Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Przed Bogiem i historią

2015-12-17 02:22
Święta niebawem, a mnie wzięło na filozoficzne rozmyślanie. Ostatnie wydarzenia związane ze sporem o Trybunał Konstytucyjny i wcześniej związane z "ułaskawieniem" Kamińskiego i Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (nawet bardzo ograniczoną jak się okazało), nasuwają pytanie: czy trójpodział władzy zapisany w konstytucji nie jest przypadkiem fikcją?

Ok. Pytanie-teza, dość odważna i przewrotna równocześnie. Jednak od początku: można powiedzieć, że na niższych szczeblach trójpodział władzy się sprawdza. Weźmy przykład gmin. Prezydenta miasta łatwo można usunąć gdyby okazało się, że zszedł na drogę przestępczą. Hehe ktoś powie, a który i w jakiej miejscowości nie zszedł :) Na szczęście burmistrzowie/wójtowie/prezydenci miast podlegają jurysdykcji sądów powszechnych, które mogą zastopować ich bezprawne poczynania. Tak samo jest z organami uchwałodawczymi. Ponadto w sferze lokalnej bardziej uwyraźnia się twierdzenie, że naród jest suwerenem, bo lokalne społeczeństwo z łatwością może przeprowadzić referendum i odwołać prezydenta i radę gminy... no dobra z łatwością poza Jelenią Górą, jednak nie ubliżając moim znajomym odpowiedzialnym za poprzednią próbę referendum, powiem, że wina braku "łatwości odwołania" rozbija się o słabość jeleniogórskiej, rozbitej na drobne opozycji.

Wracając jednak do myśli przewodniej. Lokalnie trzy konstytucyjne władze spełniają swoją rolę na szczeblu lokalnym, jednak sytuacja wygląda inaczej na najwyższych szczeblach władzy państwowej. Prezydent Polski jest wyjęty spod jurysdykcji sądów powszechnych. Co to oznacza? Nie można go nawet ścigać za pośrednictwem organów ścigania, takich jak prokuratura (z automatu takie sprawy trzeba umarzać). Prezydent Rzeczypospolitej może być pociągnięty do odpowiedzialności jedynie przez Trybunał Stanu. Od taki ciekawy twór, a raczej potwór papierowy stworzony przez ustawodawców w dawnych czasach. Papierowy? Bo nie ma pokrycia w rzeczywistości, gdyż o tym kto ma stanąć przed Trybunałem Stanu decyduje sejm. Tak więc absurd goni absurd, bo wystarczy mieć w państwie taką sytuacje jak obecnie: władza w parlamencie jednej partii i prezydent wywodzący się z tej samej partii i hulaj dusza piekła nie ma. Właściwie bez żadnych konsekwencji można łamać konstytucję i przecież prezydentowi włos z głowy nie spadnie, no bo jak, gdy ewentualne wymierzenie kary leży w rękach jego kumpli w sejmie.

W obecnej sytuacji Pan Prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję w sprawie zaprzysiężenia sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, czy to się komuś podoba czy nie. Ehm, sam głosowałem na niego w drugiej turze wyborów i choć zdawałem sobie sprawę, że pozostanie na usługach prezesa partii przewodniej, to jako dr nauk prawnych, będzie podejmował decyzję mim,o że po linii partii, to jednak zgodnie z panującym prawem (...)

Oj naiwny, naiwny. Weź Kondzio wstań naprzeciwko muru, rozpędź się i uderz baranem w ścianę, to może oprzytomniejesz :) Chociaż chciałbym się jakoś usprawiedliwić, że mój głos był bardziej nie Za, tylko Przeciw nierobowi Komorowskiemu, który myślał, że można bezkarnie brać kasę i zbierać laury za nic nierobienie. Krzyżyk jednak poszedł na Dudę, a teraz masz babo placek.

Medialnie oczywiście Prezydent Duda jest nadal strażnikiem konstytucji, a Prawo i Sprawiedliwość partią najwyższych konstytucyjnych standardów. Tylko jak powiedział Pan Stępień - były prezes TK, powinni sobie odciąć słowo prawo, bo ich działania z prawem nie mają nic wspólnego.

Jakie będą jednak konsekwencję łamania konstytucji? Kiedyś w Polsce za zdradę stanu wieszano, a dzisiaj nawet nie ma mowy o karze więzienia. Jedni ją bezczelnie łamali dając przyzwolenie na tajne więzienia CIA i dzisiaj się mają całkiem dobrze, a inni tylko ocierali się poprzez wniosek o postawienie przed Trybunał Stanu. Jedyna poważna sprawa, która tam trafiła, to Emila Wąsacza, która umorzono (jak na ironię) przez błędy proceduralne.

A co z obecną władzą? Czy Prezydenta czeka za to jakaś kara? Wniosek o TS w obecnej kadencji - chyba żart. Przed kim więc odpowiada Pan Prezydent. Ano właśnie, jak powiedział dwie godziny po wyroku TK wybitny konstytucjonalista, dr Ryszard Balicki, mój promotor z czasów studiów magisterskich (wybitny bez dwóch zdań, bo przecież u byle śmądaka nie chodziłbym na seminaria i nie pisałbym pracy magisterskiej), w obecnej sytuacji Prezydent może jedynie odpowiadać "przed Bogiem i historią". Czy ta wizja nie jest przerażająca? To właśnie błędy przeszłości spowodowały taki dziwny immunitet prezydencki i teraz jest on sprytnie wykorzystywany.

Zanim się zaczną głosy oburzenia zwolenników partii płaskiego dzioba, to sugeruje dobrze przetrawić powyższy tekst. Ukazuje on sytuację w której może się znaleźć każdy inny prezydent, nawet z przeciwległego obozu politycznego, jeśli tylko będzie miał odpowiednio zapewnione przez społeczeństwo wsparcie w Sejmie RP. To droga donikąd. Jednak to wszystko wynika ze słabości ustawy zasadniczej, która stworzyła te wszystkie luki i zabezpieczenia. To powinno dać do myślenia przyszłej klasie politycznej, aby rzeczywiście przysiadła, w kolejnej myślę kadencji i ponad podziałami popracowała nad nową konstytucją, która będzie wyciągnięciem wniosków ze wszystkich błędów kompetencyjnych jakie zostawiła nam konstytucja z 1997 roku. A do tego czasu... no właśnie (to wszystko zależy od nas samych i naszego samodzielnego myślenia i analizowania faktów).

Komentarze

Aris @ 83.26.43.*

wysłany: 2015-12-17 07:31

Można by to skwitować krótko "łamie konstytucje i co mi pan zrobisz?" i to jest clou tego "nowego otwarcia", i straszno i śmieszno za jednym razem. Trochę szkoda że co poniektórzy dali się omamić obietnicami "skoku finansowego" dziś im lekko głupio i nie przyznają się na kogo głosowali.
Przed nami 4 lata, w tym czasie musi się znaleźć jakaś alternatywa, nie tylko dla pisiu ale dla całego tego establiszmentu (z podkreśleniem mentu).

PS pan Szymański jakoś tak ostatni przycichł, czyżby obawiał się wylewu "miłości" wyborców?

[Sylar: ciężko będzie taką alternatywę znaleźć, kiedy mainstreamowe media już wyznaczyły na następce rządów w Polsce Swetru i jego kompanię... a chyba nie o taką alternatywę chodzi ludziom zdegustowanym poprzednimi rządami.]

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-17 09:36

Szanowny Panie,
sądząc po nastrojach nie jest Pan odosobniony w swoim poczuciu "nabicia w butelkę". Oczywiście jest usprawiedliwienie: brak alternatywy. Dla wielu pozostał tylko Duda, bo zamiast mógł być albo rozpaczliwy krzyżyk przy Komorowskim, albo pozostanie w domu.

Jednak Konstytucja mówi, że Prezydenta przed TS może zaprowadzić wola 2/3 Zgromadzenia Narodowego. Czysto matematycznie jest to w obecnym układzie sił w Sejmie i Senacie tylko możliwość teoretyczna, ale...
Panie i panowie z PiS bardzo głośno opowiadają o bestialstwie poprzedniego rządu, który w arogancki sposób zlekceważył i do kosza wyrzucił wolę 1.000.000 Polaków podpisanych pod apelem w sprawie 6-cio latków. Bazując na tym wsłuchaniu w wolę Narodu proponuję rozpocząć akcję zbierania podpisów pod apelem do Marszałków Sejmu i Senatu w sprawie postawienia Prezydenta RP przed TS. Ciekawe jak w tym wypadku PiS zdałby egzamin z wrażliwości na wolę Polaków?
Co Pan o tym sądzi?

[Sylar: można było inaczej. Nie raz łączyłem obywatelski obowiązek pójścia na wybory z logicznym posunięciem, czyli oddaniem świadomego nieważnego głosu... o np. jak był wybór między Tuskiem, a L.Kaczyńskim. Nie ma jednak co płakać teraz nad rozlanym mlekiem.

A odnośnie propozycji. No pomysł ciekawy przyznam :) Odsłoniłoby to morze hipokryzji rządzących. Tylko taktycznie trzeba byłoby to dobrze rozegrać, bo inicjatorem takiej akcji nie może być ktoś z interesem politycznym. Wszystkie Kijowskie KOD-y itp. odpadają, bo zawsze znajdzie się argumentacja, że to akcja organizowana przez "opozycje resortową", czyli ludzi "z najgorszego sortu", którzy jedynie czego chcą, to zakręcić kierunek zmian, który ma się w tym kraju dokonać.]

Dzidek @ 194.42.119.*

wysłany: 2015-12-17 10:33

Proponuje "zejść na ziemię" na szczeblu lokalnym. "Trój-władza" jest tak zazębiona że czasami zastanawiałem, czy nie pomylono pieczątek na pismach.

Kraj wymaga tak głębokiej zmiany, ze....chyba jest to niemożliwe.

[Sylar: bo to też wina ustawodawców. Zmiany rzeczywiście muszą być głębokie, ale może rozwinąć stosowane w wielu krajach procedury Impeachmentu... ale tu wracamy do kwestii kukizowskich, że trzeba oddać władzę w ręce ludu, by wykluczyć śmieszne sądy/trybunały sądzące we własnej sprawie. Tylko jakiej władzy zależy na osłabieniu jej władzy i pozostawieniem nad nią większego bata (...) To już generalnie jakieś political-fiction.]

polityka @ 83.7.229.*

wysłany: 2015-12-17 11:34

Najważniejsza w polityce jest dana przez Boga ,czy los zdolność przewidywania.Nie będę panu tego wytykał ,bo nie jest pan w polityce.Ale to ,że nie wierzył pan w geniusz prezesa ,to już uchybienie wielkie.Taki to przykład .Jak mój syn widział w tv twarz Gomułki ,-nauczyli go w przedszkolu -krzyczał gomuła ,gomuła.Jaki prezes jest każdy widzi.I dobór jego towarzyszy do wprowadzenia czasów PRL ,jest nieprzypadkowy.Dla króla Francji ,Pryz był warty mszy.Dla pana Dudu prezydentura ,warta utraty honoru.Obaj przejdą do historii.

[Sylar: można to skwitować: cel uświęca środki... a historia wystawiać będzie jedynie oceny, którymi szczególnie Ci już nieżyjący się nie przejmują.]

polityka @ 83.7.229.*

wysłany: 2015-12-17 11:36

Oczywiście Paryż.A u nas pałac Namiestnikowski.Na jedno wychodzi.

OOoooo@ @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-12-17 11:50

TK to strażnik włady okrągłostołowej , konstytucje tworzyli komuniści , którzy przy okrągłym stole zapewnili se w umówię 65% monopolu na władze w Sejmie, Sądy pozostały w 99% zbolszewizowane, co widać nawet PO Jeleniogórskich Sàdach, gdzie prace znajdujà , office rowiñ - WSI ...SB... Działacze... PZPR ... W stopniach, officer , puł, I wyżej , często Na Emeryturach I Rentach ....o ich wyrokach Można POdyskutować... Gdzie była wtedy ta konstytucjà ? Jak parasol Im się zmniejszył to machają konstytucją , śmiech ...taki jeden z przykładów ... Kondradzie gdzie się podziała ...Pani z ,,Punktu PomocyWŚI"? Emerytowana! Mąż ławnik Sądowy! Był skarbnik za czasów KCPZPR ? Miała taką władzę ,że mogła składać wnioski do sądu , o karanie i represjonowanie obywateli poprzez sąd i POlicje ... Efekt daleko nie musisz szukać ulica węglowa ... I myśliwy popełniający samobujstwo... Fałszowanie wniosków trudne do udowodnienia to była norma i specjalność tej Pani .... O wspułpracują z nią inne Panie ... Jedna stara to mi nawet Synu mówiła ... Jeszcze wtedy niewiedział co za kurestwo się mną opiekowało...:) i chciał by człowiek żyć normalnie ...dowiaduje się że Bespieka dalej pracuje tylko w innej formie POd przykrywką ... Jestem jak najbardziej za publikacją Anexu do raportu o likwidacji WSI.

[Sylar: idą tym tokiem rozumowania, to nigdy się w tym państwie nie zmieni na lepsze, no bo jak: w sejmie komuniści, w senacie komuniści, w sądach komuniści (bo starzy sędziowie wykształcenie i nominacje uzyskiwali jeszcze za PRLu). Straszna wizja zdegradowanego państwa. Jakie więc ma pan propozycje na normalność w Polsce ;) ?]

OOoooooo@ @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-12-17 12:02

Jestem chyba jednym z nielicznych , żyjących świadków ,posiadającym dowody...i świadków na fałszerstwo tych ludzi ... Znającym mechanizmy przyklejania ... Żółtych karteczek do akt i wożących do sądu ... Do przerabiania społeczeństwa z automatu partyjnego i obarczania władzy ustawodawczej...zeszli tak nisko że do domów potrafili chodzić i zastraszać...

polityka @ 83.26.185.*

wysłany: 2015-12-17 12:41

Komunista jest prezes ,bo go nie internowali a tatuś Akowiec dostal wille od komunistow A dziś przemawia aby alikwidowac TK prokurator stanu wojennego.

polityka @ 83.26.185.*

wysłany: 2015-12-17 12:56

Przejście do historii w hąńbie ,to hańba do kwadratu.

[Sylar: A czy dla trupa ma to jakieś znaczenie?]

zBIGs @ 78.10.237.*

wysłany: 2015-12-17 14:23

Proponuję namówić PiS do rozwiązania obecnego sejmu i rozpisania nowych wyborów, bo tą drogą może on uzyskać 2/3 miejsc w parlamencie i tym samym, zgodnie z Konstytucją, uzyskać prawo do jej zmieniania. A tak w ogóle, hipokryzja dziś osiąga swoje apogeum.

OOooooo@ @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-12-17 15:04

Ktoś by pomyślał jakie Teczki?
A No takie w opiece społecznej , brali rodzice rodzinne, brali zasiłek to masz teczkę .
Z czasem trzeba naliczać , nieraz kilka razy w tygodniu do Twojej gminy przyjeżdzają pracownicy z Sądu z teczkami i po teczki, bywało też tak że wyżej wymieniona pani miała prawo składania wniosku do sądu , po złożeniu takiego wniosku Sąd nakazywał dalej , trafiało to do Komendanta Komisarjatu Karpacz, potem Komendant zlecał POlicjantom lub ,,dzielnicowemu" naliczać ukarać, sciągnąć do Sądu , tam dokładali papierów , niektórym tak się POrobiło ,że robili co chcieli , taki przykład Policjanta Ps ,,Władza" został zatrzymany pod zarzutem robienia haków na Prokuratorów!
Albo Pani od nazwy telewizji z ,,Punktu Pomocy WŚI" składała wniosek do Sądu , papiery dostawał Komendant K,K , dawał podwładnym i mówił nie obchodzi go jak ma to być zrobione , niektórzy to niemal płakali , niektórzy nie gnębili mieszkańców , za takie działania ,,Punkt Pomocy WŚI " wysyłał skargę do sądu na policjantów pt: Policjanci celowo i świadomie uchylają się od nałożonych na nich ustawowo przyjętych obowiązków. !!! Tak się dokłada , dokłada , a Potem mówi Pan Minister Gowin . Że wie ilu jest trupów w szafach w Sądach , to ta władza sądownicza K.oledzy T.owarzysze, to tylko fragmęcik tego co jest rzeczywistością , to tylko odrobinka.

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-17 15:56

Szanowny Gospodarzu,

otóż każdy, ktokolwiek by prowadził akcje podpisów pod takim apelem zostanie przez większość "dobrej zmiany" okrzyknięty komuchem, liberałem, wrogiem Narodu, wysłannikiem BND, Mosadu, itp.
Fakt jednak prezentacji dużej ilości podpisów będzie miał swoją siłę.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-17 16:22

Szanowny Sylarze , przeczytałem Twój tekst z prawdziwym zażenowaniem .
Jako prawnik , w dodatku od dr Balickiego , wydałeś opinię / wyrok ? , że …W obecnej sytuacji Pan Prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję w sprawie zaprzysiężenia sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, czy to się komuś podoba czy nie …
Czy mógłyś szanowny przytoczyć mi wyrok choćby TK w tej sprawie …
Jeżeli nie ma takowego , to jest to Twoja opinia polityczna , lub …pomówienie .
Jedyne co by Twoją aktywność „prawniczą „ uzasadniało , to „ filozoficzny „ nastrój .
Ja też mam podobny i poproszę Cię o filozoficzną , z elementami prawa , jeśli to możliwe …wyjaśnienie mi kilku kwestii .
Skoro , jak rozumiem , nieco ironiczne piszesz o Prezydencie , że jest : Medialnie oczywiście Prezydent Duda jest nadal strażnikiem konstytucji, a Prawo i Sprawiedliwość partią najwyższych konstytucyjnych standardów…
To wyjaśnij mi kim jest Trybunał Konstytucyjny …
Zacznijmy od tzw. legitymacji .
W jakich wyborach został wybrany Prezydent a jakich sędziowie TK i porównajmy ich … choćby …legitymacje .
Idźmy dalej , Prezydent , znowu chyba ironicznie , odpowiada przed Bogiem i historią .
Oraz , co podkreślasz , teoretycznie , przed Trybunałem Stanu .
A przed kim odpowiadają sędziowie TK , skoro ,tak określa ich odpowiedzialność ustawa :
Art. 16
Sędzia Trybunału w sprawowaniu swojego urzędu jest niezawisły i podlega tylko Konstytucji.
Art. 24
1. Sędzia Trybunału nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności bez zgody Zgromadzenia Ogólnego.
2. Do czasu wyrażenia zgody na pociągnięcie sędziego Trybunału do odpowiedzialności karnej lub zgody na pozbawienie wolności sędziego Trybunału, w stosunku do tego sędziego mogą być podejmowane tylko czynności niecierpiące zwłoki.
3. Sędzia Trybunału nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania.
4. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
Dalej , jest taki artykuł :
Art. 23
1. Sędzia Trybunału nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
Jak z tym przepisem pogodzić „ publicystyczną „ działalność Prezesa TK , prof. Rzeplińskiego oraz byłych prezesów Stępnia i Zolla .
Czy ich publiczne wystąpienia , nie są sugerowaniem wyroków innym sędziom Trybunału , w tym obecnie podległym urzędującemu Prezesowi ?
http://wpolityce.pl/polityka/275345-niech-oficjalnie-zapisze-sie-do-platformy-rzeplinski-prowokuje-kaczynskiego-mowili-mi-ze-w-gmachu-trybunalu-bedzie-siedziba-pana-prezesa-i-atakuje-kukiza-nawet-jakby-tysiac-kukizow-zjadlo-duzo-kielbasy
Sugeruje , że przepisy , chociaż zastrzega , ze ich nie zna, to są dziwaczne i sugeruje domniemaną ich niekonstucyjność .
W dodatku posuwa się do szyderstw z Kaczyńskiego i Kukiza .
Jak się ma taka działalność do zachowania powagi TK i sędziego .
Gdzie jest prokuratura i inni sędziowie TK …i …Pan Sylar wreszcie ???
Gdzie Wasza troska o prawo , standardy prawne , polityczne lub tylko kulturalne i gdzie ona była w czerwcu i październiku ?
Co do groteskowych uwag kogoś o Nicku „ polityka „ , to bym przestrzegał przed choćby takim argumentami „ rodzinnymi , typu willa .
Bo wtedy rysuje się konieczność zajęcia się rodzinami np. A.Michnika , M.Borowskiego , T. Lisa ,M. Olejnik , A. Komorowskiej z domu Dziadzia …itd. ,a przeszłymi funkcjami A. Kwaśniewskiego , M. Święcickiego , czy przynależnością partyjną właśnie prof. Rzeplińskiego .
Warto iść w tym kierunku ?

[Sylar: Szanowny Widzu, przywołany do tablicy już odpowiadam.
Nie ma żadnego wyroku TK, który by o tym mówił, że prezydent teraz łamie konstytucję. To wynika właśnie z konstytucji, a nie wyroków TK. Chodzi o niezwłoczność w zaprzysiężeniu sędziów do TK. Prezydent celowo nie chciał zaprzysiąc sędziów powołanych w zeszłej kadencji, a w trybie ekspresowym zaprzysiągł nową piątkę i dla niego teraz temat jest zamknięty, bo liczba ogólna sędziów już na dalsze akcje w tej kwestii nie zezwala. Sprytne posunięcie, ale drogi Widzu to jest właśnie niezgodne z konstytucją.

Jak widzisz ja się nie odwołuje do żadnych uchwał sejmu, nie odwołuje się też do tych dwóch ostatnio zaskarżonych ustaw nowelizujących TK, tylko podaje jedną kwestie z bezpośredniej wykładni konstytucji. To więc nie jest żadna moja opinia polityczna, ani żadne inne sranie w banie, tylko fakty płynące z Ustawy Zasadniczej. Sugeruję dobrze poczytać konstytucje. Ja zdawałem z niej egzamin magisterski na seminarium z prawa konstytucyjnego, ale nie trzeba mieć takiej wiedzy jak ja do zrozumienia tego, tylko potrzeba większej uwagi i skupienia przy jej czytaniu.

A co do reszty pańskiej wypowiedzi. Nie jestem fanem obecnego TK. Negatywnie oceniam ludzi ,którzy tam trafili po powołaniu przez koalicję PO-PSL. Tak samo jak wcześniej krytycznie oceniałem kandydatów LPR, a wystarczyło wtedy być kumplem Giertycha i bez większych kompetencji można było trafić do TK.
Powiem więcej. W ogóle nie jestem fanem takiej formy TK. Mam swój pomysł na reformę TK, ale to temat tak obszerny, że niemal na osobny artykuł.
Pozostałe pańskie postulaty, to jest to o czym mówię: błędy kompetencyjne w obecnej konstytucji, więc nie widzę powodu na oburzanie się, bo w stosunku do wielu stanowisk w kraju, ta konstytucja wytworzyła różne parasole ochronne. I to jest właśnie ten BUL jak pisał klasyk.]

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-17 17:05

Szanowny Widzu, gdzie jest zgodność z wymienionym art. 16 i art.23 właśnie procedowanej "naprawczej" o TK, jeśli w jej uzasadnieniu poseł sprawozdawca pisze, że te wszystkie zmiany są potrzebne w celu dostosowania TK do linii partii rządzącej. I 2. ma składać przysięgę przed marszałkiem Sejmu, czyli wysłannikiem partii rządzącej (a on ją może przyjąć lub też nie) TO jak? Jest sędzia "niezawisły i podlega tylko konstytucji"? Czy podlega jakiemuś prezesowi?
A co znaczy wykreślenie paragrafu o badaniu zgodności konstytucyjnej postępowania partii?

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-17 17:21

Szanowny Widzu, jeszcze zapomniałem o pewnym drobiazgu.
Jednak w zdaniu:"W obecnej sytuacji Pan Prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję w sprawie zaprzysiężenia sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, czy to się komuś podoba czy nie …
Czy mógłyś szanowny przytoczyć mi wyrok choćby TK w tej sprawie …" zawiodła Pańska wszechwiedza prawna, bo o konstytucyjności lub nie postępowania Prezydenta RP rozstrzyga nie TK lecz Trybunał Stanu. Niby drobnostka, a istotna>

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-17 18:57

Do :Paweł Kucharski @ 159.205.80.*
Oczywiście w tym drugim wątku ma Pan literalną rację , ze Prezydent odpowiada przed a o Trybunale Stanu decyduje Sejm .
Chyba zrobiłem zbyt duży skrót myślowy , nie napisałem czegoś w cudzysłowie , bo w tym „ o „ wyroku nawet TK „„ chodziło mi o to co było w linkowanym artykule a mianowicie :
Rzepliński wypowiedział się też w sprawie tego, co powinien zrobić prezydent Andrzej Duda - w ocenie prezesa TK prezydent musi teraz przyjąć ślubowanie od trzech wybranych jeszcze w poprzedniej kadencji sędziów.
To może Pan obok Sylara mi wytłumaczy , co to za odpowiedzialność przed Konstytucją sędziów TK i o ile ona jest konkretniejsza i bardziej dolegliwa prawnie od odpowiedzialności przed „ Bogiem i historią „.
Nawet Trybunał Stanu im nie grozi !
Utrzymując się w błyskotliwym tonie Prezesa ale Rzepińskiego o kiełbasach i Kukizie , chciałem zapytać wielbicieli obecnego TK , co to są „ święte krowy „???
Chociaż biegłe w mowie i piśmie oraz w prawie !!!

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-17 20:41

Do Sylar
Skoro , to takie proste z tą interpretacją Konstytucji , to po co TK , który w dodatku wydaje orzeczenia ostateczne i za nie literalnie nie odpowiada .
Po co mówimy o Prezydencie , jako Strażniku Konstytucji , skoro ma być , jak się okazuje , wskutek , nie wiem czy charakteru , uniwersalności Konstytucji czy z innych względów , jedynie notariuszem TK .
A więc , co by było , gdyby zaprzysiągł tych dwóch sędziów , łaskawie uznanych przez TK za „ niekonstytucyjnych „ ?
Czy byłoby wystarczające , żeby powiedział tak jak Pan Budka i inni z PO , że się pomyliłem / tak na marginesie , ciekawy eufemizm na ewidentny przewał i gwałt PO i PSL na Konstytucji !/ i …bąknął :przepraszam ?
Kogo ?
Polaków , czy tylko tych sędziów ?
A jaka jest procedura odwołania tych dwóch , wybranych niekonstytucyjnie i ewentualnie zaprzysiężonych wadliwie ?

[Sylar: ja nie powiedziałem, że to wszystko takie proste, bo tak nie jest,a TK jest między innymi po to, by przez uzasadnienia wyroków kilka cięższych w interpretacji przepisów ludziom wytłumaczył. Do TK skargi konstytucyjne wpływają w wielkich ilościach, bo Ustawa Zasadnicza ma to do siebie, że wiele kwestii trzeba sobie analogicznie dopowiadać. Dlatego przyznam, że trochę przesadziłem z tym uważnym czytaniem (przepraszam), ale wkurza mnie jednak okoliczność, że mamy przepisy, mamy ich oficjalną wykładnie (nawet w pierwszym uzasadnieniu), a nadal jest masa ludzi, która twierdzi, że nic się złego nie stało ze strony prezydenta.]

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2015-12-17 21:39

W tym roku zamiast opłatka będziemy łamać konstytucję. Jeżeli chcemy TO powstrzymać to Panowie żadne pierdu pierdu, trza działać i albo pojechać 19-tego do Wrocka albo swoją demonstrację przed biurem p. Machałek zwołać. KOD robi to https://www.facebook.com/KomitetObronyDemokracji/photos/a.1663346707236750.1073741828.1662770490627705/1670577143180373/?type=3&theater
Jadę, ale wolałbym aby u nas coś było. Dziś słyszałem w TV, że jak ze dwieście tysięcy do Warszawy zjedzie to się Naczelny Genetyk Kraju i jego Polacy I Sortu może troszkę wstrzymają z demolką kraju i napuszczaniu jednych na drugich by się w stołeczkach finansowanych z budżetu wygodnie przez cztery latka bez żadnych certyfikatów i konkursów (służba cywilna to już historia) mościć.

gochaha @ 188.33.104.*

wysłany: 2015-12-17 22:05

Może i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale jednak zadziwiające jest, że: 1) ludzie głosowali na PiS (nie mówię o prezydencie) licząc nie wiem na co... (i wciąż liczą), 2) ludzie nie poszli na referendum, wierząc, że to nieważne, 3) ludzie nie protestowali w sprawach 6-latków, emerytur i OFE, a protestują przeciw sprawie TK, 4) co się kryje pod awanturą o TK (inaczej czy TK nie jest tematem zastępczym). Zaznaczam, że nigdy nie głosowałam na PiS

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-17 23:07

Ponieważ nie usłyszałem odpowiedzi na żadne pytanie , to chyba jest to zbyt trudne .
I pewnie jest tak , jak z językiem angielskim : inaczej się pisze a inaczej czyta ! :)
Trybunał może w 2006 roku orzec , że zabezpieczenie jest nie do zastosowania przez TK , żeby w 2015 roku go użyć .
Trybunał może i to ostatecznie orzec , ze może orzekać w sprawie indywidualnych decyzji Sejmu , chociaż nie jest to w jego kompetencji .
Uważam , ze retoryczne pytanie gochaha @ 188.33.104.* czy to nie jest przypadkiem „ temat zastępczy „ jest jak najbardziej na miejscu .
A reszta , tzn. hucpiarskie wyprowadzanie ludzi na ulicę , to jest właśnie to , co Buniek @ 176.111.135.* nazwał pierdu pierdu i tak to „ trza „ a nawet trzeba nazwać .
A jedyna korzyść z tego dla kraju będzie , jak na te protesty pojedziecie publicznymi środkami transportu , zmniejszając ich deficyt .
A z tą ilością , to wg policji 14-17 tys. , wg ratusza 50 000 , dobrze że nie ma już Dziennika Telewizyjnego , bo jak mawiał Smoleń z Kabaretu TEY , powiedziałbym bez Kozery : pięset tysięcy , milionów , trylionów a może nawet pierdylionów !

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2015-12-17 23:26

@gochaha @ 188.33.104.* Co się kryje? Ludzie (i ja też) się boją, że raz zdobytej władzy nie oddadzą. Skoro Prezydent ogłasza wybory to obecny Prezydent może nie ogłosić (od sędziów nie przyjął ślubowania, polityka skazanego za nadużycia władzy ułaskawił i obsadził na stanowisku o ogromnej władzy), a my już przyzwyczajeni, że polityków sobie wymieniamy co jakiś czas i jak jakiś polityk podejrzany to fiu... za stołka.

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2015-12-17 23:34

Koszulki "Polak gorszego sortu" czy też "Sprayem, węglem, długopisem wszyscy piszą w PISd... z PISem" po 39 zł. Polityka to jednak biznes.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-17 23:39

I jeszcze jedno .
Organizowanie manifestacji i ich przeprowadzanie ma jeszcze jeden walor , jest oznaką , ze demokracja działa , wolno manifestować !
A jeżeli polityczna policja PiS , nie zamknęła jeszcze autora lub autorki „ majestik 21 ‘ , którego „ rymy częstochowskie „ zaserwował na blogu Pana PK , Buniek @ 176.111.135.* , to też coś znaczy .
Chyba nawet dożo znaczy , bo poprzednio demokratyczno- liberalna policja wczesnym rankiem „ wparowała „ do twórczy portalu AntyKomor i poszarpała trochę ludzi w redakcji Wprost .
No ale to było „ karzące „ ramię , no właśnie …demokracji ?
Tylko nie wzywajcie posiłków z Niemiec, jak zrobiła to przy okazji 11 –tego Listopada w Warszawie, lewacka „ Krytyka Polityczna „ .
Oni są zajęci „ rozpierduchą „ u siebie :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,69-niemieckich-policjantow-rannych-podczas-starc-z-demonstrantami-w-Lipsku,wid,18041619,wiadomosc.html?ticaid=1161c4&_ticrsn=3
I nie bierzcie z nich przykładu !
I tyle na temat tej Nowoczesnej operetki lub Nowoczesnej oPOretki !

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-17 23:59

Szanowny Widzu, zostaw demagogię.
Taka prosta konsekwencja: im PiSowi gorzej, tym u Widza ostrzej.
Na złego konia postawiłeś Pan.

OOoooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 00:07

To dobrze że resortowe dzieci bedą jeździć do Warszawy PKP zarobi i nowe tabory kupi , wkońcu tylko urzędników stać:)

OOoooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 00:24

Panie Kucharski Wyzywa Pan wszystkich Katolików przez kilka lat na swoim Blogu a Pierwszy Choinkę stawia na Święta , i z kogo Pan robi idiotów?

OOoooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 00:35

Panie Kucharski Popiszemy lokalnie o Sądownictwie? Bo Pan Sylar składa, z rodziną Fakty! I lokalni mieszkańcy! Kto ? Kogo! I jak to działa !

Prorok @ 188.33.185.*

wysłany: 2015-12-18 01:12

Pisowski prezydent i Pisowski rząd łamią prawo i będą łamać, bo teraz działa prawo natury, czyli silniejszy wygrywa. Pod publikę trzeba jednak stwarzać pozory, że to o naprawę Polski tu chodzi, a obce siły chcą to przyblokować i nawet zdrajcy Niemców na nas napuszczają.

Schizmy Kaczyńskiego udzielają się narodowi. Jednak Polaki, jak pingwinowe człowieki to głupi naród, bo każdy mądry to by się sądził z państwem, który nie respektuje prawa przed europejskim trybunałem. Ale nie Polak. Polak chce mieć święty spokój nawet kosztem wydymania go przez władze, a jak mówił Stonoga, nikt was tak nie wydymał, jak was teraz PiS wydymania!

OOooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 01:21

Sylar! Nie jesteś ciekawy kto! Jest szefem służb Cywilnych w twojej Gminie?

OOooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 01:32

KCPZPR :) Sylar ! Moge wymienić cały skład, podać fakty!
Wymieniać mogę bez końca!

OOoooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 06:46

Daleko nie szukać ... Sąsiad miał rentę , wzioł AGD na raty , etc, Pani złożyła wniosek , ZUS wstrzymał wypłatę, sąsiad się POwiesił.
Teraz ,Sylar , wiesz jak bardzo sympatyczne starsze na emeryturach Panie zWŚI są nie bezpieczne , szkoda tylko że zwykli ludzie nie mają dostępu do informacji , niejawnych.

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-18 11:30

Chyba OOoooooo@ dziś w nocy długo pił, bo im bliżej poranka, tym większy bełkot.

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-18 11:42

Oto jak poważny polityk rządzi dużym środkowoeuropejskim krajem:
http://www.fakt.pl/politycy/najblizsi-wspolpracownicy-jaroslawa-kaczynskiego-zdradzaja-tajemnice-prezesa-pis,artykuly,598323.html

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-18 12:58

Do :Paweł Kucharski @ 159.205.80.*
To , ze jest Pan czasami „ niepoważny” eufemistycznie rzecz ujmując , to wiedziałem .
Ale niech Pan raczej nie przekracza granicy śmieszności !
„ Ojczyzna i demokracja „ a może tylko „ ośmiorniczki „ w niebezpieczeństwie a Pan się podnieca plotkami o Prezesie .
A idąc drogą wyznaczoną przez Pana , to ten „ opiniotwórczy „ „ Pudelek „ o nazwie handlowej „ Fakt „ to kto finansuje ?
Bo chyba nie SKOK ?
Idźmy dalej , dlaczego „ polityk nr 534 / 2015 „ nie zdradził „, że Prezes , jako dziecko i jeszcze niedawno …wyrywał muchom / ale nie Joannom !/ skrzydełka i zjadał Kucharskich na przystawkę podczas posiłku z MACIAREWICZEM !!!
Kanibale słowem !!!
Cieszę się , że chociaż dla Pana Potrzeb propagandowych , Polska urosła w ciągu kilku dni , do : …/ PK / … Oto jak poważny polityk rządzi dużym środkowoeuropejskim krajem: do DUZEGO KRAJU , bo jeszcze kilka dni temu :
Minotaur @ 62.152.150.*
wysłany: 2015-12-13 15:31
Panie Kucharski, jaką według Pana rolę w Europie powinna odgrywać Polska, zwłaszcza w kontekście wzrastającej siły Niemiec?

PK.: Polska jest średnim państwem europejskim i tak zostanie, a jak się odwróci od twardego jądra Europy, to nic nie będzie miała do gadania.
Postęp jednak …jest ! :)
I tylko na koniec :
Dobrze jednak , że nie wzoruje się na POWAŻNYM PRZYWÓDCY OPOZYCJI I HAPPENINGU POLITYCZNEGO jednocześnie :
https://www.fronda.pl/a/gorszy-sort-samokrytyka-petru-hitem-sieci-zdjecia,62245.html
Teraz , po „podziale majątku „ nie stać go na koszulkę za 39 „ zeta „ i musi z …kartką ?
Powaga jak nic !!!

Simplex @ 78.88.141.*

wysłany: 2015-12-18 13:44

Moja odezwa do PiS-u: Ani kroku wstecz! Jakakolwiek próba dialogu z diabłem to słabość i w konsekwencji anihilacja czy, jak Raduś zwał, dorżnięcie watahy! Teraz my i nie ma zmiłuj! To ostatnia szansa dla Polski! Ofiara została złożona nad Smoleńskiem! Kaczor ma teraz jedno wyjście: Zostać emerytowanym zbawcą Polski. ( jak sam swojego czasu żartował) W jak najbardziej pozytywnym sensie. Reszta to popiardywanie, jak także większości komentatorów na tym blogu.

Zyzio @ 94.254.210.*

wysłany: 2015-12-18 13:49

Znowu ten spamujący idiota całymi nocami bezsensowne komentarze trzepie. Nie masz co trzepać nocą ?

A odnośnie artykułu. Kukiz jak mantre Wam powtarza, że obecna konstytucja nie służy społeczeństwu. Potrzebna jest jej zmiana, która wyrzuci bezkarność polityków, sędziów, prokuratorów i odda władze narodowi.

OOooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 14:10

Panie Kucharski , POpiszmy o Faktach ! Bo skoro Sądy do Orzekania wyroków korzystają z notatek Służb Cywilnych , to ja się Pytam czy w gminie Sylara ?
Jedna z pracowniczek sporządza takie notatki przed tym jak się naćpa czy PO , naćpaniu, bo to że coś tam nadużywa to żadna nowość !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-18 14:25

Naprawdę WYJĄTKOWO , za Panem PK ...
...OOooooo@ @ 94.197.121.* ...jeżeli nie piłeś ...to chociaż weż zapisane leki !

OOoooooo@ @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-12-18 14:32

Panie Kucharski. W Jeleniej Górze jest coś takiego jak Rejonizacja , wymiaru sprawiedliwości , miasto i gminy są tak Małe , że na jednym końcu , powiesz na drugim to wiadomo , życzę miłego dnia i trochę refleksji , a teraz mieszkańcy bedą mogli z doświadczenia , przeanalizować powyższe wpisy .Pozdrawiam.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-18 15:08

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/prokuratura-chce-umorzenia-postepowania-ws-prezydenta-gdanska/2v78yd
…Jak poinformowała prokurator Hanna Grzeszczyk z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, z wnioskiem o warunkowe umorzenie zwrócił się do prokuratury Paweł A. Prezydent nie przyznał się do winy, ale nie zakwestionował ustaleń prokuratury….
… Paweł A. jako prezydent Gdańska zobowiązany był do złożenia oświadczeń majątkowych, z tego obowiązku się wywiązał, jednakże złożył fałszywe oświadczenia majątkowe, podając w nich nieprawdziwe dane – podała Grzeszczyk…
To kiedy będzie przestępstwo w „ świetle prawa „ ?
Dopiero jak …zabije kogoś ???

OOoooooo@ @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-18 20:19

Do : Widz , Jak bym pił to bym nazwiskami mówił :) a tak to piłem tylko herbatę z mięty parzoną , Pan Kucharski się złości , gminni pracownicy nie zaprzeczają przecież, Policjanci też nie , a szefostwo Kuratorów nie powie to ja opowiem , a jak się kiedyś upije to wszystko powiem , Sylar , spotka sąsiadów porozmawia , i fakty się potwierdzą , może dzisiaj w nocy wszystko opisze zobaczymy .Pani z WSI wyjechała już będzie z 3 lata . To było tak ! Wystawiała koncesje na sprzedaż alkoholu , każdy kto ma sklep wie o kogo chodzi , koszty to tyśiące złoty , poczynania jeszcze donosiła z urzędu do innych urzedów o przeprowadzanie kontroli etc, całe sedno polegało na tym że pieniądze ze sprzedaży , koncesji nie trafiały do skarbu Państwa tylko do kieszeni! Niech wam w Urzędzie Gminy POwiedzą jak zakończyła się sprawa, w twojej Gminie Sylar to PZPR . Bezkarny jest co się dziwić jak pracownicy sądowi , jeżdżą tam z tymi teczkami ! Od zarania dziejów zapytaj w GOPS .

OOoooooo@ @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-18 20:30

Panie Kucharski ? Ilu mieszkańców ? Gminy Podgórzyn chciało by pomachać Konstytucją? gdzie ta konstytucjà jest Na codzień ?

OOO Oooooooo@ @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-19 00:31

Nie śpiom :) dlaczego?
Pisac czy nie?

OOoooooo@ @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-19 00:39

Sylar: nie daruje im za mojego kolegę 🕛To jego znak.

poczytajcie @ 83.26.42.*

wysłany: 2015-12-19 13:22

definicje faszyzmu i nazizmu ,i nie szukajcie daleko analogii.,obrońcy wodza ,przezesa.

Anna @ 86.136.54.*

wysłany: 2015-12-19 14:10

Jak w urzędach się pracowało 25 lat temu to trzeba pracować do końca życia
trzeba bronić ,stołków,a od tego by nic się nie zmieniło jet TK .
POtem na starość ,renta ,emerytura ,i do sądu na ławnika albo biegłego.
Faszyzm ,aparatczyków jest super .

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-19 14:11

poczytajcie @ 83.26.42.*

Podaj lepiej świąteczny przepis na ośmiorniczki PO " obywatelsku " !

Minotaur @ 178.183.176.*

wysłany: 2015-12-19 18:17

Swego czasu zapytałem Kucharskiego, jak się miewa jego klaster. Skoro Kucharski wszystkich dookoła poucza, ostro krytykuje niektórych lokalnych działaczy społeczno-politycznych, samemu mieniąc się profesjonalistą, to niech sam zbuduje bezinteresownie dla Jeleniej Góry chociaż jedną pozytywną rzecz, zamiast ciągle hejtować innych na blogu. Ironizowałem, że zapewne z klastra nic nie wyszło, bo pisowscy populiści sprzysięgli się przeciwko niemu i storpedowali ten wspaniały pomysł. To była ironia, bo w rzeczywistości nie miałem powodu, by nie wierzyć w to, że klaster jednak powstał (choć z drugiej strony do tej pory jest z nim jak z UFO - wszyscy słyszeli, nikt nie widział).

Wtedy nic mi nie odpowiedział, ale kilka miesięcy później na drugie wspomnienie o klastrze wypowiedział się tak:

"klaster jest i ma się dobrze."

Wcześniej zaś Widzowi w tej samej sprawie odpowiedział tak:

"A klaster jest apolityczny i współpracuje tylko z tymi, którzy chcą ZROBIĆ coś pozytywnego dla Kotliny, ją ruszyć, obudzić, by i Widzowi się życie poprawiło. Samo gadanie i jątrzenie - to za mało."

Samo gadanie i jątrzenie to za mało - pisał naczelny jeleniogórski jątrzyciel. Klaster jest apolityczny i pisowcy nie są potrzebni do jego budowy. Jeśli nie chcą współpracować - ich sprawa.

Ale... minęło trochę czasu i dzisiaj Kucharski pisze już zupełnie co innego. Pada pytanie o klaster:

"Dawno dawno temu pisał Pan z entuzjazmem o jakiejś grupie, która ma plany i będzie działała w promocji, w regionie. Coś mnie ominęło, czy powietrze zeszło?"

I odpowiedź Kucharskiego. Sam się zastanawiam, czy przewidywalna, czy jednak zaskakująca i po troszę przerażająca? W przypadku Kucharskiego nawet ironiczne podejrzenia wobec niego okazują się mieć realne uzasadnienie. Odpowiedź jest taka:

"PK.: pomysły grupy były zbyt nowoczesne i tutejszy układ je blokował na każdym kroku. Na naszym zebraniu np. nigdy nie pojawił się radny z PiS. Panowie Pokój, Raj, Papaj, Szymański, Kubicki itp. niestety nie rozumieją i nie chcą zrozumieć nowoczesnej turystyki.
Jedynym reprezentantem władz, który był zainteresowany naszą działalnością był tylko były senator Pinior (PO)."


No jasne, i tutaj już mamy sprawę wyjaśnioną. Klaster miał być apolityczny, ale winę za jego nieuruchomienie ponoszą politycy, a zwłaszcza oczywiście radni PiS-u, którzy choć są w mniejszości, to tworzą układ. Rozumiecie - układ? To nie jest żadna spiskowa teoria i zwalanie winy na jakieś zewnętrzne siły, tylko fakt, bo Kucharski jak zwykle mówi o faktach, nawet wtedy, gdy ewidentnie bredzi i podaje już nawet nie dwie, ale więcej niż dwie zupełnie sprzeczne ze sobą informacje i opinie.

Jak można nazwać tego typu sekwencję wypowiedzi? Sam już nie wiem. Ja naprawdę nie chcę obrażać Kucharskiego, ale gdy ten w kółko jeździ po różnych ludziach nazywając ich "populistami", a sam ma ewidentne problemy z logiką swoich wypowiedzi i wykazuje skrajną hipokryzję, to chyba jakaś reakcja ludzi, którzy mieszkają w Jeleniej znacznie dłużej i mają odrobinę oleju w głowie, powinna nastąpić.

P.S. Pominę już to, że nie wiem kto to jest radny o nazwisku "Raj", którego wymienił Kucharski, ale zwracam uwagę na bardzo ciekawe dwie metody dyskusji przez niego stosowane, które jako żywo są wyjętę z "zasobów retorycznych" Jarosława Kaczyńskiego.
Po pierwsze - jak coś poszło nie po mojej myśli, to wiadomo, że winny jest jakiś "układ", jakieś łże-elity partyjne, które sprzysięgły się przeciwko przedsiębiorcom i blokują drogę do Nowoczesności.
Po drugie - "wiem, ale nie powiem". Klaster ma się dobrze, i tyle na ten temat. Afera SKOK-ów? Pisowskie złodziejstwo, ale żadnych szczegółów. "Zostawmy tę sprawę", nie podawajmy zbyt wielu informacji, nie próbujmy niczego dalej rozwijać, rzućmy tylko określenie "populizm", i na tym poprzestańmy, bo się jeszcze ludzie domyślą, że cała narracja jest humbugiem. Czysty Kaczyński, nie?

OOoooooo@ @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-12-19 19:58

~Do Komitetu Obrony Koryta - KOD ! : Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi.
Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK.
Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PIS).
Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.
I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.”

otoja. @ 5.172.232.*

wysłany: 2015-12-19 22:07

OOoooooo@;;mógłbyś wedle takiego samego schematu opisać POwiązania tutejszej wadzy? Tak z ciekawości ,idą święta aby wiedziec kto zkim będzie się łamał.

Wacek @ 94.254.211.*

wysłany: 2015-12-19 23:44

"Cała Polska z Was się śmieje...
Komuniści i złodzieje !"

OOoooooo@ @ 92.40.249.*

wysłany: 2015-12-19 23:52

Do : otoja , wystarczy że góra nie pozwoliła Panu Kucharskiemu ! dalszej prowokacji i wyzwisk wiedząc , że to nie żarty i Pan Kucharski zmienił temat na Turystyka .
Idą święta i tak większość z tych co opisałem , ma ból głowy i kaca ,, Moralnego niepokoju" większość to fakty z życia wzięte ,anonymous .

do @ 83.26.35.*

wysłany: 2015-12-20 11:41

ooo.Ile placą neofaszyści za pisanie bredni.Poczytaj ,definicje faszyzmu i nazizmu ,i porównaj do dzisiaj, w polityce.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-20 12:55

do @ 83.26.35.*

No POdaj wreszcie ten przepis na świąteczne ośmiorniczki PO " Obywatelsku".
Może być taki Nowoczesny, oczywiście ten przepis !!!

do @ 83.26.35.*

wysłany: 2015-12-20 13:19

Ośmiorniczki i grożba faszyzmu.?Porownywać jamnika do piramidy mogą tylko idioci.

Prorok @ 188.33.103.*

wysłany: 2015-12-20 14:55

Pisowska banda wzięła sobie na cel Kucharskiego, oraz odszczekuje się wszystkim innym, którzy myślą inaczej niż oni. Jeśli to nie faszyzm to ja jestem baletnica.

Prorokuje upadek tej partii i trafienie w odbyt, znaczy się niebyt historii. Powtórka rządów AWS i masa reform, które trzeba będzie później odkręcać.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-20 17:32

do @ 83.26.35.*
…a idioci , debile i imbecyle , to co się teraz dzieje , czyli histeryczą obronę przywilejów , uosabianych przez ośmiorniczki nazywają „ faszyzmem !
…a idioci , debile i imbecyle , powinni poczekać i sami przeczytać , ze źródła , bo ta krynica będzie dla nich niebawem dostępna :
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/powrot-mein-kampf-nazisci-maja-lozyc-na-uchodzcow/nw9vcb
…a idioci , debile i imbecyle , nie tylko wreszcie się dowiedzą , jak wygląda faszyzm , to jeszcze wspomogą imigrantów !!!
Prorok @ 188.33.103.*
…Jeśli to nie faszyzm to ja jestem baletnica. …
Jesteś BALETNICA !!!

Baletnica @ 188.33.32.*

wysłany: 2015-12-21 02:04

Dla Was (Widz i całą reszta pisowskich komentatorów) nie ważne są fakty. Zawsze dla porównania znajdzie się ktoś inny, który jest bardziej winien od Pisu. W ogóle nie wyciągacie wniosków z historii. Łamanie prawa porównuje się do afer PO i SLD. A nie lepiej własne rządy porównywać do normalności ? Czy w tym kraju nie mogą być normalne rządy ? Bo albo ktoś nas okrada, albo oszukuje, albo rządzi bez poszanowania prawa. To jest wg Was normalne ? Ludzie głosujący na Prawo i Sprawiedliwość oczekiwali rządów zgodnie z tytułem nagłówkowych tej partii. Zamiast tego dostajemy serwowany każdego dnia faszyzm pełną gębą... gdyby chociaż reformy faszystowskie przysłużyły się Polsce (bo faszyzm przynosił rozwój). Jednak w polskim wydanie nawet tego nie dostaniemy.

OOoooooo@ @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-21 03:57

W całym kraju w marszach "kod" pikietowało w sobotę w sumie około 19 000 ludzi. To jest jedna dwutysięczna Narodu, dokładnie 0,05% Polaków (słownie: pięć setnych procenta ogółu !!). I ci ludzie mają czelność wrzeszczeć w imieniu całego Narodu !!! Zabawne. A wśród nich T.Gross i Hartman (zwolennik kazirodztwa). Prawdziwe tuzy demokracji (popiera ich Urban i Lis). Ps. przypomnę że marsz w obronie TV Trwam zgromadził w W-wie 250 000 Narodu, no ale funkcjonariusz Kraśko w zasadzie to pominął.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-21 08:02

Baletnica @ 188.33.32.*
Wy widzicie „ faszyzm „ , inni , że zacytuję znalezione w sieci :
~rolnik : U mnie świnie tak samo kwiczą jak im koryto zabieram
I na tym polega …demokracja !
A oprócz tego polecam , przeczytaj i zastanówcie się :
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/275700-prof-andrzej-zybertowicz-te-manifestacja-to-jest-sukces-socjotechniki-tych-ktorzy-czuli-sie-i-czuja-sie-nadal-beneficjentami-wladzy-iii
Miłego dnia !

Profesorek @ 195.114.160.*

wysłany: 2015-12-21 09:40

Nie ma co się podpierać tymi zmanipulowanymi demonstracjami. Wystaczy głębiej w to wejść i widać, że to jedna wielka ściema, a nie ruch w obronie demokracji. Problem leży jednak gdzie indziej i rozumiem tutejsze niektóre komentarze. Ja życzę Prawu i Sprawiedliwości jak najlepiej. Reformy w Polsce trzeba przeprowadzić i Ci normalni zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości to wiedzą i tego oczekują, ale argumenta na łamanie prawa taka, że PO wcześniej je złamało, to jak przeychanka w piaskownicy.
Nie rozumiem Pani Beaty Szydło. Trzeba zrobić nową ustawę o TK. Dlaczego tym razem partyjny projekt nowelizazji ustawy nie może być podparty opiniami Krajowej Rady Sądowniczej i innych tego typu grup ? Co jej szkodzi ? Takie uciekanie od opiniowania to tylko argument dla POprańców, że "coś znowu szykują niezgodnego z prawem".
Trochę więcej powagi i odwagi dla Pani Premier. Nawet sądy przy skomplikowanych procesach sięgają po różnego rodzaju ekspertyzy ośrodków badawczych, którzy znają się na meterii w temacie. Czy nie lepiej dla świętego spokoju wystąpić do Katedr/Instytutów prawa konstytucyjnego różnych uniwersytetów. Tam są ludzie o różnych poglądach, więc nie można zarzucić im całościowo jednostronności.
Jako zwolennik Prawa i Sprawiedliwości nie rozumiem dlaczego Pani premier się od tego wzbrania. Czy to celowe działanie, aby uchwalić coś niekonstytucyjnego ? Czy nie lepiej przysiąść wspólnie nad projektem i zrobić to fachowo z podparciem opiniami wyżej wymienionych wydziałów prawa konstytucyjnego i różnych naczelnych rad. Tylko takie działanie odbierze argumenty POprańcom i innych świniom ZLEWowym, które chcą wrócić do koryta.
Pani Premier ! Proszę o logikę i racjonalność w swoim działaniu !!
To trzeba zrobić, a zakończy ten bezsensowy spór o TK.

a ja @ 83.30.134.*

wysłany: 2015-12-21 13:16

jako bezpartyjny rozumiem dlaczego namiestnik prezesa ,złamał konstytucje w sprawie Kamińskiego i TK.

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-21 15:48

do Minotaura:
otóż:
O Ty Wielki Wszystkowiedzący, pan Raj nie jest radnym, jest dyrektorem polskiej części KPN, czyli głównym blokującym wszelkie wyciągi i rozwój turystyki w imię dbałości o populację mrówek i cietrzewi.
To, że klaster jest bezpartyjny nie oznacza, ze ma funkcjonować w próżni politycznej. Myśmy chcieli współpracować dla dobra Kotliny ze wszystkimi. Niektórzy przedstawiciele władz poświęcili nawet po parę minut, ale to nic nie dało, bo nie chodzi o gadanie tylko o współpracę, natomiast radni PiS nawet się nie zainteresowali spotkaniami z nami. Oni tylko się pochylają na ruiną JG, ale nie chcą rozmawiać z tymi jej mieszkańcami, którzy mają jakieś pomysły na poprawienie gospodarczej pozycji Kotliny.
A z tym UFO to jest tak, że za bardzo się Pan zagłębia w portale typu wPolityce itp, ale, jak widać, nie są one źródłem wiadomości o wszystkim, więc polecam też inne lektury, bo w miejscowych mediach było o klastrze i to razy kilka.

Dziwne @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-22 15:03

Co Roku w Grudniu internauci , promują swoje miasta poprzez FB, Blogi i tego typu portale , zamieszczając zdięcia i opisy , tylko w Jeleniogórskim nikt nie przyłączył sie do Akcji oprócz kilkunastu mieszkańców , w tamtym roku nawet jeden z mieszkańców , zdobył nagrodę, tylko władza o tym niewie i Klaster.

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-22 16:34

Klaster to nawet uhonorował, tylko dziwne, że Pan o tym nie wie!

Ciekawe!!! @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-22 18:29

Kto wygra 2 cześć konkursu trwa do 5 stycznia !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-23 12:10

Jeszcze raz : nie chcem ale muszem , bo prosiłem Pana PK , ale …
Ale się zapienił / do poczytania u PK / ,że nawet mi sugeruje założenie spółki z …Widzem !
Znowu jakaś „ inzynieria „ a ‘ la „ Nowoczesna „ ? :)

A oto mój inkryminowany wpis , niepublikowany z …odwagi i …” pluralizmu „ , mimo mojej usilnej prośby , „ pryncypialnie odrzuconej „ :
Wie Pan co Panie PK , chyba ma Pan jakiś problem z sobą …
Najpierw sieje Pan „ wiatr „ np. w postaci „ odkrycia „ mistyfikacji „ Mino taura , ale jak Panu udowodniłem , ze nawet do dyskusji o murawie stadionu wkleja Pan , jako :
Tak tylko wklejam @ 87.105.135.* :
http://bi.gazeta.pl/im/1e/71/12/z19338782Q,Marsz-Wolnosci-i-Solidarnosci-PiS.jpg
Tego Pan nie publikuje a ja to Panu odpuściłem , ale mogę jeszcze Pana „ dokładnej „ośmieszyć …
Zaczyna Pan , jak przysłowiowa „ baba „ z magla , co powiedział Prezes i co o nim powiedziana , a co powiedzieli posłowie PiS , ale na ripostę w sprawie SUPERCHAMSKICH odzywek Petru i innych „ światłych „ „ kulturalnych „ , reaguje Pan agresją i inwektywami , skierowanymi do interlokutora !!!
Jak tak czytam Pana wynurzenia , jaki to Pan nowoczesny , ile Pan wie o turystyce / nowoczesnej a jakże / oraz Pana „ kulturalny „ język i pomysły :
Minotaur @ 78.8.40.*
wysłany: 2015-12-22 14:29
Co Pan sądzi o kulturze osobistej posłów zwracających się do innych posłów podczas obrad komisji lub na sali sejmowej słowami: "siadaj kur****" lub "niech się pani przestanie walić w łeb".
Czy 25.10.daliście mandat do rządzenia politykom czy knajackim chamom?

PK.: czyli trzeba ogłosić referendum w sprawie skrócenia kadencji sejmu, i tyle (ma sens jedynie przy wprowadzeniu zakazu ponownego kandydowania).!!!!!!!!!
Toteż przestaję się dziwić , że nikt poważny i rozsądny nie chce z Panem i Klastrem rozmawiać !
Że sekretarki bronią szefów przed Panem a inni „ nie mają czasu „ !!!
Szkoda czasu i …nerwów !
Przypomina mi Pan cała swoją „ dętą „ działalnością „ i zachowaniem sfrustrowanego pacjenta , który prosi lekarza o pomoc , bo mu się wydaje , że wszyscy go ignorują a lekarz na to : „ następny pacjent proszę „.
A kultura osobista u Pana ?
Musiałby Pan tego szukać w Słowniku Wyrazów Obcych !
w

Hola @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-23 14:10

Panie , Kucharski ! Pisze my mechanisms łapówek I naliczenie po przez POdatki ludzi noezależnych I nowo bogackich w karkonoszach jak naliczaliscie , gnembiliscie obywateli ? Za sld I po ? Przejmować to nie sztuka o niszczyć :) popiszemy o pralniach wielkich pieniędzy? Zobaczymy gdzie dojdziemy ,Lawendom śmierdzi Panie Pawle:).
A ta śmierdzi ludźmi z komisji:).

To się dzieje @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-23 14:23

Panie Kucharski , :) co Pan mieszkańcom opowie, :) poskładają fakty , i jak pan wyjdzie na tym z towarzyszami KCPZPR ?

Paweł Kucharski @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-24 12:55

Jak zwykle mój faworyt Widz manipuluje moimi wypowiedziami tak by pasowały do jego tezy żem chamski przygłup (zainteresowanym polecam teksty źródłowe na moim blogu).
Jednak życzę wszystkimi PiSowskim "obrońcom" prawa, demokracji i sprawiedliwości społecznej według norm z czasów PRL dużo zdrowia oraz więcej tolerancji i pomyślnych plonów gruszek z Szydłowo-Kaczyńskiej wierzby.

Sylar @ 78.10.243.*

wysłany: 2015-12-24 13:30

Mały update do artykułu.
Kilka dni temu sejm głosami samych posłów PiSu przyjął nową ustawę o TK likwidującą niezawisłość sędziów trybunału. Po głosowaniu wszyscy Pisowscy żołnierze Kaczyńskiego wstali i zaczęli bić brawo. Przypomniał mi się tekst z Gwiezdnych Wojen: "tak umiera demokracja, wśród aplauzu tłumów", powiedziała wówczas królowa Naboo na posiedzeniu Senatu Republiki.

Dzisiaj w nocy senat przyjął tą ustawę bez żadnych poprawek po długiej dziewięciogodzinnej debacie. Niebawem możemy się spodziewać podpisania ustawy przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.

To pierwszy poważny krok ku zmianom ustrojowym. Ciekawostką jest, że partia wodzowska nie czekała na większość konstytucyjną by te zmiany wprowadzić i wdraża je jeszcze na bazie obowiązującej konstytucji, mając głęboko w poważaniu opinię, że brzmienie wielu przepisów tej ustawy jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

Na naszych oczach realizuje się scenariusz rodem z Turcji. Czeka nas ciekawy rok, a wcześniej ciekawe święta, bo czuję, że zaraz prezydent podpiszę ustawę i w trybie expressowym zostanie ona ogłoszona, by wejść w życie.

W Chinach jest takie przekleństwo: "Obyś żył w ciekawych czasach". Ciekawe czasy nastały i w Polsce, a problemem jest, że zwykłych Polaków to kompletnie nie interesuje. I tak, mówię to z pełną świadomością, bo nie dałem się zwieść organizowanym demonstracjom KODu. W tej kwestii przeprowadziłem swoje prywatne badania, którymi się podzielę następnym razem.

Na koniec chciałem życzyć wszystkim czytelnikom mojego blogu zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i gdybym nie miał czasu na kolejny artykuł bezpośrednio po świętach, to także Szczęśliwego Nowego Roku !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-24 13:42

Jeszcze raz , sorry , „ nie chcem , ale muszem „ :
Tak wygląda mój wpis u Pana PK w oryginale :
A jednak ma Pan taką swoistą ..." grację : ...
PK. : z braku rzeczowych argumentów opowiada Pan bzdury, w które pewnie nawet sam nie wierzy.

Wszystkiego najzdrowszego na Święta i dużo "rozumu" i tolerancji w prezencie!

Po pierwsze dlaczego to co ja piszę nie jest dla Pana argumentem a to co Pan skrobnie ma dla mnie być ?
Po drugie , dostosuję się do Pana drugiej części życzeń i życzę Panu tego samego , tylko dużo , dużo więcej , bo Pan dużo bardziej potrzebuje !
A tak PO Jego , tzn Pana PK , „ przeróbce „ :
Widz @ 78.88.143.*
wysłany: 2015-12-24 12:50
PK. : z braku rzeczowych argumentów opowiada Pan bzdury, w które pewnie nawet sam nie wierzy.

Wszystkiego najzdrowszego na Święta i dużo "rozumu" i tolerancji w prezencie!

PK.: dzięki, ale szkoda, że nawet nie jest Pan w stanie wymyślić samodzielnie oryginalnych życzeń tylko korzysta z gotowców podsuniętych - o zgrozo! - przez gorszy sort z wadami genetycznymi.
Ale ON dalej WIERZY , ze siedzi na Mysiej w Warszawie i istnieje tylko jedno „ źródło „ przekazu Trybuna Ludu , UPSS …Gazeta Wyborcza „ !
A tak na marginesie , może Pan PK skontaktował by się z jakimś genetykiem ? :)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-24 14:01

" Się rozdzieliło " skontaktowałby się na skontaktował by się .
Nieważne , kontakt i tak byłby ...

Miracle @ 188.33.6.*

wysłany: 2015-12-24 14:05

A ja w Wigilię ani słowem o polityce.
Życze autorowi i gospodarzowi bloga Wesołych Świąt !
Wszystkiego dobrego także współdyskutantom, którzy jednak często dyskutują nie w temacie, a wielokrotnie nie tylko nie w temacie, ale nie z tym blogerem co trzeba, bo z Panem Kucharskim. Życzę im refleksji w tym temacie :-)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-24 14:19

I jeszcze jedno …w takim , wigilijnym nastroju , gwoli wyjaśnienia :
Życzenia tej treści otrzymałem od Pana PK :
PK. : z braku rzeczowych argumentów opowiada Pan bzdury, w które pewnie nawet sam nie wierzy.

Wszystkiego najzdrowszego na Święta i dużo "rozumu" i tolerancji w prezencie!
To „ odpowiedź „ na moje , wcześniejsze :

PS.
Wesołych świąt Panu , Pana Rodzinie oraz wszystkim czytelnikom i piszącym na tym blogu .
No ,cóż , taka „ osobista kultura „ !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-26 22:12

Próbowałem dwa razy , ponieważ Pan PK , na mój wpis z godz. 13,58 udzielił mi dwa razy dłuższej odpowiedzi , ale na moją replikę miejsca nie miał , wybrał sobie póżniejszy wpis , z 17,20 …
Całkiem jak TK , ostatecznie , nieodwołalnie i w zgodzie ze …sobą !!!

Czyżby nie doszło czy tylko Pan nie opublikował ?
Wysłałem o godz. 15,45

HO , HO , HOOOOO !!!!!!!!!!!!!
Jednak „ stary „ „ dobry „ Kucharski …wraca !!!:)
Nigdzie Pan nie napisał wprost , ale nie zaprzeczył Pan tezie bu3las @ 83.30.139.* :
… Ale pierwsze koty za płoty. Pułapka platformersów zastawiona PiS-owi w postaci sędziów TK, Kaczyński spowodował, że zatrzasnęła im się boleśnie w palcach…
Pana odpowiedź : … Z TK, to jeszcze nie jest koniec "kabaretu" i …, nie jest „ pryncypialnym „ w moim odczuciu , rozprawieniem się z tezą , że to „ PO - pułapka , z tym TK !!!
Argument , ze Tusk jest tam , gdzie jest , jest , DEMAGOGICZNY !!!
Poniatowski też był królem i …co z tego ???
Dalej , „ argumenty „ O „ parku samochodowym „ przypominają mi groteskowe lekcje z „ ogólniaka „ , gdy musieliśmy w latach 70 – tych , „ recytować „ i to w „ procentach „ „ przewagi „ Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nad Polską przedwojenną , „ sanacyjną „ w zakresie ilości traktorów na 100 ha użytków rolnych .
A jak mieliśmy nastrój „ dysydencki „ to porównywaliśmy „ umaszynowienie „ w traktory do czasów Mieszka I …
A Pan dalej to ma , ale , jak rozumiem , w” słusznej „ sprawie „ ? :)
A w sprawie „ DRAMATYCZNIE GROTESKOWYCH „ COMING OUTÓW „ , których „ BOHATEROWIE ‘ są „ ŚMIESZNIE ŻAŁOŚNI „ to wkleję Panu link z maleńkim moim komentarzem i pytaniami :
http://niezalezna.pl/74166-redaktorowi-wyborczej-wytknieto-manipulacje-jak-zareagowal-przewidywalnie
Pan też czyta tylko nagłówki ???
/ PK/ … Do pogłosek o owym żydowskim finansowaniu nawet odnosić się nie będę. Również do wyprowadzania, pod przykrywką KOD, zidiociałych Rodaków na ulicę, bo są to tezy - delikatnie mówiąc zbyt "kompromitujące" ich autorów, by je komentować.
I słusznie , bo te POgłoski rozsiewa … między innymi … GW !!!
A może jednak wyjdzie Pan naprzeciw i odniesie się w tym …” układzie” ???
Odpowie Pan , między jednym a drugim kęsem smacznych świątecznych potraw , w ten świąteczny czas ?
Godz. 15,45
PS Czy takim zdaniem : PK.: wynik tego sondażu jest najgorszym świadectwem dla ankietowanych. Jak "Gazeta Bałtycka" ich dobrała nikt nie wie.
…nie obraża Pan inaczej niż Pan myślących ?
Znowu „ przypadkowe „ społeczeństwo , które wybrało …?
A może ty wy „ szukacie „ „ gorszego sortu „ ?
Żle szukacie , rozejrzyjcie się bliżej siebie , w swoim towarzystwie !!!

Wiki L @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-27 04:44

Pisze o służbach POd przykrywką działajacych w Polsce , donosił Kubuś Puchatek, z Tomkiem C :)

Przetarg @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-27 05:05

Jak wyglądał ? Milion inny pan wyżej , 1,5 nabywca milion wiecej, tak to wyglada.ktoś przebija , dają więcej.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-27 22:01

Godzina 22,00
Chyba znowu nie mam „ szczęścia „ do „ pluralizmu „ Pana PK …
Wot , dialektyka , kak gawarili starożytni sowieci !
Pan PK , szantażuje oponentów , jak inni „ szczerzy „ wrogowie katolicyzmu …, jak im jest to wygodne : Dekalogiem i słowami Jana Pawła , Papieża Franciszka i Św. Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego …
… żeby „ zakneblować i dalej bezkarnie obrażać „ zakneblowanego „ .
Ale , jak trafi Pan PK na „ nieortodoksyjnego „ „ katolika „ jak ja na ten przykład i zamiast nadstawionego drugiego policzka mego , żeby mógł drugi raz uderzyć , sam poczuje „ plaskacza „ na policzku swoim , to zaczyna się „ jazda „ z …„ antysemityzmem „ .
A jak padają „ trudne „ pytania , to ich unika …i …nie publikuje …
Wot , dialiektika … :
Wpis I….
A jednak nigdy nie przestanie mnie Pan zadziwiać , co nie znaczy , że zacznę Pana podziwiać , no może , POdziwiać!!!
Z notki o Pani Holland , gdy mi się wydaje , ze jest obrzydliwą konformistką , gdzie PO kilku dniach od „ płomiennych „ przemówień na „ marszu KOD –u „ „ ustawia się „ pod „ nowych dysponentów konfitur „ Pan zakłada „ piki „ na „ sztorc „ i …
Skoro Pan wywołał temat „ wroga „ to nie wiedziałem , że zawołaniami „ PiS to faszyzm „ albo Pana : „ o poglądach z „ kruchty katotalibów „ i „ moherowych „ to tak „ naprawdę Wy i Pan osobiście wcale nie szukacie „ wroga „ , tylko PRZYJACIELA !!!??? :)
Dalej , to Pani Holland jest Żydem ?
Pierwsze słyszę …od Pana !
Skoro chce Pan w „ panice „ za traconymi „ konfiturami „” jechać „ na nucie „ antysemityzmu „ , tak cynicznie , jak wyżej : … tylko podjudza do nienawiści wobec bliźniego i w imię czego? Gdzie wiara? Gdzie katecheza? Gdzie słowo Jana Pawła, Franciszka i Śp. Lecha Kaczyńskiego?
to …
czy to prawda , że : .. „Żydzi mogą użyć kłamstw („wybiegów”), by oszukać goja…
Cola Zinger - Cytaty pochodzą z księgi judaizmu, Talmudu:...
https://www.facebook.com/cola.zinger/posts/327655053977579
Tak tylko pytam ?
Godz. 16,16
Wpis II. …
OHO HO HOOOO !!!
/ PK /
… "Zebe" jednak wolał zamiast rzetelnej informacji, która przeszłaby bez echa, głośno "puścić bąka" i opluć demagogicznie i nienawiść wzbudzić wśród ludu PiSowskiego (O!!! 20 mln.!!! ale kasy się nabrała), bo wie, że tam nikt nie zajmie sie analizami, tylko kupi łatwy przekaz
I znowu …PK ; o Holland i „ Zebe „ :
Wróg pasujący wspaniale do narzuconego schematu, bo i intelektualista, i nie biedny, i z sukcesem, a do tego jeszcze Żyd.
Więc goń, lance na sztorc i walcz.
Ależ rzetelny , „ trudny „ „ pełen analizy „ przekaz do „ ludu POwskiego „ inaczej „ lemingów „ !:)
Godz. 16,39
I zupełny PS :
/ PK/ :… Wróg pasujący wspaniale do narzuconego schematu, bo i intelektualista, i nie biedny, i z sukcesem, a do tego jeszcze Żyd.
Więc goń, lance na sztorc i walcz.
Ja coś słyszałem o kosach „ na sztorc „ bo normalnie do koszenia …to …odwrotnie …
Ale …lance ?
„ Gott seit Dank „ , że nie każe Pan nam ubierać tych tradycyjnych polskich „ Pickelhauben „ :)
A w dodatku jest Pan taki „ zaściankowy „ :)
Człowiek już wynalazł taką straszną broń , jaką jest …kusza !:)
Czyżby Minotaur miał racje , ze niby coś Pan tam wie a przynajmniej sam Pan tak uważa , tylko że jest to wiedza powierzchowna , taka „nagłówkowo-gazetowo Wyborcza „?

Ciekawe! @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-12-28 06:41

Sylar ,Ty chyba mieszkasz w Gminie ,Podgórzyn? Albo pochodzisz z niej?

[Sylar: pudło. Nie ten kierunek :) A co do pochodzenia to, zupełnie nie te tereny.]

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-30 19:49

Panie PK ...odwagi !!!:)
Prawda zawsze się obroni !?
Opublikuje Pan to i ...wcześniejsze ? :)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-30 20:40

Gdyby ktoś miał wątpliwości co bezstronności „ uważnego „ i „ obiektywnego „ obserwatora „ czyli Pana PK :

Widz @ 78.88.143.*
wysłany: 2015-12-28 17:07
Szanowny Panie PK !
Ponownie , po raz n-ty zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą , żeby Pan zaprzestał używać , jako argumentów lub tylko „ ozdobników „ do swoich mętnych tekstów , odniesień związanych z katolicyzmem !
Nie wiem czy takie prowokowanie Pana „rajcuje „ , bo mnie irytuje !
Nawet jako „ religioznawca „ po Zasadniczej Szkole Religioznawstwa , nie ma Pan powodu nadużywać tych odniesień !
Znowu używa Pan ,” ni z gruszki ni z pietruszki „ , „ miłości bliźniego „ .
Ja Panu pokrótce wyjaśnię , jak ja widzę tę kwestię .
Agresor, napastnik , tak długo jest dla mnie napastnikiem a nie bliźnim , dopóki nie odeprę jego ataku i nie zapewnię sobie i bliskim bezpieczeństwa .
A bliźnim to on będzie , jeżeli w wyniku samoobrony mojej dozna uszczerbku na zdrowiu i będzie wymagał hospitalizacji i rehabilitacji …
Będzie mi go wtedy żal ….!
Jeżeli Pan uważa odwrotnie , to…nic Panu na to nie poradzę !!!

Godz. 17,07

PK.: niniejszym informuję Pana, że poza osobistym chamstwem i udokumentowaniem własnego prywatnego skrajnego debilizmu, które nie są ścigane prawnie, popełnił Pan wpisem powyższym groźbę karalną. Tak mówi polskie prawo!
Może się już Pan nie fatygować i nie czytać moich tekstów, a komentować też nie.
Oryginał wysłany tego samego dnia i o tej samej Porze :
Szanowny Panie PK !
Ponownie , po raz n-ty zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą , żeby Pan zaprzestał używać , jako argumentów lub tylko „ ozdobników „ do swoich mętnych tekstów , odniesień związanych z katolicyzmem !
Nie wiem czy takie prowokowanie Pana „rajcuje „ , bo mnie irytuje !
Nawet jako „ religioznawca „ po Zasadniczej Szkole Religioznawstwa , nie ma Pan powodu nadużywać tych odniesień !
Znowu używa Pan ,” ni z gruszki ni z pietruszki „ , „ miłości bliźniego „ .
Ja Panu pokrótce wyjaśnię , jak ja widzę tę kwestię .
Agresor, napastnik , tak długo jest dla mnie napastnikiem a nie bliźnim , dopóki nie odeprę jego ataku i nie zapewnię sobie i bliskim bezpieczeństwa .
A bliźnim to on będzie , jeżeli w wyniku samoobrony mojej dozna uszczerbku na zdrowiu i będzie wymagał hospitalizacji i rehabilitacji …
Będzie mi go wtedy żal ….!
Jeżeli Pan uważa odwrotnie , to…nic Panu na to nie poradzę !!!
Jeżeli jednak jest Pan takim biegłym znawcą religii wszelakich i lubi Pan prowokować , to może odpowie mi Pan na zadane już pytanie : czy jest prawdą , ze wg Talmudu Żyd może oszukać goja i nie popełnia wtedy grzechu ???
Będę zobowiązany gdyby Pan mi to wyjaśnił , bo jest w Pan w kwestiach religii autorytetem a nie jakiś tam Googl’e .
Mniemam też , że jest także Pan solidnie wykształconym prawnikiem , przynajmniej po , Szkole Przysposobienia do Zawodu Prawnika , skoro „ orzeka „ Pan , ze Prezydent Duda skompromitował się jako doktor prawa !
Czy to orzeczenie jest ostateczne i nie podlega ….:)

Godz. 17,07
Ie wspomnę , że otwarty na „ wolność słowa „ i „ pluralizm „ Pan Pk nie raczył opublikować , mojej repliki ….
Czekałem długo , ale Pan PK myśli , że jest wszechwładnym cenzorem ….
Ale się , chyba , myli …
Moja odpowiedź , tradycyjnie niepublikowana przez Pana PK , jak nie ma , nawet „ dętych „ „ argumentów „ :
Szanowny Panie , to Pan wykazał skrajny, prywatny i systemowy prymitywizm i debilizm !
Taki z Pana prawnik , jak …
Komu groziłem ?
Panu ?
Czyżby to jednak Pan sam uważał się za napastnika ?
I …znowu cenzura , częściowa ?
Czy Pan wie , ze publikacja części , bez informacji , że jest to skrót , to chamska , prymitywna MANIPULACJA ???
Gdzie odpowiedź na moje pytanie ?
Pan przestanie zaczepiać , ja przestanę „ pytać „ !!!
OK. ???
Godz. 20,24
Czy Pan PK to poważny …

Paweł Kucharski @ 37.128.72.*

wysłany: 2015-12-31 17:29

Szanowny Widzu, chyba z umiejętnością czytania coś nie tak. Przecież wyraźnie napisałem:" niniejszym informuję Pana, że poza osobistym chamstwem i udokumentowaniem własnego prywatnego skrajnego debilizmu, które nie są ścigane prawnie, popełnił Pan wpisem powyższym groźbę karalną. Tak mówi polskie prawo!
Może się już Pan nie fatygować i nie czytać moich tekstów, a komentować też nie."
Tak więc ostrzegłem i żadne próby "ośmieszania" mnie u sąsiadów do zmiany tej decyzji nie doprowadzą, ponieważ i upartą głupotą nie mam ochoty się spierać.

Do siego roku.

Paweł Kucharski @ 37.128.72.*

wysłany: 2015-12-31 17:48

Z Panem drogi Widzu, to jak z PiSem. Ja informuję, proszę, a Pan dalej jest uprzejmy zaśmiecać mój blog swoimi "odkryciami".
Daj se Pan spokój!

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 17:54

Może Pan Pk , nie jest „ agresywnie „ inteligentny , ale ostatnio „ konsekwentny „ – jest !
Nie raczył , zresztą zgodnie z zapowiedzią :

…I niech się Pan nie fatyguje, bo nie opublikuję ani jednej litery więcej z Pańskich mądrości….
Ja się więc fatyguję tutaj :
…PK.: no i stypy czasami mogą być zabawne.
W załączeniu dodatek do życzeń:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19414814,mowie-do-was-jako-lider-sejmowej-opozycji-petru-sklada.html?lokale=local#BoxNewsImg

„ Lider „ opozycji ???

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lista-poslow-do-sejmu-2015-podzial-mandatow-w-sejmie-2015/7wse55?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonet_info_dsainfo_mp

A może lider transmisji w TV różnego „ sortu „ ???

Wcześniej , nie opublikował / Pan PK / na „ jego „ ??? :
PK.: i znów Pan opowiada jakieś okrągłe pierduły za wSieci, wPolityce i w.. jeszcze czymś tam. Prosiłem o listę owych przestępstw i złodziei. Gdzie ona?

Czekam na konkrety i nic innego nie będę publikował, bo Pan obraża tych rozsądnie myślących Polaków, czyli rosnącą większość myślącą inaczej nią Pan.
Informuję, że rządy robotniczo-chłopskie już braliśmy i ich powrót nie jest nam potrzebny, a poczynania obecnej władzy są obrazą przeciętnie inteligentnego Obywatela.
… mojego , bez słowa mojego komentarza :

http://wpolityce.pl/polityka/276556-znamy-ekonomiczne-powody-powyborczej-paniki-w-berlinie-wedlug-global-financial-integrity-za-granice-wycieka-az-5-procent-polskiego-pkb-a-najwiecej-kradna-niemieckie-koncerny

On , taki sprawny „ pałkarz „ nie znalazł „ odwagi „ ani „ słowa „ , żeby mi …

No …to chyba stypa :)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 18:15

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sad-zawiesil-deputowanych-w-wenezueli,607231.html

SPOKOJNIE PANIE PK , to tylko Wenezuela !:)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 18:34

Gdym był „ kompatybilny „ z Panem Pk , / który „ cytuje „ z lubością ojca Gużyńskiego to wypadałoby mi zapytać , co o tym sądzi OJCIEC MATEUSZ / Kijowski / szef KOD-u ???
A może z Nowym Rokiem podjął postanowienie , że zacznie spłacać ZALEGŁE alimenty na swoje dzieci ???
A może Nowoczesna pomoże , wypłacając nie jemu za udział w manifestacjach , tylko bezpośrednio dzieciom Kijowskiego ????

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 18:47

Paweł Kucharski @ 37.128.72.*

wysłany: 2015-12-31 17:48

Z Panem drogi Widzu, to jak z PiSem. Ja informuję, proszę, a Pan dalej jest uprzejmy zaśmiecać mój blog swoimi "odkryciami".
Daj se Pan spokój!

Właśnie dostałem odpowiedż z Simetu !
Wszystko co śmierdzi znajdzie Pan na blogu Pana PK i tam ...
Pan PK produkuje Goooowno !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 18:55

...Tak więc ostrzegłem i żadne próby "ośmieszania" mnie u sąsiadów do zmiany tej decyzji nie doprowadzą, ponieważ i upartą głupotą nie mam ochoty się spierać.
Dopiero doczytałem ...
Ma Pan rację , nikt lepiej się nie ośmieszy niż Pan sa i to na swoim blogu !!!
Czy Pan często się z sobą spiera ???

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2015-12-31 19:48

U Pana PK :
Skaczały @ 78.88.146.*
wysłany: 2015-12-31 18:09
W zasadzie to wszystkiego najlepszego w epoce Kaczokracji:) -( rodzaj demokracji w rozumieniu PiS-u.)
Obok wielkich idei XX w. takich jak Marksizm czy Leninizm, Polska może dać Światu, nową myśl polityczną godną miana wiodącej idei wieku XXI. Tak, tą ideą będzie Kaczyzm. Atutem Jeleniej Góry w dobie Kaczyzmu będzie niewątpliwie położenie bliskie takiej miejscowości jak Kaczorów. No i niedaleko mamy też Góry Kaczawskie. W zasadzie zagraża nam tylko Zakaczawie -dzielnica Legnicy. Ale, jeżeli ulicę Wrocławską przemianujemy na Braci Kaczyńskich to źle nie będzie.
Uszy do góry. Proponuję troszeczkę humoru i 2016 nie będzie taki zły:)

PK.: niektórzy mówią, że to kaczobolszewia.
Widz : Czy czyta to jakiś lekarz określonej specjalności ???
Jeśli tak , to Panie doktorze czy to się da leczyć ????

Paweł Kucharski @ 77.254.185.*

wysłany: 2016-01-01 11:19

Szanowny Gospodarzu,

przepraszam za twórczość Widza, ale ta jego potrzeba pokazania, że umie pisać nie jest uleczalna.

Życzę zdrowego i szczęśliwego 2016.

[Sylar: Dziękuję i także życzę Szczęśliwego Nowego Roku !!]

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-01 13:12

Szanowny Gospodarzu , ja również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !
Za Pana PK przepraszał nie będę , chociaż raczej nie doczekamy , żeby on sam za siebie przeprosił a za co ma !!!
Nie ten format , tacy nie POtrafią !!!

[Sylar: Dziękuję i także życzę Szczęśliwego Nowego Roku !!]

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-01 13:31

Na blogu Pana PK :
telewizory @ 83.30.104.*
wysłany: 2016-01-01 13:00
W ostatnich tygodniach w telewizorze można oglądać filmy o sposobie dojścia Adolfa do władzy.Nie mają oglądalności jak sądzę ,bo lepiej obserwuje się nasze posiedzenia Sejmu i Senatu
A w ….lol24 :
Dzień , który zmienił całe życie ( cz.10 ) - LOL24
lol24.com › Opowiadania › Miłosne
07.07.2015 - odpowiedz 1 odpowiedź. mysza. ~mysza • ip:83.30.104.* • 7 lipca. Podoba mi się Nie sądziłam, że Ala odwarzy się mu powiedzieć takie rzeczy.

Mysza …i co …odwaRZyła się …takie rzeczy ???

LOŁ24 …ŁOŁ , ŁOŁ ….

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-01 21:16

Pan PK znowu „ uraczył „ nas „ zawstydzającym „ / nas czy jego ?/:
PK.: po uchwaleniu nowego lepszego porządku demokratyzującego media o 20.00 w głównym dzienniku najbardziej oglądalnej niemieckiej TV (ARD - Das Erste) ten temat był jako pierwszy. Jego ton jednak nie przysparzał ani rządowi "dobrej zmiany" ani Polsce dobrej sławy.

Ale , jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o ….demokrację ???
I dlatego zmiana ma być taka , żeby się nic nie zmieniło ???

http://wpolityce.pl/polityka/276556-znamy-ekonomiczne-powody-powyborczej-paniki-w-berlinie-wedlug-global-financial-integrity-za-granice-wycieka-az-5-procent-polskiego-pkb-a-najwiecej-kradna-niemieckie-koncerny

A może Niemcy by się wzięli do walki o demokrację u siebie ?

http://wpolityce.pl/swiat/276259-prawie-polowa-niemcow-uwaza-ze-w-ich-kraju-nie-mozna-swobodnie-wypowiadac-sie-na-tematy-polityczne-i-kto-tu-ma-problem-z-demokracja

Paweł Kucharski @ 77.254.185.*

wysłany: 2016-01-02 10:23

Polecam szczyt demagogii, mataczenia i ogłupiania publiczności autorstwa wybitnego kaczolizo****, europosła (przeszło 40.000 zł miesięcznie, zapewniona emerytura po jednej kadencji 20.000 zł miesięcznie, żadnej odpowiedzialności) Wojciechowskiego. Widać, że pieniądze wyłączają i myślenie i samoocenę:
http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2016/01/01/jesli-prezes-rzeplinski-12-stycznia-przemoca-nie-dopusci-nowych-sedziow-bedzie-to-goracy-uczynek-przestepstwa-z-art-224-kk/

Więc tak dla wyjaśnienia, to:
1. Wojciechowski mówiący cokolwiek o przestrzeganiu Konstytucji - chyba żałosny żart. Polecam sprawdzić najpierw zgodność z konstytucją działalności Sejmu i Prezydenta nowej kadencji. Konstytucja, boweim, ma to do siebie, że obowiązuje wszystkich (a zwłaszcza Prezydenta), a nie tylko wybranych wrogów.
2. Przypominam panu prawnikowi, że na posiedzenia TK sędziowie i "niby" sędziowie nie walą ławą, tylko prezes wyznacza skład orzekający.
3. Jeśli ktoś, z rozkazu Kaczyńskiego będzie chciał zasiąść za stołem prezydialnym i orzekać, to sam się narazi na śmieszność i popełnienie bezprawia.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-02 10:43

Odezwał się " wybitny " " prawnik " ,czyli Pan PK !!!
Już mu swojego bloga nie wystarczy do " komentowania " ???
A może chce Pan , Panie PK , założyć bloga " na spółę " z ...Widzem ?:))))))))))))))))))))))))))))))))))
PS.
Mark Twain

Lepiej jest się nie odzywać wcale i wydać się głupim , niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-02 10:54

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do „ obiektywizmu „ i „ fachowości prawniczej i wszelakiej innej „ Pana PK , to zacytuję opinię KONSTYTUCJONALISTKI PANI PROFESOR GRABOWSKIEJ , która jednakowoż nie zna się na prawie tak dobrze , jak „ prawnik – chałupnik „ Pan PK :
Na gruncie prawnym ten spór jest nie do rozstrzygnięcia, bo będziemy się rozbijać o interpretację poszczególnych przepisów
— stwierdziła prof. Genowefa Grabowska, konstytucjonalistka, związana z ruchem lewicowym w Polsce.
Jak mówiła w rozmowie z tvn24, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni zastosować się do przyjętej przez Sejm nowej ustawy o TK.
Wyraźnie skrytykowała przy tym prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który chce kierować pracami Trybunału, który miałby pochylić się nad… uchwałami Sejmu.
Mam pytanie do pana prezesa Rzeplińskiego: na jakiej podstawie, skąd czerpie kompetencje do oceny, którzy sędziowie są wybrani prawidłowo? Wśród kompetencji prezesa TK takich nie ma! Co Trybunał chce orzekać? Rozpatrywać uchwały Sejmu, a wśród kompetencji Trybunału mamy prawo do rozpatrywania indywidualnych uchwał Trybunału, a nie uchwał, które mają generalne skutki. To jest wszystko na granicy prawa! To jest kwestia, jak interpretujemy prawo. TK od dawna miał skłonność do rozszerzania swoich kompetencji, do rozpychania się w tej sferze…. To są zbyt daleko idące uprawnienia
— oceniła Grabowska.
http://wpolityce.pl/polityka/276499-nawet-prof-grabowska-punktuje-rzeplinskiego-jego-dzialania-sa-na-granicy-prawa-tk-od-dawna-mial-sklonnosc-do-rozszerzania-swoich-kompetencji-do-rozpychania-sie-w-tej-sferze

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-02 11:25

Szanowny Gospodarzu tego bloga !
Chciałem Pana przeprosić za „twórczość „ Pana PK na Pana blogu !
Prawdopodobnie tak się rozpędził , ze nie tylko cenzuruje Widza na swoim blogu , ale nawet ….siebie i... dlatego musi pisać u ….Pana !:)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-02 15:39

U Pana PK :
napiszcie @ 83.7.235.* wysłany: 2016-01-02 10:56
jeżeli ktoś oglądał ,czy Adolf w ciągu paru tygodni załatwił sprawę i wcielał w życie -swoje plany, zawarte w swojej książce/?
Od nienawiści do... miłości Cz.18 - LOL24
lol24.com › Opowiadania › Miłosne
10.07.2015 - Widzę nić porozumienia Tylko nie zrozumiałam o co chodziło Wice. 1 100% 1 • Zgłoś • odpowiedz 1 odpowiedź. mysza. ~mysza • ip:83.7.235

Piszemy .
Zapytaj Wiki , może zrozumiesz .
Kiedy przejdziesz wreszcie do ….miłości ?

Miracle @ 188.33.155.*

wysłany: 2016-01-02 18:05

Odbiorę spamerowi Widzowi przywilej i napiszę setny komentarz :-)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016 dla gospodarza tego bloga !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-02 18:40

Tak się cieszę , ze to Ty , Miracle :)
Spamer z musu , nie wyboru !
Podziękowania za powyższą sytuację proszę " spamować " na blogu Pana PK !
" 101 " - "tyz pikna " liczba :)

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-04 13:57

DEBILE mają to do siebie , że atakują , " Lancami na sztorc " i " PO - omacku " !!!!
Dlatego u Pana PK , ktoś , kto myśli , ze inni msą głupsi niż on a to jest fizycznie „ unmoeglich „ :
Dlatego @ 83.26.45.* wysłany: 2016-01-04 12:22
pan Jaroslaw odnawia PRL ,bo nie został internowany.To tak z wdzięczności.Wyobrażacie pana Jroslawa w jednej celi z tym co zabił mu brata.?/
A …tymczasem ….
Co robił Tusk 13 grudnia 1981? Pił wódkę z kolegami ...
blogpress.pl › Blogi › Bernard's blog
13.12.2012 - Prawda jest szokująca, 13 grudnia Donald Tusk pił wódę z kolegami, bynajmniej nie był internowany czy aresztowany. Oddajmy głos samemu ...
Cenckiewicz: Tusk też nie był internowany, ale nikt o to nie ...
korwin-mikke.pl › Wiadomości › Ogólne
04.01.2013 - OPINIA: Niedawno media podchwyciły temat, że WCz. Jarosław Kaczyński podczas stanu wojennego uniknął internowania. Dlaczego nikt nie ...
Dlatego @ 83.26.45 - POmyśl , to nie boli ….

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-04 14:05

Jak by co - DEBILU o Nicku : Dlatego @ 83.26.45.* , sprawdź , jeśli POtrafisz DEBILU , że Putin też nie był internowany !!!
ZADOWOLONY jesteś DEBILU ?????

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-01-04 16:40

http://lol24.com/opowiadania/milosne/od-nienawisci-do-milosci-cz41-14495
~mysza • ip:83.26.45.* • 7 listopada 2015
Też bym się bała, że mnie zdradza
...
No to wszystko jasne …mysza ….nie bój się już więcej …zdradziałaś się …jesteś DEBILKĄ do POTĘGI n –tej !!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: