Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Dlaczego JOWy - część czwarta

2015-08-29 00:15
Ostatni mój blogowy akcent w temacie JOW-ów przed wrześniowym referendum. Został już tylko tydzień czasu, ale czy Polacy są przygotowani do wzięcia udziału w referendum (?) Czy są gotowi opowiedzieć się za wielką zmianą systemową i zmianą w polskiej polityce (?)

Zgodnie z przewidywaniami mainstreamowe media konsekwentnie olewają temat JOW-ów. Mało tego. Robią wszystko by zniechęcić do głosowania na TAK, a najlepszym rozwiązaniem byłaby zbyt niska frekwencja. W tym tygodniu przeglądałem na Onecie jakieś pseudo badania opinii publicznej, z której niby wynikało, że pytanie na temat JOW, prawie najmniej obchodzi rodaków (przedostatnie miejsce), biorąc pod uwagę zestawienie z pozostałymi pięcioma pytaniami, które od jakiegoś czasu głośno grzmią w mediach. Jednak aby było bardziej śmiesznie, to zestawia się je porównawczo z pytaniami, które mogłyby być (zgodnie z wolą PiS-u) zadane społeczeństwu w drugim referendum, do którego jak wiedzą rozsądni ludzie, nawet nie dojdzie. Wszystko więc idzie zgodnie z planem tych, którzy chcą raz na zawsze pogrzebać pomysł zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu RP.

Media na łańcuszku robią dobrą robotę anty-JOW-ową. Partie polityczne natomiast w sposób dość sprytny, a równocześnie bezczelny próbują utopić temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych wykorzystując poparcie dla tej idei lub jej brak, do walki politycznej. W ten sposób PO nagle sobie przypomniało swój pierwotny postulat i głosi, że ona od zawsze popierała ideę JOW-ów. No tak, ale partia rządzi prawie osiem lat naszym krajem, to co z tego ich poparcia wynika? Sprytem jednak nie jest ta wyżej wymieniona platformowa obłuda, ale pokazanie głównemu rywalowi, że to właśnie politycy Platformy opowiadają się za większą demokracją, a wrogi narodowi PiS jest wielkim przeciwnikiem JOW-ów. Czy Platforma zrobiła coś ponadto, co by mogło się przyczynić do zachęcenia ludzi do wzięcia udziału w referendum? Zdecydowanie nie, bo to nie leży w ich interesie.

Popatrzmy więc na przeciwników JOW-ów: Prawo i Sprawiedliwość oraz tzw. Zjednoczona Lewica. Ktoś pomyśli, czego może się bać PiS, skoro jest obecnie na fali wznoszącej. Ano właśnie. JOWy mogą ukrócić rządy wodzowskie w partiach politycznych. Bossowie partyjni będą musieli dokładnie przeanalizować swoje sympatie i antypatię do poszczególnych partyjnych kolegów, czy bardziej opłaci im się się wystawić kogoś takiego w jednomandatowym okręgu wyborczym, czy może jego wystawienie to strzał w stopę. Poza tym skończą się układy i układziki, w którym bossowie partyjni decydują gdzie przetransferować swoich ulubieńców by mieli większe szanse na uzyskanie mandatu poselskiego. Przy JOWach, jak pisałem poprzednim razem, to nie przejdzie. Co więc zrobi taki Jarosław Kaczyński bez pełni władzy? Lepiej dla niego jako lidera ugrupowania wodzowskiego jest, by idea JOW-ów poległa w nadchodzącym referendum, bo oni wtedy już zadbają o to, by przez najbliższe cztery lata temat nie powrócił na pierwsze strony gazet.

A co na to wszystko Zjednoczona Lewica. Hmm brodaty Palikot wciąż przechadza się w koszulce z napisem Stop JOW-om. Miller jak nakręcony powtarza stale, że to zabetonowanie sceny politycznej oddającej Polskę na zawsze PO i PiSowi. Pajace robią wszystko by zniechęcić swój elektorat przed wzięciem udziału w referendum i to poniekąd im się udaje, bo jak rozmawiam ze znajomymi z typowo lewicowymi poglądami, to widzę, że łyknęli haczyk swoich przewodniczących i nawet nie chcą się dowiedzieć jakie korzyści mogą przynieść JOWy. To zawsze jakaś znaczna grupa ludzi, która 6 września rzeczywiście pozostanie w domach i nie uda się do urn wyborczych. By uratować swoje dupsko Palikot z Millerem robią więc dobrą robotę anty-JOW-ową. To jednak nie powinno dziwić, bo przy JOWach to byłby koniec tej polskiej pseudo-lewicy i duża szansa na powstanie realnej lewicy, która trafiałaby w gusta ludzi o lewicowych poglądach, którzy dzisiaj z braku laku głosują na prawicowego Kukiza lub ultra-libeberała Korwina-Mike.

Dlaczego więc JOWy?
By pogonić to całe szemrane towarzystwo. Polska zasługuję na lepszą klasę polityczną. Po wprowadzeniu JOW-ów we Włoszech, swój żywot zakończyły wszystkie istniejące dotąd partie polityczne. Czy tak będzie w Polsce? Pewnie nie od razu, bo do ostrzału pójdą na pierwszy ogień pseudo-ludowcy oraz pseudo-lewica, a dwa główne ugrupowania polityczne pewnie przetrwają trzęsienie ziemi, ale to wymusi ich wewnętrzną zmianę jakościową, a przecież tego wszyscy chcemy. JOWy to ważny krok ku lepszej przyszłości, dlatego zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w referendum 6 września i oddanie głosu na TAK dla Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, a do tego czasu zapraszam do kolejnej dyskusji w temacie. Ja wracam do pracy w terenie, bo sprawa JOW-ów wymaga znaczenie więcej niż publikacji na blogach. Po tuournee po Polsce przyszedł czas na miasto, w którym mieszkam - Jelenią Górę, którą zostawiłem sobie na deser w ostatni tydzień przed referendum. Do zobaczenia od jutra (a właściwie jak patrzę na zegarek - od dzisiaj, bo już sobota) na ulicach naszego miasta!

Komentarze

soclib @ 87.105.136.*

wysłany: 2015-08-29 01:38

Nie potrzebne jowy, referenda,wystarczy wprowadzić OBOWIĄZEK uczestniczenia w wyborach .
Nawet pod karą finansową .
Zakaz agitacji z ambon.
Do jowów i demokracji trzeba dorosnąć ,umysłowo.

@soclib @ 87.96.38.*

wysłany: 2015-08-29 08:03

Niepotrzebny (tak, to sie pisze razem) to jest soclib.
Obowiazek glosowania? To ja wole zeby tzw. menel spod budki z piwem nie glosowal niz ma to robic bo jest taki obowiazek.

Twój wybór @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-29 09:15

Szanowny wyborco PO!
Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie-
Czy ja dobrze zrobiłem wybierając PO?
Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczy też mnie?
Czy jest mniej korupcji w kraju przy tym wyborze?
Czy w Polsce jest mniej afer niż poprzednio?
Czy zapadają sprawiedliwe wyroki sądowe?
Czy powodzi mi się lepiej i więcej zarabiam?
Czy jest mi duszno w kraju?
Czy emigranci wracają i podejmują pracę w Polsce?
Czy partia którą wybrałem spełniła obietnice wyborcze?
Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądż szczery!
Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze!
Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?

ewa co spadła z drzewa wolności @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-08-29 10:47

JESTEM POLKĄ I ODDAJĘ GŁOSY W WYBORACH A TERAZ W REFERENDUM. ODDAWAŁAM GŁOSY NIEWAŻNE JAK TOWARZYSTWO BYŁO NIJAKIE .CI CO NARZEKAJĄ I NIE IDĄ GŁOSOWAĆ TO TELEWIZYJNI OGLĄDACZE CZYSTEJ MANIPULACJI NIMI PRZEZ TYCH CO PRZY KORYCIE.POTENCJALNI NIEWOLNICY FOTELA .NIE MAJĄ WŁASNEGO zdania

[Sylar: bo media w Polsce stanowią siłę, a społeczeństwo dodatkowo jest podatne na manipulacje. Jeśli są instrukcje medialne by nie nagłaśniać zbytnio referendum to tak robią. Później ludzie powtarzają głupoty, że pójść na referendum to poparcie dla Komorowskiego, albo pójście na rękę PO, jakby miał coś piernik do wiatraka. Takie mamy społeczeństwo, którym można sterować do woli, wystarczy mieć ogólnodostępne media w swoich rękach.]

niestety @ 83.22.170.*

wysłany: 2015-08-29 11:08

Kukiz powtórka z Tymińskiego już jako farsa.Nie pokumał ,że JOWY to,zabetonowanie układu na lata.A cel miał wielki dobry dla polityki.Tylko że oparty na jednym fałszywym haśle.25 % wyborców czekało na swego Mesjasza.Przy okazji Mesjasz doprowadził do zwycięstwa przedstawiciela antydemokratyczne wrogiej rozumowi i człowiekowi [partii.Kuiz wbrew swojej woli stał się niewolnikiem ciemnoty i wstecznictwa a nie nowoczesnej Polski.Nadzieja.Wybory po wyborach wciągu roku i czekanie na polityka ,który porwie mądrymi hasłami te 25% i rozwali zły system rządzenia

Zyzio @ 94.254.132.*

wysłany: 2015-08-29 12:46

Do @94.197.120
Byłem osiem lat temu wyborcą PO. Po czterech latach rządów byłem tak wściekły, że ponura mina przed lustrem to stanowczo za mało. Chciałem je rozbić patrząc na siebie i myśląc jaki byłen głupi, że im uwierzyłem. Cztery lata temu mało nie trafił mnie szlag jak zobaczyłem, że Polacy znowu wybrali PO. Teraz po ośmiu latach przecieram oczy ze zdziwienia, że PO ma nadal wysokie notowania. Co z Wami Polacy !? Jak możecie być tak głupi ? Wierzę, że JOWY to zmienią. Muszę wierzyć. Co mi pozostaje. Muszę wierzyć zanim chwycę za karabin. To jedna z ostatnich szans dla polskiej demokracji.

tbnmx @ 62.152.148.*

wysłany: 2015-08-29 12:50

Znalezione w necie:

Powody, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na antypolską Platformę Obywatelską:
1) Afera taśmowa
2) Mega Afera lekowa
3) Afera hazardowa
4) Afera wyciągowa
5) Afera stadionowa
6) Afera autostradowa
7) Afera stoczniowa
8) Afera AmberGold
9) Afera Elewarru
10) Afera z informatyzacją MSW
11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
13) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
14) Ratyfikacja antyrodzinnej i genderowej konwencji antyprzemocowej.
15) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
16) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
17) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
18) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
19) Podniesienie VAT-u na wszystko
20) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
21) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
22) Podniesienie akcyzy na paliwo
23) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
24) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
25) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
26) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
27) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
28) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
29) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
30) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
31) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
32) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
33) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
34) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
35) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
36) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
37) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
38) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
39) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
40) Gdy bezrobotny ukradnie batonika z supermarketu to wsadzją go do aresztu na miesiąc ( 1 dzień w areszcie 45 zlotych ! ) i jeszcze sprawę sądową robią ,a temu który narobil przekrętów na miliony euro pozwalaja uciec za granicę albo pozostać bezkarnym,bo znajdzie sobie takich prawników którzy go wybronią ze wszystkiego.Oto kure ..two do potęgi n-tej !
41) Niedawno uchwalona ustawa o in - vitro

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2015-08-29 12:53

Po raz pierwszy od wielu lat z czystym sumieniem nie pójdę głosować. To referendum odbieram jako przejaw uległości gustom ludzi przekonanych, że społeczeństwo to coś bardzo prostego. Każdy wierzy, że wystarczy tylko ...... (wpisać w co się wierzy) i będzie cudownie. Niestety historia uczy, że tak nigdy nie było i nie będzie. Rzeczy są zwykle bardziej skomplikowane i wymagają rozpatrywaniu wielu aspektów przed podjęciem decyzji. Czyste JOWy w samorządach spowodowały, że radni całkowicie oderwali się od wyborców. JOWy w krajach anglosaskich są obudowane wieloma mechanizmami o których nic się teraz w Polsce nie mówi.
Na referendum poszedłbym gdyby głosowano likwidację Senatu i w zamian rozbudowę Trybunału Konstytucyjnego w taki sposób aby wszystkie ustawy musiały być zgodne z Konstytucją i aby nie było w Polsce wzajemnie wykluczającego się prawa.

Życzliwy @ 109.241.71.*

wysłany: 2015-08-29 14:34

A oto argumenty dlaczego wato gosować na PO w najbliższych wybrach parlamtarnych:

1. Wzrost PKB w Polsce w latach 2008–2014 wyniósł 24 procent, podczas gdy średnia unijna w tym czasie to 0,7 procent
2. Wzrost średniej płacy krajowej o 50% ( Za PISu - 2691 zł ,
na dziś - ponad 4000zł )
3. Zmniejszenie o ok milion absurdalnych emerytur pomostowych.
Za PISu średni wiek przechodzenia na emeryturę był najniższy w Europie.
4. Obniżenie emerytur funkcjonariuszom UB i SB
5. Likwidacja abonamentu RTV dla najuboższych
6. W 2008r spadły składki ZUS a w 2009 podatek PIT .Pomimo wzrostu VATu o 1% podatki są niższe niż za PISu.
7. Wybudowanie prawie 2000 km dróg ekspresowych i autostrad
( za PISu było to 20 razy mniej)
8. Wybudowanie kilku tysięcy boisk orlików
9. Zdecydowane zmniejszenie korupcji ( wg badań TI )
10. Ograniczenie o połowę finansowania partii politycznych
11. Mimo kryzysu od 2007 do 2014 roku w Polsce przybyło ponad 1,8 miliona miejsc pracy.
12.Uzawodowienie armii - koniec z przymusowym poborem do wojska
13. Deregulacja gospodarki, likwidacja zaświadczeń, zamiast tego oświadczenia
13. Ułatwienie otworzenia firmy - tzw. jedno okienko, uwolnienie
setki licencjonowanych zawodów.
14. Podwyższenie ponad 80% płacy minimalnej. Za PISu w
2007 - 936 zł, obecnie ponad 1700 zł.
15. Urealnienie składek zdrowotnych dla rolników.
16. Reforma wieku emerytalnego. Bez tego za kilka lat każdy pracujący miał by na utrzymaniu jednego emeryta
17. Reforma emerytur mundurowych.
18. Wprowadzenie podatku od kopalin. Dotychczas na bogactwach naturalnych korzystali tylko pracownicy i działacze związkowi
19. W 2007 roku wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych wynosiła około 119,5 miliarda euro. W 2013 roku już blisko 160,5 miliarda Euro
20. Wprowadzony jeden z najdłuższych w Europie, roczny urlop rodzicielski
21. Od 2007 roku 45,5 tysiąca młodych ludzi dostało dotacje na start własnej firmy.
22. Przez osiem ostatnich lat eksport produktów rolno-spożywczych wzrósł ponad dwukrotnie: z 10 miliardów euro do ponad 21 miliardów euro obecnie.
23. W 2007 roku wydatki budżetowe związane z rolnictwem wyniosły 31,1 miliarda złotych. W 2013 roku było to już 53,1 miliarda złotych
24. Zatrudnienie osób w wieku 55–64 lata wzrosło z 31,6 procent w 2008 roku do 41,1 procent w 2014 roku
24. W latach 2007–2015 Polska awansowała w rankingach międzynarodowych tworzonych przez uznane ośrodki eksperckie. Rankingi te dotyczą takich kwestii, jak poziom wolności gospodarczej czy konkurencyjność gospodarki. Dla przykładu, w raportach Banku Światowego „Doing Business”, oceniających łatwość prowadzenia biznesu (ang. ease of doing business), przez kilka ostatnich lat Polska awansowała aż o 42 pozycje, z miejsca 74. („Doing Business 2008”) na miejsce 32. („Doing Business 2015”


A już tak na koniec dodam, że głosowanie na Kukiza i PIS to powrót do średniowiecza, bo ani anarchia (Kukiz) ani Pańśtwo ideologiczne (PIS) nie popchnie nas do przodu. PO nie jest idealna, ale idealnej parti nie ma, na ten moment dla mnie po prostu lepszych nie ma. Pozdr

Minotaur @ 62.152.148.*

wysłany: 2015-08-29 14:53

Ostatnie doniesienia medialne wskazują, że w przypadku Platformy "Obywatelskiej" podczas ostatnich wyborów mieliśmy do czynienia z kampanią polegającą na czymś, co można nazwać kłamstwem w stylu sowieckim (nieobeznanemu z historią Kucharskiemu należy się tutaj wyjaśnienie, że "sowiecki" to to samo co "radziecki" i że chodzi tu o nawiązanie do ZSRS - takie państwo komunistyczne istniejące w latach 1917-1989).
Kłamstwo zwykłe od kłamstwa sowieckiego różni się tym, że w pierwszym przypadku kłamca wstydzi się i dąży do tego, żeby jego kłamstwo nie zostało ujawnione, obawia się takiego ujawnienia. Polega ono po prostu na mówieniu nieprawdy, gdy jej ujawnienie nie jest dla kłamcy korzystne. Natomiast kłamstwo sowieckie polega na takim zakłamywaniu danej sprawy, że kłamca głosi swoje nieprawdziwe tezy nawet, gdy wszyscy dookoła doskonale wiedzą, jaka jest prawda. Taki kłamca może tak robić, gdyż posiada znaczną władzę opartą na przemocy, bądź to fizycznej, bądź to symbolicznej, albo jest tak pewny swojej pozycji, że uważa, że wszystko mu wolno, jak to ma miejsce w przypadku Platformy. Kłamstwo w stylu sowieckim jest o wiele bardziej perfidne i polega na totalnym odwróceniu rzeczywistości. Na przykład władza komunistyczna w Polsce organizowała procesy pokazowe, na których polskim patriotom zarzucała kolaborację z Niemcami, mimo że po pierwsze takiej kolaboracji po prostu nie było, a po drugie przez pierwsze 2 lata wojny to właśnie komuniści z upodobaniem z Niemcami współpracowali.
Aktualnym przykładem tego rodzaju obrzydliwego kłamstwa jest zarzut Bronisława Komorowskiego i jego platfusowskich akolitów kierowany w stronę ekipy PiS-u i Andrzeja Dudy, że swoje zwycięstwo zawdzięcza on jakiejś "zmasowanej kampanii nienawiści" oraz działalności "wynajętych płatnych hejterów". Media związane z PO oskarżały także sztab Andrzeja Dudy o to, że wykorzystują niejakiego Andrzeja Hadacza - niezbyt zdrowego na umyśle prowokatora z Krakowskiego Przedmieścia, który obecnie wielbi Komorowskiego i urządza antypisowskie awantury.
Tymczasem już od wielu tygodni wiemy, że to Platforma "Obywatelska" płaciła z kasy partyjnej za wynajem 50 internetowych hejterów, którzy pisali na jej zlecenie komentarze na forach. Dzisiaj także zostały ujawnione dowody w postaci nagrań rozmów, że Andrzej Hadacz działał na wyraźne zlecenie i w porozumieniu ze sztabowcami Komorowskiego.

Odpowiednie fragmenty można przeczytać tutaj:
http://wpolityce.pl/polityka/263677-wsieci-ujawniamy-tasmy-brudnej-kampanii-poznaj-kulisy-prowokacji-przeciwko-andrzejowi-dudzie

Jeżeli Komorowski stwierdził tuż po ogłoszeniu wyników wyborów, że jego wyborcy stanowili "pospolite ruszenie przeciwko zorganizowanej fali nienawiści", to jest to ewidentne sowieckie kłamstwo. Zresztą biorąc pod uwagę jego przyjaźń z oficerami WSI tego rodzaju metody w jego wykonaniu nie powinny dziwić.
Nie wspomnę tutaj o czystym barbarzyństwie, które były prezydent wyprawiał przez 2 miesiące po wyborach, jakim było rozpuszczenie znacznej części budżetu Kancelarii oraz czynienie swemu następcy różnego rodzaju świństw. Ale wspomnę jeszcze o czymś, o czym ostatnio coraz wyraźniej mówią pracownicy Kancelarii z nowego rozdania: aneks do Raportu z Likwidacji WSI prawdopodobnie nie istnieje w kancelarii tajnej. Jeżeli ta informacja się potwierdzi, to jeżeli jesteśmy państwem prawa, były prezydent powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za niszczenie/kradzież dokumentów.

Baju @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-29 14:54

Polska znalazła się na 1 -waszym miejscu w UE pod względem korupcji.

Sàsiedzi @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-29 15:09

Sąsiadowi zabrali emeryturę, odwoływał siè I czekał na decyzje , idzie zima miał ok 1m 2 drzewa do porabania , ale siekiera miałem uszkodzony trzonek, kupił trzonek bèdàc w mieście, wstompił do ZUS , trzonek wystawał ż reklamówki ,w ZUS sprawa została załatwiona pomyślnym rozpaczeniem wniosku, po powrocie ż miasta wstàpił do GOPS-u składajàc podanie o dofinansowanie opału na zime wniosek rozpatrzono na miejscu a Panie takie miłe były , PO powrocie do domu sasiad oprawił siekiere , porabał troche drzewa I powiedział że nigdy tylu spraw od reki nie załatwił w urzedzie I to wszystko tak od reki;) trzonek od siekiery wystawał z reklamówki na 30 c

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-29 15:41

W JG radnych nie wybiera się "przez JOW", ale metodą proporcjonalną !

JOW zapewne nie przejdzie (jak cale referendum), bo zrobiono z tego czysto sprawę polityczną.... (Komorowski, itp... )

Jest jednak szansa że Ci przeciwnicy JOW krzyczący o zabetonowaniu przez JOW sceny politycznej, właśnie w październiku ją zabetonują (wbrew JOW).
Ciekawe ile w tym klinczu wytrzymają ? :)

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-29 15:56

Teraz przerzucę z FB linki, dlaczego JOW tak "nie w smak" partiom politycznym (i dlaczego tak jest zwalczany).
Generalnie ich rozumiem (na podstawie linków) i sam bym robił wszystko by utrzymać ten stan, bo liczby nie oznaczają czegoś fikcyjnego, ale jest to suma powstała od szczebla gmin:

1.

http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/7194/60/c/miliardy-zlotych-sa-drenowane-z-polskiej-gospodarki-za-granice.html

2. ładniej rozwinięte i dojście do źródła:

http://prawy.pl/gospodarka/7663-eksperci-przez-9-lat-z-polski-zniknelo-prawie-50-mld-dolarow-i-to-bez-faktur

...i dojście kto rządził (z mojego FB dane):

2003: 1,961 mld USD -........... SLD/UP/PSL
2004: 0,421 mld USD - ...........SLD/UP
2005: 0,787 mld USD - ...SLD/UP.... potem PiS/SAMOOBRONA/LPR
2006: 0,0?? mld USD - ............PiS/SAMOOBRONA/LPR
2007: 3,302 mld USD - ....PiS/SAMOOBRONA/LPR...potem PO/PSL
2008: 12,161 mld USD - .............PO/PSL
2009: 10.045 mld USD - .............PO/PSL
2010: 10,462 mld USD - .............PO/PSL
2011: 9,918 mld USD - .............PO/PSL

...przypominam że chodzi o wyraz "NIELEGALNY" (Illicit) !


3. Na koniec tylko przykład (też FB) dziwnych zdarzeń w gminach:

http://wpolityce.pl/polityka/216695-prezes-nik-alarmuje-13-wiatrakow-w-polsce-stoi-na-dzialce-wojta-albo-radnego-to-patologia

To wszystko przekłada się realnie na "Anty-JOW". :)

ewa wolności pic @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-08-29 18:14

Na referedum idę bom Polka.Manipulant B.Komorowski zagrał w pic i pic.W referendum o wejście do Unii E.w 2004 r nie było warunku frekwencji 50%oddania głosów jak ma być 6 wrześ.1/3 Polaków sprzedała pozostałych Unii.Gdyby wybory wygrał Tymiński przedsiebiorca unia nie wcisnęła by nam tyle śmieci w

A Wałesa? Balcerowicz?Komorowski ?do oceny prawnej.
Róbta sobie co chceta wasze sumienia po szkodzie!!!!!

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-29 18:33

Problem jest w ludziach, gdyż pewną wiedze trzeba CHCIEĆ sobie przyswoić.
CHCIEĆ !!! (od lat nad tym debatują nie politycy , ale naukowe autorytety)
CHCIEĆ - nie oznacza samego lenistwa... .

To macie ciekawostkę powiązania JOW i finansowania partii. itp. - redakcja typowo ekonomiczna:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;8;tysiecy;stolkow;dla;ludzi;po;i;psl,21,0,1133845.html

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-08-29 21:30

Do : Życzliwy @ 109.241.71.*
Jako jeszcze bardziej życzliwy , oczywiście dla niewątpliwie Życzliwego , jeszcze tylko kilka wybranych sukcesów , żeby dalej mogła z nimi walczyć nasza ukochana partia .
A jak już sobie z nimi poradzi , tak , jak np. z dopalaczami i wykastruje / oczywiście chemicznie / pedofilów , to stworzy sobie i nam , nowe problemy , które będzie rozwiązywać .

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zadluzenie-skarbu-panstwa-w-czerwcu-to-817-mld-zlotych,570304.html

http://m.niezalezna.pl/68027-staly-wyzysk-praca-tymczasowa

http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/budzet-traci-dziesiatki-mld-rocznie-przez-unikanie-opodatkowania/zvjr83

http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/emerytury-dla-budzetu-nie-ludzi/jx9c1j

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-w-polsce-coraz-lepiej-a-mlodzi-wyjezdzaja-ten-kraj-niedlugo-wyludni-sie-jak/9k2zwv

http://niezalezna.pl/69579-najtansza-sila-robocza-w-europie-tak-w-londynie-pisza-o-powodach-inwestycji-w-polsce

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17554161,15_duzych_problemow_Polski_wedlug_Komisji_Europejskiej_.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mlodzi-ludzie-wciaz-ponosza-koszty-transformacji-3135624.html

Te sukcesy przytoczone przez Życzliwy @ 109.241.71.* , brzmią tak samo groteskowo , jak Gomułki , który tłumaczył klasie robotniczej , że bułki wprawdzie podrożały , ale za to dźwigi portowe potaniał i w sumie jest dobrze .
A co z konsumpcją tych sukcesów ?
Jak są dzielone ?

Baju @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-08-29 22:55

Fenomen rządu PO-PSL! Zatrudniają aż 89 wiceministrów. To ewenement na skalę światową!
wpis z dnia 28/08/2015

Jak powiadają - ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry. Jeśli tak, to w Polsce ciężko będzie walczyć z biurokracją i rozdmuchaną administracją. Okazuje się, że w rządzie Ewy Kopacz zatrudnionych jest obecnie aż 89 wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu, którzy co miesiąc dostają od 10 do 15 tys. złotych wypłaty. Pod względem ilości zatrudnionych urzędników w jednym rządzie, to wynik na skalę światową!

Poniżej zestawienie poszczególnych ministerstw w rządzie Kopacz (w tym także KPRP) oraz aktualnej ilości pracujących tam sekretarzy i podsekretarzy stanu. Dane liczbowe zsumowałem na podstawie informacji dostępnych na ministerialnych stronach internetowych (gov.pl). Należy podkreślić, że stanowiska te są bardzo "upolitycznione". Z tego co udało mi się ustalić jako sekretarze i podsekretarze stanu najczęściej zatrudniani są działacze Platformy Obywatelskiej i PSL-u.

W kontekście "światowego" wyniku warto zauważyć, że w uznawanych za przesadnie zbiurokratyzowane Włoszech, wiceministrów jeszcze do niedawna było tylko 34 (posiadam dane za 2013 rok). Z kolei w rządzie dwukrotnie ludniejszych od Polski Niemczech, generujących siedmiokrotnie większy PKB niż Polska, wiceministrów było 51 (dane za 2013 rok).

Ministerstwo Finansów: 8
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów: 7
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju: 7
Ministerstwo Środowiska: 6
Ministerstwo Gospodarki: 6
Ministerstwo Zdrowia: 6
Ministerstwo Spraw Zagranicznych: 6
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: 6
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji: 5
Ministerstwo Obrony Narodowej: 4
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: 4
Ministerstwo Sprawiedliwości: 4
Ministerstwo Skarbu Państwa: 4
Ministerstwo Edukacji Narodowej: 4
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 3
Ministerstwo Sportu i Turystyki: 3
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 3
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: 3

Łącznie: 89 sekretarzy i podsekretarzy stanu. By platformianym i peeselowskim działaczom żyło się lepiej!

Źródło informacji: Oficjalne strony internetowe poszczególnych ministerstw oraz KPRM

Minotaur @ 62.152.148.*

wysłany: 2015-08-29 23:52

Do Życzliwego: wzrost gospodarczy oczywiście niewątpliwie w latach 2007-2014 nastąpił. Pytanie tylko, dzięki czemu i jakim kosztem? Fajnie by było, gdyby ktoś wykonał symulację, która by pokazała, co by było, gdybyśmy nie otrzymywali zastrzyku pieniędzy unijnych oraz nie zadłużali państwa na kolejne setki miliardów złotych. Za rządów PO dług publiczny wzrósł o ok. 350 miliardów złotych i to nie licząc 150 mld za****ch z OFE.

Ja się na ekonomii nie znam, ale z moich pobieżnych wyliczeń wynika, że roczna suma wzrostu zadłużenia+suma dotacji unijnych pokrywa się mniej więcej z sumą, o jaką wzrósł PKB. Przypadek? Nie sądzę.

Minotaur @ 62.152.148.*

wysłany: 2015-08-30 00:03

Wynajęty przez sztab Komorowskiego prowokator Hadacz wypowiada się o dziennikarzach, którzy ujawnili całą sprawę w taki oto sposób:

"Żydzi, przecież to są Żydzi! Mają nazwiska pozmieniane – ten jeden i ten drugi. Przecież to są Żydzi! Działają dwie grupy żydowskiej w Polsce – jedna przy Komorowskim, a druga przy prezydencie Dudzie i pani premier przyszłej – nie daj Boże – Beacie Szydło"

Prawdziwa, antysemicka twarz "tolerancyjnej" partii. Opłacana z naszych podatków.

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-30 09:22

...jak widać...(i z poprzedników)... to musi się kiedyś rozpaść. ! :)

Kwestia - KIEDY(?) jest ściśle powiązana np. z "CHCIEĆ".

Samo referendum dla JOW w sumie nic nie oznacza, gdyż trzeba zmienić Konstytucję i sporo przepisów (do tego referendum zbędne).

Tak że i sukces/porażka referendum nic nie da, tylko otworzy dalszą drogę (nawet porażka, jak znowu inni będą "CHCIEĆ").

---------------------------
@Baju - też z wielu zestawień wynika że niedoceniany PSL jest prawdziwym problemem dla kraju.
To jakiś fenomen że można tak z ludzi otumanić.
Zauważ że jedyny okres gdzie pieniądze bezprawnie nie znikały z RP (z mojego zestawienia na podstawie danych z zachodu) - jest tylko wtedy gdy nie ma PSL (?)

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2015-08-30 11:01

@Baju. Nie dotyczy to tylko góry. Wg. http://piotrowski.jg24.pl/?txt=10 i wpisem Ramolek @ 31.1.0.* można odczytać :"Na osobę mieszkańcy Jeżowa wydają rocznie na swoją administrację gminną 251 zł (1783326/7088), Kowar 326 zł (3771249/11537), Starej Kamienicy 377 zł (2011143/5328), Podgórzyna 394 zł (3265561/8272), Janowic 410 zł (1782765/4341), Mysłakowic 475 zł (4886601/10279), Szklarskiej 702 zł (4819070/6864) i rekordziści z Karpacza 1090 zł (5419902/4968). Zatem ogólnie kosztuje ich to: Jeżów - 388zł, Kowary 463 zł, Stara Kamienica 514 zł, Podgórzyn 531zł, Janowic 547zł, Piechowic 572 zł, Mysłakowic 612 zł, Szklarskiej 839 zł i Karpacza 1227 zł. "
Co ciekawe tam gdzie obowiązują JOWy jest drożej niż w JG, gdzie przecież wybory są proporcjonalne.

soclib @ 78.8.132.*

wysłany: 2015-08-30 14:00

http://przeglad-socjalistyczny.pl/opinie/felieton/1163-herman

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-30 18:19

@Buniek - wybory wójtów (prezydentów, burmistrzów) wszędzie są na jednakowych zasadach. To oni potem tworzą "administrację gminną".

gochaha @ 109.241.47.*

wysłany: 2015-08-30 21:10

Frekwencja wyborcza w Polsce waha sie od około 20% w wyborach do parlamentu europejskiego po ponad 60% w wyborach prezydenckich. Tak małe zainteresowanie wyborem naszych reprezentantów w sejmie, czy w samorządach lokalnych wynika z poczucia braku wpływu na sytuację polityczną kraju. Bo w gruncie rzeczy zazwyczaj dokonujemy wyboru miedzy dżumą a cholerą. Więc do wyborów chodzą na ogół wyznawcy największych partii i ich zajadli przeciwnicy. 60 % Polaków nie ma reprezentantów w parlamencie, ponieważ nie identyfikuje się z żadną partią. Wydaje się, że taka sytuacja powinna skłonić rządzących do nakłaniania do postaw obywatelskich. Ale po co?... Im niższa frekwencja, tym większa pewność, że krzesła w parlamencie zostaną w rękach tych samych sił politycznych. Wszak nie oddając głosu, wybiera się to, co większość.
Podobnie jest w przypadku referendum ogłoszonego na 6 września. Tu przekroczenie progu frekwencyjnego 50% jest dla parlamentu wiążące. Niektórzy twierdzą, że JOW-y nie są najlepszym rozwiązaniem; niektórzy uważają, że cały proces legislacyjny wprowadzenia JOW-ów jest zbyt skomplikowany, trudny, a nawet niemożliwy. Nie wiem, jaki mają cel ci, którzy namawiają do zostania w domu. Może korzystają z dobrodziejstw obecnej ordynacji wyborczej, może maja w rodzinie polityków, może boją się zmiany, może lubią być kopani, może nie zdają sobie sprawy z istoty sprawy, bo ktoś im namącil w głowie. Niezaleznie od wszystkiego - w niedzielę wyjdźmy z domu, zawołajmy sąsiadów i pokażmy rządzacym O...TAK! Wiecie JAK?... Potem bedziemy rozmawiać, czy JOW-y takie, czy siakie.
Referendum konstytucyjne w 1997 roku było wazne, mimo że wzięło w nim udział 42,86% wyborców. No, ale inicjatywa była odgórna...

[Sylar: problem taki, że ludzie nie interesują się sprawami publicznymi. Ci co mają jakąś tam wiedzę polityczną to stale głosują na partie widoczne w mediach, dlatego mamy taką, a nie inną reprezentacje partyjną w parlamencie. Ta załamujące, że Polaków nie interesuje ich własny los i ich własna przyszłość. A może poprawka: ich interesuje ich los w sensie, aby mieć pracę za głodową pensję, dach nad głową, coś do garów i reszta nie ma znaczenia. Tak mało trzeba ludziom do szczęścia - takie mamy zdegradowane społeczeństwo. Pozostaje mieć nadzieję, że referendum będzie skuteczne, choć widząc to wszystko można być sceptykiem.]

Mielą papkę @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-31 10:36

~MIĘKKA KITA : Czy prawdą jest, że:
"Lis ----- Wasilij Lisienko (ur. 23.11.1903 – zm. 13.05.1974) – pradziad redaktora Tomasza Lisa, urodził się w Pińsku na Zachodniej Białorusi. Pracował wpierw jako pomocnik młynarza oraz po ukończeniu 13 roku życia trafił do pracy w garbarni. Tam poznał idee socjalistyczne i związał się z „bolszewikami“. W czasie Rewolucji Październikowej, Wasilij Lisienko, jako 15 letni młodzieniec z bronią ręku brał udział w walce z kapitalistami i wrogami ludu. Zamieszany był też w wir wojny Polsko-bolszewickiej 1920roku, już jako żołnierz czerwonego zwiadu. W roku 1921 poślubił osiemnastoletnią Jelenę, która dwa lata później urodziła mu syna Eduarda Wasiljewicza (ur. 26.05.1923 – zm. 23.12.1969). W tym czasie Lisienkowowie mieszkali w Mińsku. Do 1941 roku Wasilij Lisienko pracował w miejskim aparacie partyjnym jako zastępca kierownika Wydziału Zwalczania Dywersji Gospodarczej. Gdy przyszła wojna jako podporucznik przeszedł szlak bojowy i razem z 1. Frontem Ukraińskim dotarł do Zielonej Góry. Tu też po wojnie pozostał, wraz z sowiecką jednostką wojskową, a w 1947 roku ściągnął do miasta rodzinę. Niestety żona Jelena nie mogła odnaleźć się na obcej ziemi i w 1950 roku powróciła do Związku Sowieckiego, podając jako pretekst chorobę siostry i pomoc podstarzałej matce. Zmarła wkrótce w Moskwie – w 1952 roku. Syn Wasilija – Eduard, jako osiemnastoletni młodzieniec został w 1941 roku wcielony do armii i wojnę zakończył pod Kołobrzegiem w szpitalu wojennym. Tak jak ojciec pozostał w Polsce i po wyjściu ze szpitala, w 1947 roku „zameldował się“ w Zielonej Górze. Tam poznał pochodząca z Kresów Polkę – Mirosławę (ur. 14.02.1928 – 06.01.1976), z którą w 1948 roku wziął ślub. Niedługo później, w tym samym roku urodził się ich syn Stiepan Eduardowicz – ojciec Tomasza Lisa. Tak więc, prócz Wasilija zaaklimatyzowanego już na nowych terenach, w Zielonej Górze zamieszkali też jego syn Edward wraz z żoną i synem Steipanem. Cała rodzina, jako sprawdzeni komunistyczni agitatorzy i propagandziści, szybko znaleźli zatrudnienie w aparacie partyjnym oraz bezpieczeństwa PRL. Na fali odwilży i zmian w 1953 roku, cała rodzina Lisienków (z wyjątkiem Wasilija) zmieniła nazwisko na polsko brzmiące „Lis“ z uwagi na coraz większą niechęć otoczenia do „ruskich“. Wojskowa, ubecka kariera najstarszego z rodu wkrótce zakończyła się. Powołana w 1956 roku tzw. „komisja Mazura“ dopatrzyła się przekroczenia przez niego prawa w czasie służby i wysłano go na emeryturę. Został on zwolniony z wojska na mocy decyzji Dowódcy Jednostki Zmechanizowanej w Zielonej Górze, gdzie służył w pionie kontrwywiadu. Było to następstwem udowodnienia mu bestialskiego znęcania się nad aresztantami. Dawni towarzysze nie dali jednak Edwardowi zginać. Znaleziono mu robotę na kolei i zatrudniono jako sekretarza POP w DOKP Zielona Góra. Edward Lis, syn Wasilija pracował do śmierci w KW PZPR w Zielonej Górze i w przeddzień Wigilii 1969 roku zmarł na zawał serca w drodze do domu (w wieku 46 lat). Sześć lat później w wypadku drogowym zginęła jego żona Mirosława. Ojciec Tomasza Lisa – Stiepan (od 1953 roku Stefan) – imał się różnych prac. Zawsze jednak pod „patronatem“ lokalnego Urzędu Bezpieczeństwa. Z wykształcenia inżynier zootechnik, w wyuczonym zawodzie nie przepracował jednak wiele. W początkach kariery zatrudniony w 128 Pułk Artylerii Przeciwlotniczej, jako podoficer polityczny, z czasem „służył” w KW PZPR oraz WUSW. Był, jak mówią o nim współpracownicy – specjalistą od prowokacji i dywersji. W 1965 roku Stefan ożenił się z równolatką Wandą, która rok później dała mu syna Tomasza. Po 1989 roku, Stefan Lis, już jako wojskowy emeryt, został dyrektorem Okręgowej Stacji Hodowli Zwierząt w Zielonej Górze. Wszyscy zmarli przodkowie Tomasza Lisa są „dostępni“ na Cmentarz Komunalny przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze" ź.o

Oszukany Przez 8lat @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-31 13:37

Nigdy wiecej PO : W normalnym panstwie zwyciestwo w wolnych wyborach partii politycznej PO, która gnebi swoich wyborców byloby niemozliwe. Niestety zyjemy w panstwie nienormalnym, gdzie przekaz jedynych mediów docierajacych do milionów jest tak bardzo wypaczony i patologiczny, ze sa one w stanie wpoic swoim odbiorcom, iz sowiecki kolaborant, który do konca byl wierny okupantowi, zasluguje na pogrzeb z honorami. Tym bardziej media te sa w stanie wmówic, ze partia gnebiaca swoich obywateli jest w porzadku i na nia nalezy glosowac.

zBIGs @ 78.8.132.*

wysłany: 2015-08-31 15:05

No to jaki to poziom IQ ma to społeczeństwo, jeżeli daje się kupić na medialną indokrynację? Bo przecież "ma się takich rządzących na jakich się zasługuje"- ;-)

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-08-31 15:45

Ciekawy link (od znajomego z FB):

http://pressmania.pl/?p=18355

....i drugi link od innego z FB

http://wpolityce.pl/polityka/263860-kukizowi-pali-sie-grunt-pod-nogami-wspolpracownicy-wieszcza-koniec-rozwiaz-komitet-jak-tak-dalej-pojdzie-to-sie-wszystko-rozwali

Gwarantuję ze nie jest to przeciw JOW (to dla tych co wolniej myślą)

IQ 👼 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-09-01 01:04

~Myślący : I o co Ten Krzyk. Przecież Platforma wprowadziła wiele krzywd i niesprawiedliwości. Ustawy działają przeciwko Polakom . instytucje państwowe przeciwko Polakom Zus, skarbówka, Sądy, Banki , szpitale . komornicy itd wszyscy za przyzwoleniem Rządu i tworzonych ustaw działają przeciwko Obywatelom .Pan Prezydent Duda Stwierdził tylko prawdę za co GO bardzo cęnię. Przecież Niemcy i obywatele innych Państw o tym wiedzą że Polacy są pariasami Europy i pomiatani przez Państwo Polskie... Platforma i media zamiast krzyczeć powinny zmienić stosunek do Polaków.
No cóż PRAWDA W OCZY KOLE..

bu3las @ 83.7.224.*

wysłany: 2015-09-01 02:10

Będę głosował za JOW-ami i za finansowaniem partii z budżetu.

Finansowanie z budżetu jest jedynym "batem" na dyscyplinę w partiach, bo można wstrzymać dofinansowanie, gdy brak np. sprawozdania rocznego. Czy zwrot pieniędzy, gdy są uchybienia.

Ale zamiast JOW można się domagać demokratycznych zasad w partiach, czyli odpowiednich zapisów w statutach i ich stosowania. Sądy mogłyby niedemokratyczne partie delegalizować. - Nie widzę takich postulatów, szkoda!

[Sylar: drobna uwaga. Partie oszukują by utrzymać subwencję gdy im ludzie z partii odchodzą. Pamiętam jak Palikot utrzymywał "martwe dusze" w CRC (centralny rejestr członków partii) by nie cofnięto mu w ostatnich dwóch latach dofinansowania z budżetu państwa. Mały to bat, skoro można tak omijać przepisy i grać na nosie kontroli.]

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-09-01 11:34

Też będę glosował za JOW - w pełni sobie zdając sprawę że to nic w danej chwili nie oznacza (mały kroczek do zmiany polityki - nie przeceniam).

"Kukizomania" już zrobiła kawał dobrej roboty (nie podoba mi się ostatnia działalność Kukiza) i JOW wypłynął na szerokie wody.

Czy będzie i jaki będzie JOW (?) - nikt tego nie wie (diabeł będzie w szczegółach).

Dam znowu dwa ciekawe głosy i twierdzą że ob nie do końca są prawdziwe (teorie tak mają), ale:

1. P. Kaczyński:

https://www.youtube.com/watch?v=q4D6FZJgxfY

2. P.Cejrowski:

https://www.youtube.com/watch?v=4DDUcgY2o0c

Zadowolony jestem z tego co już się stało (ferment w polityce, ciężki do uciszenia...).

W szoku bylem ,jak w ostatnich miesiącach na FB dobiłem do 5000 "znajomych" w sumie tylko pytając o ciekawiące mnie sprawy z polityki. Przegląd prasy zaczynam do FB, bo jak "w lustrze" odbija się stan na dzień dzisiejszy.

Mając przed oczami takie skrajności:
- liczę (ale mało) na JOW (w prawdziwym wydaniu , a na to lat potrzeba
- liczę na zabetonowanie sceny właśnie przez "anty-JOW" i następstwa właśnie takiego pata.

Dzisiaj "1 września" (rocznica) - i oglądałem żenujący obraz na Westerplatte (anty-jowowe podawanie ręki itp).

Tak, że... ze spokojem podchodzę do referendum (głosując za JOW). ;)

do mila. @ 83.30.117.*

wysłany: 2015-09-01 11:44

A kto to był wujek braci ,bliżniaków z Żoliborza ?.Napisz historyku.

Sprawdzam @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-02 02:42

: Parę godzin temu Janusz Palikot powiedział (w kropce nad i), że nie pójdzie na referendum, w którym jest pytanie o zaniechanie torturowania podatnika przez postkomunistyczne urzędy skarbowe. Czyli wyszło szydło z worka - to nie żaden przedsiębiorca lecz agent post-komunistów.

Wo-JOW-nick @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-02 02:54

Jeżeli ten system JOW jest w stanie wyeliminować z sejmu chama niesiołowskiego to mimo innych wad w tym systemie jestem za jego wprowadzeniem .

[Sylar: Wcisną Niesioła w okręg w którym jest najbardziej lubiany, czyli miejsce największej aktywności fanatycznej miłości POwców. Przy JOWach jednak konkurencja może zrobić im psikus i na ostatnią chwilę wystawić taką osobę, która wydrze mu ten mandat. Wtedy pozostanie płacz, szczaw i mirabelki.]

Duch Gór @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-03 08:56

Kulturka Panie Kondradzie !!! Co bez spamów 😂😂😂dla moich znajomych.?

[Sylar: jest wyjątkowo spokojnie. Jestem zaskoczony, że nie musiałem interweniować i przeszkadzać w dyskusjach na temat :) oby tak zawsze ;) ]

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-09-05 00:10

Kondradzie co bys powiedział o ojcu co sam wychowywał córkę sam ?pani kurator zapytała się go czy nie zrobił z córki kobiety! I powiedziała że dopóki ona będzie pracować w sadzie żaden facet nie będzie wychowywać sam dziecka ! :)

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-09-05 00:12

Kolarzu widziałeś jej Zdiecie na moim FB:-)

Duch Gór @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-06 22:04

I widzisz Kondradzie ja dziecko ,wychowałem a Pani która mi to powiedziała z tego co wiem była na długo terminowym zwolnieniu, usłyszałem kiedyś odniej tylko przepraszam i żebym zapomniał to co mi powiedziała i dodała tylko że wie że jestem wspaniałym człowiekiem.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-09-07 14:41

Szanowny Duch / u/ Gór @ 188.29.164.*
Po raz drugi zwracam się z uprzejmą prośbą , żebyś oszczędził nam swoich problemów osobistych .
Każdy ma swoje i każdemu ich wystarczy „ po kokardę „.
Nie wątpię , ze jesteś wspaniałym człowiekiem , jednak Twoja twórczość o mocno osobistych a enigmatycznych treściach na kilku jeleniogórskich forach może Ci przysporzyć tylko niepochlebnych opinii .
Oprócz uczuć empatii dla Twojej historii , może budzić irytację i …znaczące pukanie się w czoło .
Spróbuj w inny sposób załatwić swoje problemy , może rodzina , przyjaciele , psychoterapeuta, specjalistyczne portale np. poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości czy stowarzyszenia o takim profilu ?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: