Kilka słów o mnie

Niezależny publicysta. Aktywista, recenzent działalności osób publicznych mających wpływ na nasze życie.

Demaskator karierowiczów, politycznych cwaniaków, osób nadużywających władzy oraz przestępców w białych rękawiczkach.

Z wykształcenia prawnik:
absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podziel się z innymi

| |

Złodziejskie państwo

2017-01-06 01:37
"Polska to kraj oszustów i złodziei" - taką opinię mamy na świecie. Oczywiście są wyjątki takie jak Ukraina czy Bułgaria, bo to ta sama liga, więc jedno państwo drugiego pod tym względem oczerniać nie będzie. Jednak czy to rzeczywiście bezpodstawne oczernianie, czy tacy właśnie są Polacy, którzy tworzą ten kraj?

Ciężko tu się nie odnieść do ostatnich publikacji medialnych, dotyczących lidera KOD-u Mateusza Kijowskiego. Jak ustalił portal Onet "Pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł. Pieniądze pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD, czyli ze zbiórki publicznej".

Czy mnie to dziwi? Absolutnie NIE, ale wielu rodaków wstrząsnęła ta informacja. Tylko ciekawe dlaczego? Pomijając to, że są to sympatycy KOD-u, którzy z dumą maszerowali z Kijowskim na licznych manifestacjach. Ja już raz na swoim blogu udowadniałem, że te całe manifestacje to żaden "zryw społecznościowy", tylko ciągle Ci sami ludzie, którzy interesują się polityką i nieprzypadkowo głosowali w ostatnich wyborach na partie, które oficjalnie wspierają działalność KOD-u. Część uwierzyła moim amatorskim badaniom socjologicznym, część sama przejrzała na oczy, a jeszcze inna część olała to co się piszę i mówi o KODzie. Nie mniej jednak entuzjazm zaczął opadać, do momentu incydentu przed sejmem. W tym czasie lider KOD-u, Mateusz Kijowski zbierałaś laury od Róży Thun w Parlamencie Europejskim oraz przyklaskiwali mu tacy ludzie, których nawet szanowałem, jak Władysław Frasyniuk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo z Kijowskiego zrobił się wielki celebryta, gdyby nie fakt, że ludzie na usługach partii rządzącej już dawno temu wygrzebali informację, że Mateusz Kijowski nie płaci na alimenty. No i co z tego, ktoś zapyta. Szukali haków, bo to dla nich wróg publiczny numer 1. Wszystko się zgadza, tylko gdy już znaleźli te haki i miały one pokrycie w rzeczywistości, to nikogo z tych maszerujących w pochodach ta sytuacja nie zniesmaczyła?

Zawsze powtarzam, jeżeli ktoś się bierze za działalność społeczną (już pomijam wszelkie inne intencje i motywy) to musi to być postać krystaliczna. W przeciwnym wypadku, przeciwnicy polityczni nie będą musieli się zbytnio natrudzić, by taką osobę zdyskredytować. A tu, trafia się alimenciarz, na czele dużego ruchu społecznego i wszyscy już o tym wiedzą, a wpłacają tam swoje pieniądze. Ręce opadają nad głupotą tego narodu.

No ok. jeśli kogoś nie zraża małokrystaliczny lider, to spoko. Może sobie z nim wspólnie manifestować jeśli nadal wierzy w słuszne intencje jego Ruchu i nie wierzy, że jest to zwykła manipulacja tłumem. Mamy demokracje i każdemu wolno manifestować. Tylko po jaki grzyb ludzie dodatkowo wpłacają tam pieniądze, wiedząc, że lider KOD-u jest zwykłym złodziejem?? No baa, nawet nie takim zwykłym. Mój wykładowca z prawa rodzinnego dr Mazurkiewicz pamiętam podkreślał, że "alimenciarze to szczególna grupa złodziei, którzy okradają własne dzieci, a ciężko o coś bardziej bezczelnego. Przy tym dodatkowo żyją w przeświadczeniu, że pieniądze przechodzą przez ręce ich byłej, a w myśl zasady każdego alimenciarza, to ta kur... nie dostanie ode mnie ani grosza". Później niemal to samo słyszałem na aplikacjach, bo każdy tam podkreślał, że "alimenciarze to specyficzna grupa złodziei". A co robią sympatycy KOD-u? Wpłacają na ich rachunek swoje pieniądze... czyli mówiąc krótko, dają je bezpośrednio w łapę złodziejowi. No Boże, widzisz a nie grzmisz.

Ja już tracę nadzieję, że ten naród kiedykolwiek wyjdzie na prostą, jeśli w tak banalny sposób daję się ciągle oszukiwać i okradać. Może potrzeba 40 lat maszerowania po pustyni, aby wymarły dwa pokolenia, a na gruzach tego państwa, nowe pokolenie nieobciążone głupotą zbuduje nową lepszą Polskę. A jeśli nie, to do tego czasu może trzeba brać przykład z ikonicznych złodziei. Tak więc pamiętaj czytelniku. Na bezrobociu można się nieźle finansowo ustawić, wystarczy tylko brać przykład płynący z góry... tylko pamiętaj czytelniku, to tylko w przypadku, jeśli tak jak ta cała zgraja złodziei, nie zależy Ci na losie naszego państwa, a tylko na własnym bycie (a także i odbycie).

PS: dzisiaj druga rocznica istnienia mojego bloga, stąd zdecydowałem się na kolejny jubileuszowy artykuł. Jednak jak nie ciężko było zauważyć moja aktywność na jeleniogórskim blogu drastycznie spadła. Jest to spowodowane czynnikami osobistymi. Dlatego muszę oficjalnie ogłosić, że na jakiś czas całkowicie zawieszam działalność tego bloga, za co przepraszam wszystkich moich wiernych czytelników i komentatorów. Nie oznacza to, że zapomnę o naszych lokalnych złodziejach u sterów. Dla nich będę miał kilka miłych niespodzianek, a w konsekwencji zostanie to wszystko upublicznione także tu na blogu, pewnie już w nowej formie piśmienniczej, czyli bardziej pod kątem samorządowym. Do zobaczenia w bliżej nieokreślonej przyszłości!!

Komentarze

zawiesili @ 83.26.37.*

wysłany: 2017-01-06 12:04

bo się boją.A gdzie odwaga z lat komuszych.?Wszystko zeszło na psy .Jaki rząd taka i opozycja.

PIS @ 188.146.156.*

wysłany: 2017-01-06 21:26

A z czego chłopina ma żyć ,wystawił faktury ,odprowadził VAT i podatek i **** mu zostało

Zyzio @ 94.254.241.*

wysłany: 2017-01-07 15:38

Bo durne polaczki łykają wszystko jak pelikany. Sztucznie stworzonej opozycji im się zachciało, ze złodziejem na czele, a mieli pod ręką chociażby Kukiza. Jego klub ani grosza subwencji nie bierze. Celowo był zamysł by nie tworzyć partii i nie okradać Polaków po wejściu do Sejmu. Ale mało dało się przekonać, bo tak jak autor mówi, to głupi naród i głupi zostanie.

zamiast gnid kleszcze @ 94.254.243.*

wysłany: 2017-01-10 21:41

Gnidy wytępione,wszy nie zobaczysz.przyszła moda na "kleszcze".Kto ma kleszcze to chce jeszcze tych krętków nie do wyleczenia na przyszłe lata.Taki kleszcz jak sie przyssie to gorszy od złodzieja bez honoru.Dobry zlodziej to zlodziej honorowy byle czego nie kradnie .Gdzie nie zerkniesz tam korupcja z pin..setą.Najlepiej okrada urzad skarbowy tych staruszków,chorych i niepelmosprawnych na apanaże dla sędziego Rzeplinskiego itp. p.s.niewolniku kapitalista i jego władza zrobi z ciebie golasa.wiej gdzie pieprz i wanilia chociaz nie musisz kupowac opalu.

Miracle @ 188.33.90.*

wysłany: 2017-01-11 01:35

Złodzieje na każdym kroku. Od taki nasz kraj. Ryba psuje się od głowy. A który rząd nie sięgał do kieszeni Polaków? Tak więc jeśli mówimy o Polakach to tylko w kategorii mniejszy złodziej lub większy złodziej. Na tym tle Kijowski nie różni się niczym od śmietanki życia publicznego (mam na myśli działalność polityczną i społeczną).

Bambo @ 31.11.216.*

wysłany: 2017-01-13 06:19

Można by powiedzieć od myszy do suwerena wszystko żyje z biznesmena!

Lex @ 78.88.140.*

wysłany: 2017-02-08 14:03

Panie Konradzie, z ubolewaniem przyjąłem informację o zawieszeniu bloga. Był on jednym z nielicznych, żeby nie powiedzieć jedynym, który dało się tu czytać. Pozostaną tylko blogi o wzajemnej pogardzie, a to do PO, a to do PIS. I tak na jedno kopyto.

Rozumiem decyzje i jej nie podważam. Jednak usilnie zachęcam do szybkiego powrotu na blogowe centrum jg. Wróci regularność, wrócą rekordy w odsłonach i komentarzach. Wrócą ciekawe tematy samorządowe - wróci świadomość w lokalnym społeczeństwie, by nie popierać tej sitwy u naszej lokalnej władzy. Tego koniecznie potrzeba, by uświadamiać, bo inaczej nigdy się w tym mieście nie zmieni na lepsze. Nawet jeśli zmieni się ordynacja do samorządu i prawnie wykluczy się szemrane towarzystwo, to znajdą się ich córki, synowie, pociotki i inne bękarty i dalej układ przetrwa. Proszę do tego nie dopuścić, a uświadamianie odgrywa tu dużą rolę, nawet jeśli portal jg24 nie jest tak popularny jak nowiny czy jelonka, to jest ciągle w czołówce największych portali internetowych w Jeleniej Górze, więc w rożnych okresach w różnym czasie różni ludzie się tu przewijają i takie pańskie apele nie pozostaną niezauważone. Zapewniam

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu !!!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: