła nie mają w twoim wpisie nic a nic wspólnego , z emigracją i oto bym się nie martwił . Chodzi o budowanie systemu, Polskiego systemu , nie martw się o kosciuł , uwierz mi wyjeżdżając do Niemiec na stałe czy otwierając firmę , automatycznie przypisują ci wiarę, będąc w Angli u lekarza podasz pesel i w komputerze jest notka do jakiej wiary należysz, taki problem to nie problem dla kościoła , w Niemczech odprowadzane są składki z pensji, a w Angli na mszach ludzie nie mieszczą się w kościołach na mszy. I najlepsze jest to że nie krytykuje się tak w tych państwach wiary , religi, mnie interesuje natomiast ,system , struktur dla obywatela .

Magda @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-13 00:25

Generalnie to jestem za JOW-ani .
Władza się teraz nauczy , kto komu służy.

Jesień nadejściem nowego,wróży bo te plugawe komentarze są daleko męczące, że nie dodam żenujące że strony PO .

Aniołek👼 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-13 08:33

Magda zgadzam się z tobą, to strasznie źle świadczy o piszących , pozdrawiam :)

Rozmowa kontrolowana @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-13 08:47

SPAM

Zyzio @ 94.254.133.*

wysłany: 2015-08-13 19:38

Referendum za 3,5 tygodnia, a idiota Piechociński namawia Dudę do jego całkowitego odwołania. Pamiętajcie ! Nie głosujcie na frajerów !

Janek @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-13 19:54

SPAM

Janek @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-13 20:43

Piechocinski z PSL . To jest komuna ze wsi , padlinożerca coś tam mówi bo to jego koniec :)

Prorok @ 31.174.2.*

wysłany: 2015-08-13 23:26

Piechociński i cała reszta PSLowców trzęsie portkami przed JOW. Dla PSLu to polityczny koniec, bo jest to partia, która najbardziej korzysta na obecnej ordynacji. Lekko przekraczają próg wyborczy, a mają niepropocjonalnie dużo posłów. Zmiana ordynacji ich całkowicie zniszczy, stąd Piechociński opowiada takie głupoty.

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-14 10:17

Trzeba tworzyć system, np w innych krajach są instytucje które regulują pensje w państwowych , urzędach i spułkach , a nie że oni sami, pensje ustalają ,temu sto tyś,tamtemu milion, tym się trochę da , tamtym doda, kto jak se da tak ma.

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-14 10:23

Te wybory w naszym kraju to jakieś dziwne, od 25 lat to , ludzie nie widzieli gdzie oni podpisy zbierali! A wybory wygrywali, PSL dostał wiecej głosów niżeli elektoratu miał , od taka komuna ze WŚI. Ludzie sà już zmęczeni gadajàcymi głowami.

Miracle @ 46.113.75.*

wysłany: 2015-08-14 16:51

Można być przeciwnikiem JOW. Sama nie jestem przekonana, ale to co mówi teraz prezes PSL to tylko pokazuje ich prawdziwe oblicze: "zrobić wszystko aby się utrzymać u żłobie". Poza tym o czym on gada ? Już koszta są poniesione, a on by chronić cztery litery swoich kolegów z PSL, dorabia ideologie "lepszego wykorzystania pieniędzy na bardziej szczytne cele". Żenua !

Aniołek👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-14 21:36

SPAM

Aniołek👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-15 00:38

Jak tak czytam tą ,Jelonka.com, to może uwierzycie ,Nowoczesna .Pl z Oficerem prowadzącym w tle... Aparatczyki coś próbują .

To tak samo jak ten turniej w kulki jutro na twojej gminie K.R.

Jelonka nie OPisała , że główny sponsor .Lawendowe Wzgórze , posiada jeszcze,Pensjonat Sarnak w Zachełmiu , Pensjonat .Róże Wiatrów , w Sobieszowie , i kilka innych podmiotów gospodarczy H. Taki skromny Pan , i tak mało się o nim mówi , zjazdy starych samochodów organizuje , Panów z telewizji gości, mistrzostwa Polski w piłce plażowej organizuje! Gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda, a przy dobrej współpracy Mirosław .K extra bar z piłką plażową ponaliczał podatkami doprowadzając do zamknięcia:) och te lotnicze katastrofy , i te firmy komputerowe zniszczone we Wrocławiu , a my ze skarbu państwa,200.000.00ilionów musimy prawie zapłacić takiej firmie:(. Nic tylko pograć w ...kulki.

Aniołek👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-15 00:51

Tylko sam Pencjonat Sarnak był wystawiony na 2 Miliony Dolarów ,czyli ponad 6 milionów złoty.:)

Aniołek👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-15 00:57

Teraz sędziowie z sadów , poczytają , biegli, ławnicy, kuratorzy, policjanci, prokuratorzy, i frajerzy . Przez duże F.16.

Aniołek 👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-15 00:59

SPAM

Aniołek👼 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-08-15 01:13

Czy 6.000tys ? Czy 20.000 może marzenia zamienić za dobre słowo? Bo aparatczycy zabierają setki tyś .nawet może 5 miliardów w Jaworze? Tyle jest warta inwestycja!

Co ja mogę powiedzieć znajomym?

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-15 14:59

A jak to poniżej jest prawdziwe - to referendum powinno byc obowiązkowe:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1656603097919373&set=gm.797182953719700&type=1&theater

Hugo @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-15 20:25

Nie wybierajmy tylko PO długo.

Oscar @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-17 14:24

Hugo robiłeś test, pt,t, sprawdź jakims jesteś Frajerem wybierajàc PO.

Oscar @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-17 14:29

SPAM

Turystka @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-17 19:13

SPAM

Turystka @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-17 19:17

SPAM

Dado @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 18:41

Jak ! Rząd naszej Pani premier nisko upadł , kiedyś Cyganie taborem wędrowali PO kraju.

Teraz rząd ,PO wędruje jak kiedyś Cyganie z taborem.

Z tą różnicą że teraz to PO cygani:)

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-18 19:02

Wracając do tematu = dość ciekawe spostrzeżenie tutaj (i nie tylko):"- Zgodnie Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu ma każdy polski obywatel, który ukończył 21 lat i posiada czynne prawo wyborcze. To prawo odbiera nam stworzony przez partie Kodeks wyborczy. Do naszego Komitetu wpłynęło ponad 4 tys. zgłoszeń kandydatów do Sejmu. Zgodnie z napisanym pod partyjne klany Kodeksem wyborczym możemy wystawić na listach jedynie 920 osób. 3 tysiące potencjalnych kandydatów zostało pozbawionych biernego prawa wyborczego. Tak wygląda nasza demokracja, taki mamy system po „25. latach wolności” - pisze Paweł Kukiz na swoim Facebooku. Podaje system w Wielkiej Brytanii, jako przykład prostych i sprawiedliwych reguł dla wszystkich. - Żeby kandydować do Izby Gmin wystarczy zebrać 10 podpisów i wpłacić 500 funtów kaucji. Tylko tyle. Nie trzeba żadnych list, komitetów, sztabów i zgody partyjnego wodza. Proste i transparentne reguły, sprawiedliwe i równe dla wszystkich. Dlatego tak ważne jest wrześniowe referendum i wprowadzenie JOW-ów w wyborach do Sejmu. Tylko wówczas będziemy w stanie wyrwać nasz własny kraj z łap partyjniaków, którzy stworzyli sobie taką demokrację, w której od 1989 roku wybierają się sami spomiędzy siebie - pisze dalej Kukiz."

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6034883,kukiz-kodeks-wyborczy-jest-sprzeczny-z-konstytucja,id,t.html

Lex @ 109.243.51.*

wysłany: 2015-08-18 20:04

A sugerowałem jak się pozbyć spamera (...)
Wracając do tematu JOW. Czarno widzę skuteczność referendum skoro główne partie polityczne robią wszystko aby je zbagatelizować. Zbierają się czarne chmury nad Polską.

Dynamo @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 20:33

Do: Lex pozbyć się Aniołka lepiej , i tych co nie z lewa , jestem za JOW. Bóg, Honor ,Ojczyzna.

Daje do myślenia @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 20:41

SPAM

Portal @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 20:43

SPAM

Cfele @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 20:51

SPAM

Bóg,Honor,Ojczyzna @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 20:56

SPAM

Paparatzi📷 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 21:10

SPAM

Organizator @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 21:27

SPAM

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-18 21:45

Do @ 188.29.164 - wykończysz ideę JOW w tym temacie (przez spamowanie) :(

Masz coś do P. Kucharskiego (i blokuje) - ujmij raz i treściwie.
Moje wątki tez wykasował i naprawdę mnie to nie przeszkadza, gdyż robi dobrą robotę dla JOW ukazując postawę: a to zwolennika PO, a za 5 min. już zwolennik Nowoczesna PL.
(choć w sumie jeszcze lepszą dla PiS).

Przeglądając spokojnie FB wychodzi że referendum się nie uda gdyż PO-PiS nie jest zainteresowane dzieleniem się władzą (a tam pięknie polaryzację widać).

Kukizowi robią media centralne takie numery że pierw coś nieprawdziwego podają, a gdy zgłasza się na zaproszenie, celem sprostowania - to w połowie drogi oznajmiają mu ze już zaproszenie nieważne , bo w jego miejsce np. P. Kopacz wystąpi.

Ale. :)))))))))))

W moim wieku lubię stare powiedzonka i liczę że jednak (oczywiście w jakimś realnym obecnie stopniu) = "Gdzie dwóch się bije...", czy "Nosił wilk..."

Jestem za 👍JOW @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 21:52

My bardzo , prężnie, działamy z przyjaciułmi w tej i inicjatywie ,ale nie musimy się chwalić że jest nas kilkadziesiąt tyśiecy! Trzeba PO nosa utrzeć !!! Dość, Propagandy i obłudy.

Niedługo @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-18 22:33

SPAM

Sylar @ 159.205.84.*

wysłany: 2015-08-18 22:43

Ręczny filtr anty-spamowy uruchomiony. "Panie prezesie, melduję wykonanie zadania" ;)

Prezes @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-08-18 23:14

Spocznj .
Odmaszerować !:)

[Sylar: jak odmaszeruje, to spamer zaatakuje :) ]

Prezes @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-08-18 23:15

Zapomniałem podziękować za wykonanie zadania :)

[Sylar" o teraz lepiej. Czuje się doceniony ;P]

Zapomniałeś👼 @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 12:40

SPAM

To tak jak w IPN @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 12:43

SPAM

Aniołek👼 @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 12:45

SPAM

Hugo @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 12:47

Będę pisał długo nie głosujcie ,na PO

Wo-JOW-nick @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 12:55

Jak ja się cieszę że JOW wygra:)

🎭teatr telewizji Polskiej @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-19 13:18

SPAM

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-08-19 20:19

Gorąca prośba do internauty o wielu malowniczych Nickach , ostatnio : 🎭teatr telewizji Polskiej @ 94.197.120.*
Szanowny Panie , proszę o pisanie czegokolwiek , nawet niegramatycznie , ale z jakimkolwiek sensem , lub zaprzestanie pisania .

PS . Proszę, nie zmuszaj mnie , żebym Ci napisał , że ja też na Ciebie SPAM .

Spam @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-20 03:36

SPAM j.w. :)

Janko muzykant @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-20 12:00

Ja tylko gram:)
OGRANICZYĆ KADENCYJNOŚĆ POSŁOM DO 2 KADENCJI

Janko Muzykant @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-20 12:06

Na nerwach aparatczyków 🎵🎶nie żeby tam jakiś fotograf ,brał se do serca,

Kto jest ze starych układów ten ma zakaz czytania i komętowania,jak ja lubię tresowane szczóryy, okręt im tonie , to w panice ,skaczą POd inną nazwę.

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-20 14:06

Chyba dzisiejsze podsumowanie JOW w Onecie (i Kukiza) pasuje tutaj:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dr-sokolowski-trzy-scenariusze-dla-pawla-kukiza-wywiad/wjy93x

Dość ciekawe diagnozy i przewidywania.
(wcale nie takie złe, jak się doczyta)

Miracle @ 46.113.214.*

wysłany: 2015-08-20 16:06

@ 188.29.165 uparty jegomość.
Dzisiaj było spotkanie u Dudy w sprawie nowego referendum. Nagle moda się zrobiła na pytanie narodu czego on w rzeczywistości chce.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-08-20 20:45

Miracle @ 46.113.214.*

Ta " moda " bierze się stąd , jak to kiedyś wyjaśniał bodaj Jarosław Kalinowski , że politycy są jak gołąbki .
Przed wyborami sfruwają na rękę wyborcy, gruchają i ...jedzą mu z tej ręki.
A wybrani , wzlatują wysoko na dachy i s...ają na tegoż wyborcę !
" Cuś " w tym jest ! :)

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: