Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Kultura (około)polityczna

2016-03-12 14:30
O kulturze politycznej pisano już wiele. Zawsze jest o czym i o kim pisać, bo zawsze trafi się jakiś Lepper, Pawłowicz, Kempa. Jednych to stale razi, a innym przestało to już przeszkadzać, gdyż przywykli do niestandardowego uprawiania polityki. Mnie jednak w ostatnim czasie zaczęła wręcz przerażać kultura (około)polityczna. Wiem, że polityka potrafi budzić emocje, ale czy zmusza nas komentujących do przekraczania barier dobrego smaku?

Zdaję sobie sprawę, że i ja niejednokrotnie przekraczam pewne bariery kulturalne w swoich opisach politycznej rzeczywistości. Co innego jest jednak szykanowanie postaw degeneratów politycznych, politycznych nierobów, przestępców i kelnerów politycznego nepotyzmu oraz kolesiostwa, a co innego jest ludzkie złorzeczenie naszym politycznym przeciwnikom. Inny jest wydźwięk piętnowania anormalnych politycznych postaw, a co innego jest życzenie śmierci politycznym przeciwnikom.

Oczywiście czasami w mediach trzeba użyć ostrzejszego języka by zostać zauważonym, bo jak powiedział kiedyś Janusz Palikot, trzeba czasami być chamem, by znaleźć posłuch w zobojętniałym politycznie tłumie. Mnie jednak zaczęło niepokoić inne zjawisko. Komentarze polityczne, które wykraczają poza typowy internetowy hejt. Uwagi, które nie powinny mieć miejsca, nawet w komentowaniu otaczającej nas politycznej rzeczywistości.

Ostatnie wydarzenie (około)polityczne i komentarze po nim, które pojawiły się głównie w sieci, zaczęły razić nawet mnie, przyzwyczajonego do typowego ataku politycznego. Sprawa o której mówię oczywiście dotyczy wypadku samochodowego Prezydenta Andrzeja Dudy na trasie w pobliskich nam terenach. Większość komentujących to wydarzenie zdecydowanie przekroczyło granicę dobrego smaku. Pomijam już publicystów i dziennikarzy, takich jak na przykład Tomasz Lis, który postawił sobie za cel, podobnie jak Gazeta Wyborcza, zwalczać wszystko co pisowskie, bez względu na koszta. Przerażające bardziej były komentarze zwykłych szarych ludzi, czyli zwykłych komentatorów udzielających się na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Jako, że jestem obecny w tego typu mediach społecznościowych, to byłem chcąc, nie chcąc świadkiem wylewu komentarzy złorzeczących uczestnikowi "zdarzenia oponowego". Wielu moich znajomych, których nawet nie podejrzewałbym o ostrzejszą retorykę, dopuszczało się we własnych komentarzach takich stwierdzeń jak: "ach szkoda, że go jednak szlag nie trafił" lub "jak niewiele brakowało do naszej wspólnej radości".

Ok, rozumiem, że można kogoś politycznie lubić lub nie. Znam wielu dupków funkcjonujących w polityce, których koniecznie trzeba wyeliminować z życia politycznego. Ok, powtórzę: z życia politycznego, a nie od razu z życia (jako takiego - biologicznego). To co robiło ostatnio wielu internetowych komentatorów, to typowe życzenie śmierci. Znam różne metody walki politycznej, ale życzenie politycznym przeciwnikom śmierci, to już nawet nie lekka, ale spora przesada.

Fakt, faktem wielu naszym rządzącym można byłoby zafundować gilotynę/szubienicę/krzesło elektryczne (ulubione podkreślić). Zdarzają się przecież i w polityce odpowiedzialni za zdradę stanu, ludobójstwa, a nawet zbrodnie przeciwko ludzkości (choć ta kodeksowa zbrodnia potrafi być wielokrotnie wypaczana i dopasowywana do politycznych potrzeb). Co innego jest jednak konsekwencja politycznych zbrodniczych decyzji. Tam gdzie zbrodnia musi być kara. W żaden sposób nie jest to równoznaczne z życzeniem śmierci politykom biorącym udział w zdarzeniach losowych (kataklizmy, zamachy, wypadki komunikacyjne). Czy duża część z nas, rzeczywiście przestała zauważać różnicę?

Niektórzy powiedzą, że konsekwencją takiego stanu rzeczy w komentowaniu politycznej rzeczywistości jest zaostrzenie języka wewnątrz debaty politycznej. Jak już do tego doszło w debacie politycznej, która często sięga rynsztoka, to jest to proces nieodwracalny. Myślę, że to jednak zła psychologiczna teza, bo zawsze jest czas na refleksje i opamiętanie. Zawsze jest czas na kulturę i "normalność" także w naszych rodzinnych i przyjacielskich rozmowach o politykach i polityce. Myślę, że wystarczy jedynie zachować zdrowy dystans, a kultura (około)polityczna ponownie nabierze przyjaznych barw. Pytanie tylko, czy tego właśnie wspólnie wszyscy chcemy i rzeczywiście potrzebujemy (?)

Komentarze

anonimous @ 37.47.128.*

wysłany: 2016-03-12 21:49

To efekt "dobrej zmiany" i antagonizowania Polaków przez PiS i jej Prezesa.... To PiS i jej Prezydent używa języka nienawiści rodem z lat 60tych PRL ! Marcem 68 śmierdzi....

[Sylar: No tak, ale podziały polityczne wśród Polaków zawsze były i będą. Tak było i w czasach jednej słusznej partii politycznej, partyjnego rozdrobnienia, rządów SLD UP, itd., ale nie przypominam sobie by ludzie masowo w swoich wypowiedziach zapominali o zachowaniu zdrowego dystansu, szczególnie w sprawach niebezpośrednio związanych z polityką, a jedynie z ludźmi z tą polityką powiązanymi. Teraz jakby to się zmieniać zaczęło na gorsze.]

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-13 07:44

Do :anonimous @ 37.47.128.*
I najgorsze jest to , że ten „ PiS „ , to ciągle przekracza Rubikonia i nawet święta Sześciu Kruli / Króli ? / nie uszanuje żeby nie szczuć i nie dzielić .
I wyprowadza ludzi na ulice za ciężkie pieniądze i straszy demokratycznie „ Majdanem „ !
I lata , na razie po Europie , bo nie po wszystkich 130 krajach świata i szuka „ bratniej pomocy „ w „ dławieniu demonstracji „
Na razie jeszcze nie strzela do demonstrantów gumowymi kulami , bo nawet tych po poprzednich rządach nie ma , podobnie jak …obrazów …i paru innych rzeczy.
A najbardziej zasłużeni w tym dzieleniu to są ci straszni PiSowcy , Niesiołowski , Palikot , Kutz , Gross, Stuhr , Wajda i …itd
Ja też się tak jak Pan boję .
Może mnie Pan " przytuli " ? :)

[Sylar: retoryka od wielu lat się nie zmienia, ale częściej są zauważane skrajności i to jest niepokojące bez względu z której strony sceny politycznej pochodzą.]

soclib @ 5.172.232.*

wysłany: 2016-03-13 08:35

O "Widz" wrócił z Torunia z nowymi wytycznymi.

gdkjfghdfshgju @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 09:02

Do niedawna byliśmy przykładem, wzorcem, "opoką" - wysokich standardów demokracji, sukcesów gospodarczych. Praworządność budziła najwyższe uznanie naszych "zachodnich partnerów". Byliśmy chwaleni, nawet w czerwcu, kiedy Kropiwnicki wraz z promotorem swej pracy doktorskiej Rzeplińskim na rympał gotowali nam obecny pasztet, nawet wtedy gdy policja strzalała do górników i gdy ABW rekwirowała laptop Latkowskiego i podsłuchiwała dziennikarzy. Wtedy byliśmy prymusem, Zachód - który sam też jak wiadomo od 1000 lat jest wzorcem demokracji - nas chwalił. Bo wiadomo, że to co mówi Zachód to najlepszy probierz demokracji. Wiadomo, że my Polacy, dopiero musimy się uczyć od nich, to są nasi światli przewodnicy, nasi nauczyciele, guru - mamy ich naśladować, podziwiać, kopiować, kserować, oddawać im hołdy, cieszyć się, gdy rzucą nam jakiś ochłap z pańskiego stołu, bo sami przecież jesteśmy zbyt głupi, beznadziejni, mamy paskudną historię (antysemityzm, polskie obozy itp.) w przeciwieństwie do Zachodu, który zawsze stanowił wzorzec z Sevres demokracji, nawet wtedy gdy w Belgiii organizowano zoo dla ludzi - wtedy też było to światłe, zgodne z nauką i zupełnie nie ma żadnego powodu do wstydu.

Komisja Wenecka - o, ta to już w ogóle jest wyrocznią delficką, oczywiście fachową, obiektywną, rzetelną, która rozpoznała sprawę polskiego Trybunału i wydała werdykt, który oczywiście musi być wiążący, bo jakżeby inaczej. Ciekawe co ta Komisja Wenecka mówiła w sprawie tego, co wyczyniał znany włoski demokrata Berlusconi, kumpel Putina. Te wszystkie instytucje europejskie same wielokrotnie łamały prawo, Angela Merkel łamie prawo europejskie pozwalając na dziką migrację, przed chwilą nazywali Orbana faszystą, gdy chciał postawić płot, teraz nagle sami chcą go stawiać - i ta banda poplątańców ma nas pouczać, co my mamy robić we własnym kraju, co ma robić wybrany przez nas rząd? Fora z polskiego dwora.

PiS=PRLbis @ 78.10.255.*

wysłany: 2016-03-13 10:04

"wybrany przez nas rząd"- to ilu was jest, po 100-u dniach rządzenia? Koń by się uśmiał.
Panie Konradzie, jeżeli się wcześniej łamano zasadyę że o zmarłych dobrze albo wcale i nie piętnowano tego bo to "ichni" zmarły, to chyba nie dziwne, że hejterstwo z obu stron ma się tak dobrze.

[Sylar: szczerze, to ja tej zasady wcześniejszej też nie rozumiałem. Moja babcia zawsze mawiała, że o zmarłych źle się nie mówi. Tylko niby dlaczego nie, skoro wiemy, że przykładowo nasz sąsiad za życia był jednym wielkim skur... Ja bym jednak rozróżnił jedno z drugim, bo charakterystyka postaci (nawet najbardziej negatywna) nie pokrywa się z życzeniem śmierci, choćby nie wiadomo jak na to popatrzeć.]

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-13 11:20

O !!! witaj soclib @ 5.172.232.* !
Owszem , wytyczne są takie , żebym nie tracił czasu i energii na takie beznadziejne przypadki , którym nawet święty od nich nie POmoże .
A Ty , szanowny , „ broniłeś „ TK , razem z „ futrzanymi moherami na manifie KOD-u„ czy też byłeś na obradach współczesnego „ Kominternu „ ? :)
W Brukselce czy w Wenecji ?
Jakieś wytyczne ???

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 12:42

Szanowny Sąsiedzie, tak mi się z tym wpisem skojarzyła ostatnie bezczelne kłamstwo gwiazdy "dobrej zmiany", pani Pawłowicz. Otóż co owe złote prawnicze usta raczyły wypowiedzieć w mieście Poznaniu:" My mamy zmienić ustawę, a Polacy konstytucję, żeby zagwarantować Trybunałowi Konstytucyjnemu efektywność działania. A kto was prosił o to? Komisja Wenecka nie ma prawa do formułowania jakichkolwiek politycznych nakazów, sugestii. Żadnych."

Więc są tu same kłamstwa. Otóż o opinię KW poprosił min. Waszczykowski i ją otrzymał.
KW nie formułuje żadnych "politycznych nakazów" tylko opinie.
Sprzeczne z konstytucją ustawy należy wycofać i nie należy zmieniać ustawami ustroju RP, tym bardziej takimi, które są sprzeczne z konstytucją.

Czy owa osoba kpi, czy uważa, że ciemny lud wszystko kupi?

Czy to są standardy odpowiadające poziomowi posłanki na Sejm, dr.hab. prawa, wykładowcy na wyższej uczelni. Jeśli taka osoba zostaje wybrana na reprezentanta Narodu, to świadczy to jedynie o tymże Narodzie, lub tej jego części, która na nią głosowała.

jhhgyghyg @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 13:00

PK to nie jest czasem ten znawca administracji samorządowo-terytorialnej, który ostatnio użył określenia "Gmina Jelenia Góra"?

niby dlaczego @ 83.30.158.*

wysłany: 2016-03-13 13:08

Bezsilnoścć ,głupota ,brak argumentów ,opłaty hejtowe,i wiele innych czynników kształtuje chamstwo w państwie ,gdy kabareciarze potrafili wykiwać cenzurę i powiedzieć to ,na co czekali ludzie.Mamy nie 4 a 5 rodzajów władzy.Piąta to internet.Zrozumial to prezes i nakazał stworzyć prawo ,które spacyfikuje hejty.I to jest początek istnienia prezia w przestrzeni publiczne.Bo hejty wyjdą na ulicę i pogonią szeryfów szukających winnych napisania; ****; w szkolnym kiblu.

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 13:20

No i proszę, Minotaur nadal aktywny, tylko boi się przyznać nawet do swojego nicka, tylko mądrości podpisuje jakimiś durnymi literkami.
Ale drogi Minotaurze, bez względu na ilość użytych literek i tak z każdego wpisu Pańskie chrześcijańskie gołębie, brak agresji serce i mądrość nauczyciela się wydatnie przebijają.

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 13:22

Oj troszkę mi się pomieszało tak mnie ucieszył powrót Minotaura. Powinno być oczywiście "gołębie serce i brak agresji".

oiwhfushgoihdfih @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 13:28

Uwaga, przyznaję się bez bicia: użytkownik podpisujący się głupimi ciągami literek to ja, Minotaur :) Pozdrawiam! J****ć PiS!!! Chwała Kucharskiemu.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-13 14:24

Tajemniczy uczestnik dyskusji PK @ 78.10.242.* / może mało liter , może mniej niż np. jhhgyghyg @ 89.79.9.*, może to Pan Paweł Kucharski a może równie tajemnicza „ zena „ popierająca Pana PK na jego blogu i o „ mająca jego IP ,” raczył „ w tonie kategorycznym stwierdzić , że pani Pawłowicz kłamie , bo , cytuję :
„Sprzeczne z konstytucją ustawy należy wycofać i nie należy zmieniać ustawami ustroju RP, tym bardziej takimi, które są sprzeczne z konstytucją.”
A kto to orzekł , ignorując punkt 197 tejże Konstytucji i wybierając sobie dla siebie dogodne ?
Skoro jednak ten tajemniczy dyskutant / PK / est takim skrajnym legalistą , to zakładam , że jeśli nic nie zmieniać / zgodnie z sugestiami PK i innych , nic w TK nie zmieniać / to po 10 – ciu latach rządów PiS , gdy wszyscy sędziowie TK , będą z „ nadania „ PiS i PiS uchwali w Sejmie np. dożywotne i rodzinne mandaty poselskie dla członków PiS i dziedziczne ich zstępnych :) oraz takową samą sytuację w przypadku sędziów TK :) , to Pan PK temu przyklaśnie / ??? / .
Zlikwiduje się wybory i państwo będzie tańsze a zresztą wybory i tak będą niepotrzebne , bo partie opozycyjne , oczywiście zgodnie z „ prawem „ potwierdzonym przez „ prof. Rzeplińskiego „ / i jego ziomali /, będą zdelegalizowane , zgodnie z prawem .
Czy poprze Pan , Panie PK taki TK i jego OSTATECZNE i NIEPODLEGAJĄCE DYSKUSJI „ WYROKI „ ?
A choćby „ miękki „ wariant , jeżeli całkowicie PiS-owski TK , zapowie , ewentualnym zwycięzcom wyborów , ze niezależnie co zrobicie , to i tak będzie to niekonstytucyjne , bo my się odwołamy bezpośrednio do Konstytucji , albo na ten przykład , do przepowiedni Nostradamusa albo ustaw norymberskich .
Jak Pan to „ widzi „ Panie zena PK ?
Do: niby dlaczego @ 83.30.158.*
Wyjdż może z tego swojego medialno – mentalnego „ kibla „
Wszyscy zaprzeczają , że coś takiego miało miejsce !
Natomiast około 30 wyroków dla kibiców skandujących „ Donald ….., twój rząd obalą kibole „ to fakt , i to - SĄDOWY !
Podobnie , jak zatrzymanie i sprawa w prokuraturze przeciwko „ zamachowcowi „ , który się na byłego prezydenta „ zamachnął „ krzesłem !!!
Krzesło to straszna broń , jakiś Pershing albo SS -20 !

Buniek @ 176.111.135.*

wysłany: 2016-03-13 14:25

Limuzyna pana prezydenta złapała kapcia. Nie sądzę, aby w naszych stronach to kogoś zdziwiło. Po prostu zdarza się, bo drogi faktycznie fatalne. Jak jeżdżono po nich cztero tonową limuzyną, to można sobie na filmiku z Osieka podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej (teren zabudowany, a tam było ponoć 140 km/h - film internauty) zobaczyć. Dla opon limuzyn, i to nawet najlepszych, nasze lokalne dziury w drogach, to jak brzozy dla skrzydeł odrzutowców.
Komentarze i hejt. No cóż pan Prezydent jest od tego by sporów nie było, a przynajmniej były wygaszane. Skoro spory narastają to oznacza, że pan prezydent nie spełnia swojej funkcji i ludzie w taki, zaproponowany przecież przez partię rządzącą sposób to wyrażają. Mam nadzieję, że robią to sami z siebie, a nie za pieniądze partyjne czyli z moich podatków i że takie słowa jako nieskuteczne w walce politycznej powoli znikną z Internetu. Przytoczone tu słowa ****, cham, degenerat zastąpi racjonalna rozmowa o problemach. W tym przypadku powinniśmy pisać o jakości naszych lokalnych dróg i dostosowaniu prędkości jazdy do warunków.
Co do pewnych metod. Obecnie rządzący by zdobyć i utrzymać władzę szeroko stosowali i stosują metody hejtu internetowego i wiecowego , uliczne palenie kukieł, zniczy, rac. Ci jeszcze bardziej prawicowi idąc taką sama drogą wyrywają kostki brukowe i obrzucają nimi policję i dziennikarzy w nadziei na efekt wyboczy. Jeżeli takie działania będą akceptowane w aktach wyborczych to będzie gorzej ale jeżeli wyborcy docenią inne metody i pokojowe demonstrowanie swoich poglądów, rzeczowe argumenty i postawy oparte na wartościach humanistycznych będą promowane uzyskiwaniem poparcia w wyborach to sytuacja w Polsce się poprawi. Wczoraj było ponad 50 tysięcy ludzi przed pałacem i kukły ani też zniczy czy rac nikt nie palił. Jest nadzieja.

gkjdgfjhghjidh @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 14:43

Generalnie z PiS-em jest jak demokracją według Churchilla - słabe to, ale nie ma nic lepszego. A tak dokładniej, nie ma nic naszego, polskiego. No, może jest jeszcze KORWiN, Ruch Narodowy, ale te ugrupowania nie prezentują zbyt wysokiego poziomu organizacji i zaplecza intelektualnego. Reszta ugrupowań, tzn. PO, .N, PSL i SLD to ugrupowania ewidentnie szkodzące Polsce, przez całe lata żerujące na chorym systemie III RP, będące wylęgarnią patologii i zakałą tej ziemi. Inaczej tego tałatajstwa określić się nie da. Są to po prostu zdegenerowane pseudoelity kompradorskie, których sprzedajną mentalność opisał już Mickiewicz w III części Dziadów ("Salon warszawski"). Oni na pewno nie reprezentują nas, zwykłych Polaków, tylko siebie, własne i niestety obce interesy.

Z PiS-em jest na szczęście trochę inaczej, dlatego oddałem na nich jeden spośród dwóch głosów, bo trzeba było dać im szansę. Nie dlatego, żeby zaraz zapanowała powszechna szczęśliwość, ale dlatego, żeby nastąpił powrót do normalności, czyli do sytuacji, w której w Polsce rządzą Polacy, a nie jakieś zagraniczne ośrodki i ich nadwiślańscy pomagierzy. Parafrazując słynną wypowiedź posła Girzyńskiego, PiS pewnie popełnia błędy i robi różne głupoty, ale jest to nasz, polski PiS. Trzeba im patrzeć na ręcę, trzeba ich ganić, ale alternatywą jest powrót do ciemnych czasów III RP, czyli do średniowiecza (mam na myśli ustrój feudalny).

Mogę ewentualnie zgodzić się, że PiS narusza Konstytucję, reguły praworządności, demokracji i tak dalej. Ale protestować będzie można dopiero wtedy, gdy będzie to złamanie rażące, gdy szkodliwość społeczna będzie wielka. O wiele gorzej pod tym względem działo się za poprzedniej władzy, czego przykłady podawałem. Sądzę, że PiS porusza się w granicach dopuszczalnej interpretacji prawa, choć nie wykluczam, że na którymś z etapów zostało ono złamane. Jednak trzeba na to spojrzeć nieco szerzej, z perspektywy metapolitycznej, odnoszącej się do obecnej sytuacji historycznej i geopolitycznej, w której jesteśmy. Mówienie o tym, że "PiS łamie prawo" może mieć takie samo znaczenie jak zdanie: "Żołnierze Wyklęci zabijali ludzi". No owszem, zabijali ludzi, ale nie zabijali zwykłych, niewinnych ludzi, tylko ubeków, czyli prowadzi wojnę obronną. W pewnym sensie ta sama wojna jeszcze trwa i trzeba w niej używać środków adekwatnych do warunków i do przeciwnika. Wtedy trzeba było się bić o Polskę z bronią w ręku, teraz można to robić za pomocą kruczków prawnych i lawirowania. Ja PiS-owi w tym kibicuję. Bez kitu.

hola @ 83.30.158.*

wysłany: 2016-03-13 14:57

Zaliczani dziś do wyklętych ,mordowali Białorusinów,.Byli faszystami.Te obrony prezia to przyzwolenie aby psychopata wymiksował na z UE.Kto tego nie kuma to kiep.

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 15:29

Pragnę coś przytoczyć w sprawie wsłuchiwania się w "głos Narodu" przez Naczelnika i jego podwładnych (podkreślam, że jest to za Wprost, czyli organem dość bliskim Naczelnikowi):
http://www.wprost.pl/ar/533687/Sondaz-IBRiS-dla-WP-Jak-reagujemy-na-opinie-Komisji-Weneckiej/

fdjghdfjh @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 15:33

Ciekawe, na jakiej podstawie opinia jakiegoś zagranicznego gremium ma być wiążąca, skoro nawet prośba o nią wynikała jedynie z dobrej woli ministra, a nie z procedury postępowania w tego typu przypadkach.

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 17:18

Szanowny Wnikliwy Analityku fdjg..itp, czyli Minotaurze.
Z tą "dobrą wolą" min. Waszczykowskiego, to mnie Pan tęgo ubawił.
Po drugie: opinia nie jest wiążąca, ale jeśli ktoś, nawet tylko w odruchu "dobrej woli" zapytuje jakieś poważne gremium o opinię, to - jak domniemuję - nie by ją wyśmiać, tylko nie jest pewien czy wszystko ok. i dlatego radzi się innych fachowców. (Innego sensu takiego zapytania nie ma.)
Dalej, Polska jest członkiem UE i otrzymuje z tej racji rozmaite bonusy, ale o czym rząd "dobrej zmiany" zapomniał, wszystko w życiu jest na zasadzie dać i brać. Tak więc jak się całymi garściami bierze, to się też winno dawać, a nie demonstracyjnie zabiera unijną flagę zza pleców pani Premier i wypina się na zdanie fachowych konstytucjonalistów europejskich, których o nią uprzednio się w imieniu rządu RP poprosiło.
Dla mnie śmierdzi to paranoiczną butą!
Naczelnik sądził, że i tam "większość sejmowa" ma swoje macki i przestraszy KW!

fsuihfdhs @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 17:34

Ej, Kucharski, JAK TO? Ty jesteś jakimś nacjonalistą. Mówisz, że Unia nie daje nic za darmo? Przecież to przez wszystkie lata powtarzał PiS i narodowcy. To oni ciągle mówią, że Unia nie daje kasy za darmo i w jakiś sposób prędzej czy później trzeba się będzie jej odpłacić. Ty, weź się zapisz do narodowców albo się opamiętaj. Wszystkie autorytety mówią bowiem zgodnie z prawdą co innego. Na przykład autorytet Lech Wałęsa mówi, że środki unijne, którymi możemy dysponować, to taki nasz spóźniony plan Marshalla, a więc jest to kasa jako wynagrodzenie za coś, co nam odebrano, a nie za coś, co będziemy musieli dać w przyszłości.

Co to się dzieje z tymi ludźmi. Ostatnio prof. Czapiński twierdził, że mamy gospodarkę półkolonialną, że Polacy harują dla zagranicznych korporacji, i że jest to złe, potem Waldemar Kuczyński dał się zwieść esbeckim papierom sfabrykowanym przeciwko Wałęsie, a teraz Kucharski i jego eurosceptyczne wynurzenia? Gazeto Wyborcza, widzisz i nie grzmisz? Ratuj!

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 18:02

Szanowny Minotaurze, miałem jednak lepsze mniemanie o Pańskiej inteligencji, bo nauczanie młodzieży do czegoś zobowiązuje, ale jednak okazuje się, że to tylko były złudzenia.

fjhsdfjhgffjh @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 18:07

Rany, Kucharski, jaki ty jesteś zabawny. Ubzdurałeś sobie kiedyś, że jestem jakimś "doświadczonym pedagogiem", chociaż z "nauczaniem młodzieży" nie miałem nigdy nic wspólnego, a niedawno ci pisałem, czym się zajmuję. Ale ja nigdy nie miałem złudzeń co do twojej inteligencji, dlatego właśnie - czego oczywiście nie zdołałeś zauważyć - posługuję się ironią, bo rozmowa z tobą na serio mija się z celem.

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-13 18:20

To z racji na Pański belferski ton.
Jest taka anegdota o stosunku obecnego rządu polskiego do UE.
Traktuje ona o facecie zaproszonym na wytworną kolację w znamienitym towarzystwie. Facet przybył, jedząc ciągle narzekał, że porcje za skromne, a na koniec beknął, pierdnął, bez słowa wstał od stołu, wziął z szatni najlepszy paltot i kapelusz i poszedł do kumpli poskarżyć się na złe traktowanie.
To taka wysoka kultura PiS?

uhsifhusdhfuh @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 18:23

To jest anegdota, która więcej mówi o stanie twojego umysłu niż o relacjach, między polskim rządem a UE :D :D

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-13 19:56

do : PK @ 78.10.242.*
Ależ " świetna " anegdota " ," finezyjna " , typowa dla ...raczej nie humoru angielskiego ...
" Lotna" , jak ....siiarkowodór i ...podobnie czuć !

hjfuishuihuihuigh @ 89.79.9.*

wysłany: 2016-03-13 22:51

A tam, Panie Widz, pan jesteś pisowiec, pan nie rozumiesz wyrafinowanego humoru arystokracji. Wie, Pan, talerzyki, sztućce, serwety, trunki, toasty, anegdoty w "znamienitym" towarzystwie brukselskich demokratów (ciekawe, może takich jak pedofil Cohn-Bendit? albo gwałciciel Strauss-Kahn, chamuś Berlusconi, pajac Juncker albo przygłup Schulz?) to nie Pański świat. Pan ze stodoły z widłami wylazłeś i już pędzisz do komentowania polityki. Pan jesteś jak Czepiec z Wesela, a pan Kucharski to wiadomo - Dziennikarz.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 07:44

Eeeee , ejże , przecież wiadomo , że Dziennikarz nie miał rogu !!!

soclib @ 37.152.18.*

wysłany: 2016-03-14 08:31

Przepychanki ,obwinianie sie wzajemne ,tylko zapominacie o głownym rozgrywającym. Jest to KrK ,a dokładniej szaman z Torunia i biznesmen z Krakowa.
A pisiacy muszą placić za poparcie w wyborach .
Nawet konferencja ministra ochrony srodowiska miała obstawę
kapelanów.
2251 jak tak dobrze jesteś zorientowany to może przypomnisz afery seksualne w śród księży.

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-14 08:32

Widz @ 78.88.143.* - narodowy socjalizm jest szkodliwy zawsze, także w wydaniu PiS, a dyskusja o PiS na blogu zwolennika partii "Zmiana" jakże sugestywnie subtelna :P tez dobra "Zmiana" ?

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-14 09:31

Szanowny hjfui...
Wszyscy przez Pana wymienieni politycy - no może poza Berlosconim - są nieosiągalnymi dla żadnego polityka PiS wyżynami kultury i mądrości politycznej oraz kultury prywatnej. Są - w przeciwieństwie - specjalistami.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 12:47

anonimous @ 78.8.35.*
Uprzejmie donoszę , ze ja nie dyskutuję , ja tylko PROSTUJĘ I RIPOSTUJĘ !
Bo nie można dyskutować gdy w dyskusji nie ma PARTNERA !
Ktoś , kto kategorycznie „wrzuca „ takie „ przemyślenie „ / zresztą niekoniecznie tylko swoje !/ :
„ … To efekt "dobrej zmiany" i antagonizowania Polaków przez PiS i jej Prezesa.... To PiS i jej Prezydent używa języka nienawiści rodem z lat 60tych PRL ! Marcem 68 śmierdzi....”
, to nie jest partner , tylko … propagandowy hejter .
Ja nigdy nie stwierdziłem , że w PiS –ie to same „ lelije „ , bo to nieprawda , bo to jest …polityka .
Ja tylko protestuję przeciwko takiemu „ postrzeganiu „świata i …staram się przywrócić pamięć inną niż ta „ gazetowo – wybiórcza „ !
Co do stwierdzenia :
„ … narodowy socjalizm jest szkodliwy zawsze, „ , to pełna zgoda !
Ale …patologiczne lewactwo / np. . to nie imigranci gwałcili , tylko MĘŻCZYŻNI / - też „ zdrowy „ nie jest !!!
A w dodatku skąd pomysł , że PiS , to „ narodowy socjalizm „ ???????????????
A ten angielski , reprezentowany przez „ Dejwida Kameruna „ , jak mawia taki jeden „ nowoczesny „ , to też „ narodowy socjalizm „ , czy gra w celu realizacji interesów Wielkiej Brytanii ???

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-14 14:31

Widz @ 78.88.143.* - złość piękności szkodzi :P

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 16:19

Ponieważ Pan PK , dosyć „ Wybiórczo „ publikuje , toteż pozwolę sobie tutaj .
Tekst wysłany dzisiaj około godz. 12,30 i oczywiście nie dopuszczony u Pana PK :
Z góry zaznaczam , ze to nie polemika czy dyskusja , tylko riposta …
Strasznie trudno wam o jakieś poważne argumenty , dlatego czepiacie się Zelników , żeby tylko podtrzymywać opór przeciwko PiS-owi .
To jest naprawdę ż- e- n –u- j- ą –c – e !
Po drugie , to Pan , podejrzewam , starszy brat w wierze , tak obsesyjnie odwołujący się do katolicyzmu , nie zauważa / z uznaniem / , że się przyznał przeprosił za błędy młodości i konkretnego człowieka , na którego donosił !
W przeciwieństwie do waszego „ idola „ Bolesława !
PS . Pan też chyba „ nie ten tego „ z mózgiem z racji wieku , bo tak , jak poprzednio z „ katotalibami „ teraz „ eksploatuje Pan niemiłosiernie „ naczelnika „ .
Ponieważ obawiam się , ze Pana wiedza historyczna jest zbliżona do tejże wiedzy w wykonaniu innego Pana idola , czyli pana Petru , to chciałbym powiedzieć , że był w naszej historii inny naczelnik , którego zasługi w odzyskaniu przez Polskę niepodległości i jej obronie w 1920 , trudno zakwestionować , nawet lewakom !
A współczesny naczelnik i tak jest „ aksamitny „ , bo nie wytłumaczył wam , na czym polega polityka i co macie robić - tak jak ten poprzedni :
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić **** i złodziei, mości hrabio.
Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.
Ale …także :
Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.
Jeśli nie będziesz nic mówić, nie będą wymagali, żebyś to powtarzał.
Osobista prośba , niech Pan zwłaszcza zastanowi się osobiście nad ostatnią myślą !

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-14 18:12

tylko drogi Widz nie wyjaśnił do czego się odniósł w swoim wystąpieniu, które nie jest "polemiką tylko ripostą". Uczciwość wymaga (ale nie w systemie wartości Widza) przytoczenia tezy do której się odnosi. To jest takie typowo PiSowskie sprzedawanie swoich prawd jako jedynych prawdziwych.
Moralność, intelekt i poglądy Widza mają być wzorcem metra w Kotlinie JG.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 19:06

Ależ uprzejmie proszę , tak kulturalnie , nie napastliwie Pan PK „ komentuje „ :
Niech Pan sobie przeczyta wypowiedź J.Zelnika:
/ … / Nic w ogóle nie pamiętam – mówi Zelnik, pytany o początki współpracy.
/ PK / na koniec :
No cóż wiek robi swoje i mózg zawodzi, a postępująca starcza demencja rzuca w ramiona Naczelnika. Taki jest wasz prominentny elektorat, taki trochę bardziej lub mniej bla, bla.
Ale klasa !
Pierwsza klasa !!!
Może nawet gimnazjum ?
Chociaż myślę , ze wątpię !

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-14 20:33

Ale ciągle zapomniał Pan przytoczyć o czy to J. Zelnik zapomniał. Tak więc pomogę i zacytuję całość wynurzeń "PiSowskiej" zlamanej dziewicy umoczonej w alkoholu:
– Teraz okazało się, że jako dziewica nie mogłem przez życie przejść. (...) okazuje się, co wynika z dokumentów, że gdzieś tam, w głębokiej młodości, tuż po otrzymaniu dowodu osobistego zostałem wkręcony – tłumaczy dziennikarzowi "Do Rzeczy" Jerzy Zelnik. To "wkręcenie", o którym mówi aktor, to zwerbowanie go przez SB i zarejestrowanie jako tajnego współpracownika, któremu nadano znaczący pseudonim "Jaracz". – Nic w ogóle nie pamiętam – mówi Zelnik, pytany o początki współpracy.

– Ja tego młodego człowieka o nazwisku Zelnik traktuję z dużym dystansem. To był wówczas taki chłopak nieuporządkowany ideowo. Skoncentrowany na seksie i sporcie – tłumaczy Zelnik i dodaje, że w czasach swojej młodości polityką się nie interesował, a sam fakt podpisania współpracy z SB jest dziś dla niego szokującym odkryciem.

wydojony przez ostatnie lata @ 37.47.131.*

wysłany: 2016-03-14 20:57

Kita mi lata na wasze komentarze pozbawione sensu ,zdrowego rozsądku i spokoju do pracy. Za cietrzewie sobie róbta płoty by was bida nie dopadła z kosmopolitanczykowianeczki!!! Powodzenia w tym "domu prostytuty"Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dowodził. A czy ktoś wie jak się prowadzi asertywne negocjacje bez wódy i bez czarnej kawy o suchym gardle, parle, parle

Powinno być tak @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 21:00

Każdy ! Generał, pułkownik, etc , pobierający emeryturkę , po jego śmierci , wdowa co nigdy nie pracowała , powinna pobierać 50% uposażenia a nie 100%, wkońcu nigdy nie pracowała tylko ! (Donosiła)... :) podajcie dane tych przywilejów!!!

Rozkocować!! KOD @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 21:02

:)

Tak ostatnio,) @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 21:38

To nie mam czasu , przesiadywać na internecie, kupiłem se wędki za pare tyś , i jeżdzę na ryby , zarabiam wiecej niż prezydent miasta, szkoda mi tylko mieszkańców , porządek i ład powinien być w tym mieście , pozdrawiam mieszkańców !

Hmmm @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 21:40

A byłem biedny , dalej taki jestem , zwykły człowiek.

Temat Fajny @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 21:57

Tylko dlaczego ? Na sąsiednim , blogu ! Kawał chama , pisze?

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 22:13

Do : @ 92.40.249.*
A tak poza rybami to wszystko w porządku ?
Z IP też ?
A Ty co …postanowiłaś ?
Tylko napisz mniej chaotycznie , może być erotycznie !
Noworoczne postanowienie (nie)grzecznej mężatki. - LOL24
lol24.com › Opowiadania › Erotyczne
02.01.2014 - zakochana:-*. ~zakochana:-* • ip:92.40.249.* • 5 stycznia 2014. Rewelacyjnie piszesz, a to opowiadanie podobało mi się najbardziej....nawet ...

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-14 22:30

Do : PK @ 78.10.242.*
Czytać proszę , nawet jak Pan tego nie publikuje !
No to noch einmal , jeszcio adin raz , again itd.:
Tutaj wpis mój z godz. 19,19 :
… Strasznie trudno wam o jakieś poważne argumenty , dlatego czepiacie się Zelników , żeby tylko podtrzymywać opór przeciwko PiS-owi .
To jest naprawdę ż- e- n –u- j- ą –c – e !
Po drugie , to Pan , podejrzewam , starszy brat w wierze , tak obsesyjnie odwołujący się do katolicyzmu , nie zauważa / z uznaniem / , że się przyznał przeprosił za błędy młodości i konkretnego człowieka , na którego donosił !
W przeciwieństwie do waszego „ idola „ Bolesława !

Wow LOL @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 22:45

Nie wiem co ! Kto czyta , czy co ! Pisze , moją kobietę czy! Znajomych na , moim IP :) , dzieci tak mają, np, Panie , K ,sciagnoł Pan, wpis , pomagałem kobiecie, i jej dzieciom , dramat trwał , długo , wszystkie , instytucje , podlegały , POd , PO. Płacz, prośba ,o nastempne 1000zł zamieniły , się we wpis .OPRAWCY. Czas było skończyć , dramat!

Powiem tak! @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 23:04

W 4 literach , mam pieniądze , ludzie nie zasługują , na takie życie !!! Im jest potrzebny system!!!

Widz @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-03-14 23:13

78.88.143 wszystko , wporządku , tableki wziołem, moge, kibicować :)

PK @ 78.10.242.*

wysłany: 2016-03-14 23:58

Wie Pan, że Konstytucja RP zabrania rasizmu i antysemityzmu, a kodeks ma na to paragrafy? Teraz tylko ostrzegam, ale po raz ostatni.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-15 06:40

Do :PK @ 78.10.242.*

Cytaty z Pana PK i to tylko ostatnie :

„ Wie Pan, że Konstytucja RP zabrania rasizmu i antysemityzmu, a kodeks ma na to paragrafy? Teraz tylko ostrzegam, ale po raz ostatni. „
PK.: publikuję tylko z małymi poprawkami by pokazać zacietrzewienie i ślepotę kolejnej pani dr. Starsza Pani bredzi, obraża i jątrzy i ten stek bzdur, a na koniec jeszcze wzywa do pomocy Boga, chyba o nawrót rozumu.

To taka typowa katolicka miłość bliźniego.

Nie chcę i nie życzę sobie być obrażanym przez zdewociałe idiotki.
A to co jest ?
Też ostrzegałem i co ?

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-15 07:05

i jeszcze :
http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2016/01/01/beda-kuracje-przeczyszczajace/


to łatwo dzisiaj przykleić leninowską łatkę komuś kto „ antysemitą” nie jest, a wiadomo przynajmniej po wypowiedzi ks. profesora Waldemara Chrostowskiego, że antysemita- kiedyś- to człowiek , który nie lubił Żydów- dzisiaj „ antysemita” to człowiek, którego nie lubią… Żydzi.

soclib @ 5.172.236.*

wysłany: 2016-03-15 07:35

Nareszcie wiadomo co dolega Widzowi .Wczoraj /chyba na to samo zapadł/ Antoni Macierewicz wyjawił ze tu testują "broń magnetyczną " .
Teraz wiadomo że oprócz alkoholu szare komórki wypala TV Trwam i radyjko łojca. Amen.

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-15 09:48

Widz @ 78.88.143.* padł najwidoczniej ofiarą tych eksperymentów z bronią elektromagnetyczną o których mówił wczoraj Ober-Minister od III wojny światowej Antek Parówka-Macierewicz....

o Zelniku @ 83.30.111.*

wysłany: 2016-03-15 13:37

Tak się zeszmacić w telewizorze mogą tylko chorzy .Ten facet ma schizofrenię?Bo jak mówi dziś to nie on jaki był tamten.Sa dwa Zelniki.A może w piramidzie złapał wirusa i zakaził swego guru ,lamacza konstytucji./?

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-15 18:57

soclib @ 5.172.236.*
anonimous @ 78.8.35.*

Psy szczekają a karawana idzie dalej !
I ciszcie się , że nie karawan , to inne pojazdy !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-15 19:25

o Zelniku @ 83.30.111.*
U Pana PK raczyłeś : " oglądałem wywiad Zelnika .W połowie zwymiotowałem,.Gratuluje panu ksywa prezydent idoli."
Nie wiem co wg ciebie oznaczają te literki od ' Gratuluję ... " ale POdejrzewam , ze tylko ty wiesz .
Bo są bez sensu , POdobnie jak ty .
A czytając " wypowiedzi " " Bolesława " nie zafajdałeś przypadkiem swojego pampersa ???
Zmiień go na świeży i POdmyj się !
Kultury nie nabędziesz , to chociaż higieny spróbuj !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-15 20:16

Moje kochane :
soclib @ 5.172.236.*
anonimous @ 78.8.35.*
broń elektromagnetyczna istnieje się rozwija .
Poproście kogoś mądrzejszego od siebie a o to nietrudno , żeby wam przeczytał i wytłumaczył / na ile to w waszym przypadku możliwe/ , pierwsze z brzegu :
http://www.defence24.pl/209121,bomba-elektromagnetyczna-coraz-realniejsze-zagrozenie
https://books.google.pl/books?id=XCeXCwAAQBAJ&pg=PA28&lpg=PA28&dq=bro%C5%84+elektromagnetyczna+wikipedia&source=bl&ots=7m2zPexztd&sig=oaXpZdwze8dDU2V0Zlk63NQ43d8&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwj61sKIscPLAhXDESwKHQCdAyoQ6AEIUzAJ#v=onepage&q=bro%C5%84%20elektromagnetyczna%20wikipedia&f=false
http://natemat.pl/5369,bron-jak-z-przyszlosci-elektromagnetyczne-dzialo
Wygląda mi na to , że znacie tylko taką , jako starzy czeliści , jak nagany a jako „ nowocześni „ i „ platformersi „ – krzesła !:)
Na naukę nigdy nie jest za póżno , podobno .
Chyba , ze was to nie dotyczy , to dajcie sobie spokój !

soclib @ 5.172.239.*

wysłany: 2016-03-16 07:45

Jak ja jestem czekistą to ty jesteś BUCEM ,POMIMO JAKIEGOŚ TAM KYKSZTAŁCENIA .

Co do rodzajów broni ofensywnej czy defensywnej to my maluczcy b.mało wiemy.
Tu schizofrenikowi mocherowe berety podpowiedziały ze prawdopodobnie Rosjanie wucofując się z Legnicy pozostawili cóś" .Pozostawili niezliczoną dziatwę .

TY myslisz że w razie :W" będziemy ginąć za paru głupkow ,za Jarozbaw,bratobójcy czy chorego na władzę policmajsta.

Zajmij się swoimi zbokami w sutannach ,ostatnio Francja .
Na efektyn poczekamy po spędzie w Krakowie.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-16 07:58

soclib @ 5.172.239.*
Nie jestem pewien , czy Ci to już , Ty maluczki , dedykowałem , ale ...teraz mogę , najwyżej będzie " jeszcio odin raz " :
" Gdyby twój iloraz inteligencji obniżył się o jeden punkt, stałabyś się rośliną."
/ Robert Ludlum - Travayne /

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-16 08:14

Widz @ 78.88.143.* - przecież ja nie neguje istnienia i działania broni elektromagnetycznej ! Jesteś koronnym dowodem jej istnienia i skuteczności !

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-16 08:31

anonimous @ 78.8.35.*
Podobnie jak ty , jesteś żywym dowodem szkodliwości skoku na główkę z dziecinnego łóżeczka !!!

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-16 12:06

Widz @ 78.88.143.* - dlatego narodowo-socjalistyczna propaganda PiS na mnie nie działa :P

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-16 12:13

anonimous @ 78.8.35.*

wysłany: 2016-03-16 12:06

Widz @ 78.88.143.* - dlatego narodowo-socjalistyczna propaganda PiS na mnie nie działa :P

Odp : ...bo działa tylko na żywe istoty , wyposażone w mózg !!!

PK @ 78.10.105.*

wysłany: 2016-03-17 17:31

Jeśli o kulturze politycznej mówimy, to polecam dzisiejsze wystąpienie posła Pięty.
Ujawnił on, że Komisja Wenecka jest gremium lewicowym i dla tego PiS może się do jej zaleceń nie stosować. To po co min. Waszczykowski tych lewaków pytał? Czyżby w grudniu nie byli oni lewicowi i skręcili na lewo dopiero po sylwestrze? Czy "lewicowość" jest okolicznością dyskredytującą profesjonalizm wydanej opinii?

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-17 22:23

O tym , że o kulturze wypowiada się „ damski bokser „ – szkoda nawet „ gadać „ ! .
Ma „ kwalifikacje ,aaaa…cooooo !
Ale : / PK / … „Czy "lewicowość" jest okolicznością dyskredytującą profesjonalizm wydanej opinii?
A jaki wpływ na przemienne wyniki badań , np. kawy i herbaty / raz szkodzi kawa lub herbata a raz wprost przeciwnie – uzdrawiają / ma fakt - kto zleca i finansuje badania ?
I to w dziedzinach wydawałoby się daleko bardziej „ policzalnych „ , gdzie można przeprowadzić eksperymenty na szczurach a nie , jak to czynią politycy i prawnicy , od razu na ludziach .

😉syrop @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-18 00:02

Tylko zabroniony, a można by to uznać za reklamę było!

Chmura💭 @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-18 01:12

Czas trochę odpocząć od Cyfryzacji:)
Troszkę trzeba dać , odsapnąć kolegom :)
Weszłem w tego linka co na wybory , rozesłaliśmy do kilkudziesięciu tys ludzi, a tam nowy minister :) i informacja MSZ , To prawda , niektórzy są inteligentni, niektórzy , piszą pomiędzy wierszami , inni czytają , przybierając , maskę Anonimouss , myślałem że wpadłem na lotnisku w Szfajcari , kiedy to jeden z celników podał dokument drugiemu , odpioł kaburę i położył dłoń na broni , ! Wtedy myślałem że to za podpinanie się pod internet na lotnisku, ale polscy znajomi tez lecieli tym samolotem , pozdrawiam, dziewczyna za głośno rozmawiała przez tel, wiem że za granicą , Ambasada musiała dać , na Wybory dodatkowych ludzi do komisji wyborczych , bo frekwencja wzrosła diametralnie . No nie mogłem , mając taką wiedzę , nie wysłać tyle zaproszeń , tak naprawdę to podobały mi się słowa ! Chyba już byłego ministra, ,, Nie wierze że za opinie która kosztowała , kilka tyś można było mieć taki wpływ na gospodarkę i zmiany w kraju "
Odp: Można
💭

PK @ 78.10.105.*

wysłany: 2016-03-18 12:07

Pozostawiam ocenie czytelników tego bloga na ile ostatni i inne wpisy Widza zawierają wątki merytoryczne, a na ile
jest to czysta hucpa, obrażanie i sianie nienawiści. U pana Szymańskiego coś tam bąknął o empatii, ale zapomniał sprawdzić co to znaczy.
Szkoda by ten niezwykle płodny "twórca" zachwaszczał nasze blogi.
Proponuję publikować wyłącznie jego rzeczowe wypowiedzi. Po co zniechęcać czytelników.
Mam sygnały i sugestie, by owego trefnisia generalnie wycinać, bo tylko zaśmieca nader często ciekawe dyskusje.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-18 16:48

NO , no , no …Pan PK prosi o pomoc .
Chyba jest z nim żle , „ słyszy głosy „ tzn . ma sygnały i sugestie od „ zeny „ też czy tylko od niej ?
Tenże PK „ merytorycznie „ , „ kulturalnie „ , „ tolerancyjnie „ ,” poszanowaniem”cudzych przekonań politycznych i wiary religijnej , „ komentuje / ??? / tekst dr Elżbieta Morawiec, wiele lat w "Arcanach"
PK.: brak powodów do chwały.

PK.: publikuję tylko z małymi poprawkami by pokazać zacietrzewienie i ślepotę kolejnej pani dr. Starsza Pani bredzi, obraża i jątrzy i ten stek bzdur, a na koniec jeszcze wzywa do pomocy Boga, chyba o nawrót rozumu.

To taka typowa katolicka miłość bliźniego.

Nie chcę i nie życzę sobie być obrażanym przez zdewociałe idiotki.
To tyle wspaniałych cech Pana PK , z kulturą na czele .
A teraz jego „ empatyczna „ / on wie , już sprawdził w Wikipedii / rada :
NIE chcę żyć w kraju, w którym nadal będą królowały korupcja, kłamstwo, manipulowanie opinią publiczną PK.: to musi Pani wyjechać, bo PiS jest tego mistrzem.
Poprzednio , zaraz po zwycięstwie wyborczym PiS , gdy na jego katastroficzne wizje , ktoś mu zalecał emigrację , to wyzywał od ksenofobów , szowinistów i antysemitów .
On , w identycznej sytuacji , jest „ empatyczny” „ wuj „ „ dobra rada „ .
Czy Pan Panie PK nie widzi swojej śmieszności ?
Jak mam Pana traktować poważnie i dżentelmeńsko , skoro Pan uprawia standardy zgoła „ nieeuropejskie „ ???

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-19 13:08

Tego w GW nie PRZECZYTACIE , dlatego pozwolę sobie tutaj …
Jest to jednocześnie odpowiedź merytoryczna na niemerytoryczne zapytanie Pana PK , czy poglądy polityczne mogą …: cytuję :
/ PK / : Czy "lewicowość" jest okolicznością dyskredytującą profesjonalizm wydanej opinii?
A w takim razie , czy „ nielewicowość „ jest taką okolicznością ?
Pewnie wg Pana PK , jest , bo nie jest „ lewicowa „ ….
Ponieważ Pan PK nie „ skumał „ cieniutkiej aluzji z badaniami kawy lub herbaty , to …:

http://wpolityce.pl/polityka/285726-prof-andras-varga-czlonek-komisji-weneckiej-prezydent-nie-musial-przyjac-przysiegi-sedziow-to-nie-tk-rzadzi-panstwem-lecz-rzad-wywiad

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-19 17:55

Z prawdziwym i to podwójnie , rozbawieniem przeczytałem tekst Pana PK na temat TK.
Co za logika dla „ maluczkich „ !
Pan PK zakłada chyba , że pisze dla …idiotów .
Jego teza , że konstytucjonaliści Petru z ze Schetyną i panią Gasiuk – Pisowicz , nie zakwestionowali konstytucyjności ustawy 500+ .i dalej wywiedziona stąd teza o bezstronności TK , który się ustawą nie zajął , bo … nie mógł , jest , delikatnie mówiąc …dziecinna !
Na szczęście , że tzw opozycji się nie opłacało , skarżyć ją do TK .
Woli skarżyć się w UE !!!
Żadnych kalkulacji politycznych ?
To skąd ta początkowa narracja , że to jest ustawa , która zrujnuje budżet a po zorientowaniu się na podstawie sondaży , że politycznie nie opłaca się jej przeciwstawiać , licytacja pod tytułem : „ za mało , my dalibyśmy więcej „ ?
Czy to przypadkiem nie jest MEGAhiPOkryzja ?
Drugie moje rozbawienie wynika z dopieszczenia mojego „ ego „ przez Pana PK , jako pomocnika co najmniej , demiurgów , które to „ one, „ obrzydzili społeczeństwu TK .
Mimo , iż czuję się zaszczycony wymienieniem mnie obok tak znaczących w kraju postaci , to jestem w tej mierze skromny i mam nadzieję , że oni również by się przychylili się do mojej propozycji .
Ja ze swej strony proponuję , żeby za głównego i zasłużonego na polu pozbawiania TK autorytetu uznać prof. Andrzeja Rzeplińskiego .
A może nawet ośmieszania ?
PS :Sorry , ale na blog Pana PK nawet nie wysyłam , bo nie chce mi się liczyć , ile nie opublikował , oczywiście „ sanitarnie „ .:)

PK @ 78.10.105.*

wysłany: 2016-03-20 10:56

Wzrusza mnie dbałość z jaką Widz zajmuje się moją osobą.
Dziękuję za świetną robotę marketingową.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-20 11:29

PK @ 78.10.105.*
Wzrusza mnie dbałość z jaką Widz zajmuje się moją osobą.
Dziękuję za świetną robotę marketingową.

Ależ nie ma za co !
To ja raczej powinienem Panu podziękować za Pana usilne starania , żeby za Pana sprawą szczery / u / śmiech gościł na moim obliczu ,” …całą dobę „.
Czekan z niecierpliwością na kolejne Pana „ Witze „ i anegdoty z życia „ wyższych sfer „ , tylko proszę , już nie w takim stylu :
/ PK / :
Traktuje ona o facecie zaproszonym na wytworną kolację w znamienitym towarzystwie. Facet przybył, jedząc ciągle narzekał, że porcje za skromne, a na koniec beknął, pierdnął, bez słowa wstał od stołu, wziął z szatni najlepszy paltot i kapelusz i poszedł do kumpli poskarżyć się na złe traktowanie.
To taka wysoka kultura PiS?

czechna @ 194.242.114.*

wysłany: 2016-03-20 18:44

Widzu! spadaj z klawiatury ,bo przynudzasz! Twoje farmazony wychodza mi bokim

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-20 20:49

czechna @ 194.242.114.*

Czy ktoś Cię zmusza do czytania , do nauki czytania właśnie na tym blogu ?
Nie lubisz , nie potrafisz – nie czytaj !
Proste , jak budowa cepa !!!

soclib @ 37.248.254.*

wysłany: 2016-03-21 10:52

Jak tam Widzu poswięciłeś swoją "palmę co ci odbija"?
Jak tak m spowiedź ,dostałeś nowe wytyczne?
W ramach pokuty wybaczyłeś bliźnim i wrogom i zrobiłeś się lepszym.
Ten tydzień powinieneś sobie odpuścić ,idź na pielgrzymke do Kalwarii .
Ciekawi mnie jakie to nowe mądrości będą glosić starsi panowie w spiczastych czapkach.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-21 13:29

soclib @ 37.248.254.*

Najgłośniejsze hurra w orła nie zmieni knura...

Mówię. Krzyczę. Piszę. Czy warto było mącić ciszę?

/ Jan Izydor Sztaudynger /

Wesołych Świąt !

soclib @ 37.248.254.*

wysłany: 2016-03-21 14:19

Przecież największym krzykaczem i mącijajcem jesteś TY .Już cię mają dość na wszystkich blogach .

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-21 15:05

soclib @ 37.248.254.*

Z głupkami nie ma sensu dyskutować, przed głupkami trzeba się bronić …
/ W. Cejrowski /

Co niniejszym czynię !

Urzędnik @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-21 21:22

Każdy , jest głupek ! Bo bedzie chodził po urzędach jak goniec PO , planszy szachów , ale usłyszy !To prez nich , to oni , Ja to słyszałem .

Żadnej kacyk @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-21 21:25

Nie POwie że to Nie , Prawda , no znam urzedy , onions , nazwiska, stanoowiska:)

Kultura @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-21 21:38

Zrobić z kogoś ? Kalekę za 30. 000 tys łapówki?????????????????????????
Donald Tusk . Jest , łajzą przezemnie stworzoną:) Jescze dorżniemy ! Watache:)I 3 osoby:) .

Pakt @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-21 21:40

Podpisany w ogrodzie:?

Tyle osób wypowiedziało te sł @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-03-21 21:56

:) najwyżej POłożonych w tym Panstwie, sygnał że ż nimi :) Prawda Ku.. Y

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-03-25 19:46

Z prawdziwą przykrością :) muszę potwierdzić słowa Pana PK , że mi nie płaci za ten, ani za żaden inny marketing na jego rzecz .
Przypuszczam , że są te jedne z niewielu rzeczy , które Pan PK w życiu oznajmił a które mają coś wspólnego z prawdą :)
Owa przykrość jest nawet większa od przykrości, jaką bym niechybnie odczuwał , pobierając kasę z jego przelewu :)
Pan PK wykazał się „ odwagą cząstkową „, publikując jeden mój wpis , bo chyba nie chciał wyjść na „ tchórzliwego szczura „ i mi „ odpowiedział „ / patrz blog Pana PK - UWAGA ! MARKETING :) / .
Ale już na publikację mojej odpowiedzi na jego „ odpowiedź „ to odwagi zabrakło / zresztą nie tylko na tą i nie pierwszy raz /.

Próbka stylu Pana PK :
„ Jakieś supozycje w sprawie mojej wiary są nie na miejscu i - delikatnie mówiąc - chamskim wybrykiem. G..no Pana obchodzi moja wiara „ .
„ ŁOŁ „ , aż się boję :) pomyśleć , co to by było , gdyby Pan PK nie był taki delikatny i …i …kulturalny , cokolwiek to w jego przypadku znaczy .
No bo przecież jego supozycje o domniemanym katolicyzmie moim i powołanych na jego blogu autorów , to wg Pana PK , jeno tylko sugestia / czyli chyba taki kulturalny wybryk , bo gdzieżby chamski , u Pana PK ? /

A oto treść mojego wpisu przez Pana PK nie opublikowana :

Pana „ odpowiedź na mój wpis jest tak kuriozalna , tak pozbawiona logiki , tak nieporadna , że nie wiem jak i czy w ogóle się do niej odnosić , żeby nie być posądzonym o „ kopanie leżącego „.
Mówi Pan , że , cytuję : G..no Pana obchodzi moja wiara. Ja o Pańską też nie pytam, bo jest to sprawa głęboko osobista i w moim systemie wartości takie pytanie się nie mieszczą, bo należą do obcej mi kategorii dzielenia ludzi.
Skąd więc , skwitowanie wypowiedzi Pasierbiewicza i Baterowicza , bez jakiegokolwiek ustosunkowania się do ich treści merytorycznej , odparcie ich argumentami i tylko ograniczenie się do stwierdzenia : „ … Sądzę, że to tylko głęboka i chorobliwa zazdrość oraz zawiść z tych wynurzeń wyziera. A pomyśleć, że ich autorzy ubierają się piórka katolickich intelektualistów „
Używa Pan i Pana ideowe środowisko , oczywiście w ramach łączenia narodu , określenia „ katolik „ jako stygmatyzującej „ pałki „.
Wynika to z Pana bezradności intelektualnej oraz z przekonań i interesu politycznego .
Bijecie gazetowo- wybiórczo , bo nie kwitujecie określeniem „ katolik „ , nienawistny katolik , takich zdeklarowanych katolików , jak Niesiołowski , Wałęsa , czy telewizyjny celebryta , komentator polityczny w sutannie ks. Sowa i były prezydent też !
Wystarczy , że są antypisowcy i już są na tyle „ dobrzy katolicy , żeby im tego nie „ wypominać „ ?
Mówi Pan o swojej znajomości katolicyzmu , to dlaczego Pan ją tak wybiórczo prezentuje tą bogatą wiedzę ?
Tylko „ miłosierdzie „ i „ miłość bliźniego „ , jako podpórki dla „ kulawych „ tez .
A co np. z Dekalogiem ?
Czy jest uniwersalny czy dotyczy tylko katolików ?
Proponuję , żeby od tej pory , do dyskursu politycznego , nie mieszać ŻADNEJ RELIGII !!!
Ja mogę być „ konserwą „ i „ pisiorem „ , Pan „ lewakiem „ i „ platfonsem „ , ale od wiary nam wara , skoro to ma być sprawa osobista i której wolność wyboru i jego poszanowania , broni tak broniona przez was / dopiero ostatnio / Konstytucja .
Co do ostatniego Pana zarzutu , co do tzw. kultury , to tym bardziej jestem w „ kropce „ .
Po Pana szczerych , katolickich jak rozumiem , życzeniach pod moim adresem , cytuję Pana : „Wesołego jajka i więcej rozumu!” , niestety , z żalem muszę stwierdzić , że nie mogę się Panu wszystkimi podobnymi zrewanżować .
Po prostu wynika to z mojej trzeźwej oceny sytuacji , tzn. jajka mogę Panu życzyć , podobnie jak poprzednio , przed Pana „ życzeniami „ życzyłem Wesołych Świąt .
Co do życzeń o więcej , to nie mogę , bo wiem , że więcej czegoś , czego u Pana nie ma , nie przybędzie od moich , najszczerszych nawet życzeń .
Dlatego życzę serdecznie tego , co możliwe :
Dużo Zdrowia i Urody !!!
25.03.br - godz. 07,40

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: